MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  3 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Witam !

Wstępem cytat :

Konto usunięte
Konto usunięte: W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich aktywnie działających grup kibicowskich Lecha Poznań. Na spotkaniu podjęliśmy zgodną decyzję o kontynuacji rozpoczętego w zeszłej rundzie protestu. Decyzja spowodowana jest: Narastającymi represjami stosowanymi wobec kibiców oraz niektórych klubów przez Rząd miłościwie nam panującego premiera Donalda Tuska oraz podległe mu Urzędy Wojewódzkie oraz służby mundurowe. Represje te nakładane są pod pozorem walki z chuligaństwem, a faktycznie obliczone są na niszczenie przez władzę oraz część mediów oddolnego ruchu społecznego, tworzonego przez kibiców. W przeciwieństwie do pozostałych ekip z polskiej Ekstraklasy nie mamy zamiaru udawać, że sytuacja wytworzona w poprzedniej rundzie uległa jakiejkolwiek zmianie. Prowadzony przez nas protest będzie kontynuowany w następującej formie: 1. Wyjazd na mecz do Lubina odbędzie się z naszym udziałem, jednakże pojedziemy na niego w czarnych barwach - bez barw klubowych, bez fan oraz bez dopingu przez większość meczu. 2. Mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów rozgrywany we Wronkach odbędzie się bez udziału zorganizowanych Grup Kibicowskich. 3. Kolejne mecze wyjazdowe odbędą się z naszym udziałem, jeżeli otrzymamy na nie bilety oraz osiągniemy porozumienie w sprawie ich dystrybuowania. Podobnie jak w przypadku meczu w Lubinie – nie zabierzemy fan oraz innych akcesoriów kibicowskich. Konsekwentnie jeździmy w czarnych barwach. Mecze wyjazdowe z GKS Bełchatów, Polonią Warszawa oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała, zostaną przez nas odpuszczone w ramach protestu. 4. Na mecze wyjazdowe będziemy udawać się zorganizowanym transportem grupowym w celu uniknięcia możliwych prowokacji służb oraz większej integracji poszczególnych grup oraz kibiców niezrzeszonych w istniejących grupach kibicowskich. 5. Mecze domowe rozgrywane na stadionie przy ulicy Bułgarskiej odbędą się w następującej formie: - mecze z Jagiellonią Białystok, Koroną Kielce, Widzewem Łódź, ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin zostaną przez nas odpuszczone organizacyjnie. Decyzję o przyjściu na powyższe mecze pozostawiamy każdemu członkowi Grup Kibicowskich oraz wszystkich wspierających nas kibiców do osobistego podjęcia. - mecze z Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa odbędą się z naszym udziałem. Jednakże nie zostaną wywieszone fany oraz nie będzie prowadzony zorganizowany doping przez większość spotkania. Na mecze przychodzimy w czarnych barwach. Mecze te nie zostaną całkowicie odpuszczone, aby dobitniej uzmysłowić kontrast pomiędzy naszymi rozśpiewanymi trybunami oraz pustym stadionem. 6. Decyzję co do innych form protestu na poszczególnych meczach oraz poza nimi podejmować będziemy na bieżąco na podstawie analizy sytuacji. 7. Decyzję w sprawie kupna karnetów pozostawiamy każdemu do osobistego rozważenia. Wszystkich kibiców Lecha Poznań, którzy od lat wspierają naszą działalność prosimy o zrozumienie naszej decyzji oraz aktywne włączenie się w zapowiadane formy protestu. Protest, który rozpoczęliśmy nie jest łatwy i zapewne nie skończy się jutro, także wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość oraz dołożyć swoją kibicowską cegiełkę w czasie rozgrywanych meczy. W związku z możliwą zmianą sytuacji ogólnokibicowskiej oraz toczącymi się równolegle rozmowami z organizatorami rozgrywek oraz klubem, przedstawione powyżej decyzje mogą ulec zmianie. Wierzymy, że podjęta przez nas decyzja jest słuszna oraz długofalowo przyniesie same pozytywne skutki oraz oczekiwany przez nas powrót do normalności kibicowskiej. Grupy Kibicowskie Lecha Poznań

