FejkiemJestem
FejkiemJestem
  25 maja 2011 (pierwszy post)

czas na ostatnią serię zmagań :)

wyniki i tabela po 29 kolejce:



rozkład jazdy ostatniej kolejki:



Q: wasze typy?
Q: dla kogo puchary? (bez tendencji proszę)
Q: największy wygrany i przegrany ostatniej kolejki?

kzyhu
kzyhu
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo teraz to chyba Polsat ma prawa razem z C+ jak się nie mylę


no plus jeszcze Eurosport , to w TVP tak jak było kiedyś znów nawet bramek nie będą mogli w wiadomościach pokazać ? :woot:
WueRZet
WueRZet
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to w TVP tak jak było kiedyś znów nawet bramek nie będą mogli w wiadomościach pokazać ?

Jeśli nie mają wykupionych praw nawet na to to nie :nie:

Ten Eurosport może się okazać całkiem ciekawy, ale oni chyba będą pokazywać tylko 2-3 mecze w sezonie na żywo.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Renifer
Renifer: Szkoda że Lutnie katolicy założyli.

swieta triada, a na Kałuzy terenem dowodziły Norbertanki :rotfl:

Renifer
Renifer: Nie martw się wakacje się nie skończą to znów zostaniecie sprowadzeni na ziemię

ach ten sączący się jad z poznańskich ust :rotfl:
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to w TVP tak jak było kiedyś znów nawet bramek nie będą mogli w wiadomościach pokazać ?

bez sublicencji ani rusz.
WueRZet
WueRZet
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej nazywac sie GTS Wisła niz KKS Kraków Dworzec

Szczerze > Nie, nie lepiej ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: wklepałem pierwsza lepsza Wikipedie gdzie jest napisane o wspieraniu KKS przez aparat partyjny

KKS to nie Lutnia Dębiec ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: oho, Czesiek Kiszczak prezesem Wisły, dobre

Widzę, że nazwisko Jerzego Gruby jest ci nieznane.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że nazwisko Jerzego Gruby jest ci nieznane.

rozkaz padł od KISZCZAKA, a oddziały Gruby pacyfikowały Wujka, ale rozkaz padł od Cześka pyrusie :P

Konto usunięte
Konto usunięte: KKS to nie Lutnia Dębiec ;)

Wikipedia znów kłamie? :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze > Nie, nie lepiej ;)

gusta sa rozne :D
WueRZet
WueRZet
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozkaz padł od KISZCZAKA, a oddziały Gruby pacyfikowały Wujka, ale rozkaz padł od