Źródło : http://forum.wiaralecha.pl/index.php?/topic/28402-oswiadczenie-grup-kibicowskich-lecha-poznan/

Pytania:

1. Jak Ty Kibicu się zaopatrujesz na taką formę protestu ? Słuszny ? Glupi ? Weźmiesz w nim udział, jeżeli jesteś kibicem Kolejorza ?.
2. Kibice Twojego klubu jaką formę protestu obrały ? Z tego co widziałam, wielu zapomniało po przerwie, że coś takiego w ogóle miało miejsce. Jakby wszystko było okej. A nadal przecież nie jest.
4. Kupujecie karnety ? Bo ja się waham, i bym chciała bardzo, bardzo, jednak z drugiej strony solidarność ze mnie wychodzi, a i przecież mecze bez kibicowania to już nie to samo.
5. Myślisz, że protest, jakikolwiek by nie był cokolwiek zmieni ? Jeżeli tak to kiedy ?


Pozdrawiam ;).
:ziober2:
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sama polityka dogłębnie tkwi już w tym sporcie, zobaczcie co się dzieje, zamiast dyskutować o sporcie, przewija się on między byłym premierem a obecnym, też żałosnym było granie kibicami w kampanii wyborczej, która trwa już chyba wieki, Tusk stanowczo przeciw ogółu kibica, bo co by nie było, kary dotykają wszystkich, a za chwilę Kaczyński obiecuje, wróć, najpierw szczerze się oburza takim postępowaniem Tuska, współczuje kibicom i co? obiecuje, że za jego rządów takie postępowanie nie miało by prawa, kary itp. Smutny widok, jak cisza na stadionie, zamiast flag, hasła anty rządowe itd., ale ludzie walczą o swoje, ale za bardzo to się popierniczyło, PZPN też jakby spał, to wszystko źle działa

JestemFejkiem
JestemFejkiem
  4 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: Jak się zaczęla akcja z zamykaniem stadionów to jak zareagowali kibice Wisły ? Doping był na każdym meczu ? Każdym , każdym ?

dopingu nie było przez 5-10 minut w drugiej połowie w jednym meczu kiedy to G2, G3 i G4 zeszły do tuneli, nikt rozsadny (mysle tu o Gulim który najczesciej prowadzi doping) nie zdecydowałby sie na zawieszenie dopingu, a juz na pewno nie przy terminarzu jaki Wisła miała, poza tym nie nasz obiekt zamkneli wiec ?

A doping był na kazdym meczu. Warto gogac ze gdy G2-4 zeszło do tuneli, doping przejał sektor D (jest mały wiec zapewne nic nie było słychac w TV)

Renifer
Renifer: Nie wiedziałem że gościmy tu szefa stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków :)

nie wiedziałem ze próbujesz poddawac w watpliwosc oczywiste fakty :D
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: PZPN też jakby spał, to wszystko źle działa

Najpierw dowiedz się co to PZPN, potem tu wróć :P
egze
egze
  4 sierpnia 2011

To jasne, że Donald Tusk podobnie jak i Jarosław Kaczyński jest populistą.
Tylko, że jeden trafia do ludzi, którzy lubią spokój, poczucie bezpieczeństwa i są po prostu szczęśliwymi ludźmi, których niewiele przejmują ludzkie problemy, a drugi trafia do ludzi, którzy niekoniecznie dobrze radzą sobie w życiu, potrzebują wspólnoty (czy to pod krzyżem czy na stadionie) i którzy wszędzie szukają spisków.

Taka a nie inna polaryzacja życia politycznego w Polsce jest rzecz jasna szkodliwa dla Polski, bo zamiast ważnymi sprawami zajmujemy się na ogół pierdołami. Donald swoim przystępnym językiem kamufluje wiele wad, z kolei Kaczyński jako opozycjonista zamiast starać się trafiać do elektoratu Tuska pokazując jego wady, stara się jeszcze bardziej takowy elektorat do siebie zrazić (wystąpienia w sprawie Smoleńska, chore akcje w sklepach i nazywanie Biedronki sklepem dla ubogich, itp.).

W całych tych sporach najmniej się mówi o czymś co jest dla nas najważniejsze, o naszej gospodarce.

-------
a poza tym uważam, że trzeba być ostatnim debilem by decyzję na kogo głosować w wyborach podejmować na podstawie jego stosunku do kibiców. Jakkolwiek jest to ważny aspekt życia dla wielu ludzi, tak nie może przesłaniać innych spraw ;]

Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw dowiedz się co to PZPN, potem tu wróć :P

Oświeć mnie wodzu :)
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: Oświeć mnie wodzu :)

Każdy powinien do oświecenia swego umysłu przyczyniać się sam.
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy powinien do oświecenia swego umysłu przyczyniać się sam.

W "fizjologa" się bawisz :) zamiast pomóc :) wolę się kłócić z leśnymi dziadkami niż, żeby mi w piłkę, czytaj drogę, wchodził Kaczyński i inne polityczne grajstwo. Wystarczy jeden song na stadionach, znany hit
Grinch
Grinch
  4 sierpnia 2011

a ja jestem z Tuskiem
póki się bydło nie nauczy nie ma wejścia

tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: W "fizjologa" się bawisz :)

Dobrze, że nie innego loga. :P

Makuva
Makuva: zamiast pomóc :)

Lecz się sam. :P

Makuva
Makuva: wolę się kłócić z leśnymi dziadkami niż, żeby mi w piłkę, czytaj drogę, wchodził Kaczyński i inne polityczne grajstwo.

Kłócić, jak i protestować trzeba umieć. Od tego powinno się zacząć. :P
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, że nie innego loga. :P

Nie czepiaj się Kiepskich :D tak mi się skojarzyło ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Kłócić, jak i protestować trzeba umieć. Od tego powinno się zacząć. :P

Czas pokaże co z tego wyjdzie :)
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: Nie czepiaj się Kiepskich :D tak mi się skojarzyło ;)

Czy jakbym się nie czepiał, to czy wymieniałbym posty z Tobą? :ziober2:

Makuva
Makuva: Czas pokaże co z tego wyjdzie :)

Jedno wielkie, śmierdzące... :ziober2:
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jakbym się nie czepiał, to czy wymieniałbym posty z Tobą?

Co za szczegółowy człek :P jeszcze o tej porze :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedno wielkie, śmierdzące...

Więcej wiary....w cokolwiek :) nie będzie tak źle :P
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: Co za szczegółowy człek :P jeszcze o tej porze :)

Sugerowanie, że na mnie może mieć wpływ godzina czy jakby się nawet zdarzyło spora dawka alkoholu. :(

Makuva
Makuva: Więcej wiary....w cokolwiek :) nie będzie tak źle :P

Ja tam nie protestuję, mam się dobrze. :ziober2:
Oglądam mecze z odbiornika tv i nie zamierzam się z niego ruszać, chyba że będąc na meczu w jakimś bardziej cywilizowanym kraju. :ziober2:
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Sugerowanie, że na mnie może mieć wpływ godzina czy jakby się nawet zdarzyło spora dawka alkoholu. :(

Oj tam, jak my to mówimy w Poznaniu, wyluzuj tej! :P
Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądam mecze z odbiornika tv i nie zamierzam się z niego ruszać, chyba że będąc na meczu w jakimś bardziej cywilizowanym kraju.

I takie czasy nastaną, amen i jak to tam leci dalej :D
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011
Makuva
Makuva: Oj tam, jak my to mówimy w Poznaniu, wyluzuj tej! :P

Tak jakbym nie był rozpięty. :rotfl:

Makuva
Makuva: I takie czasy nastaną, amen i jak to tam leci dalej :D

Po amen nie ma już nic, chyba że masz jakiegoś tam swego Boga.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.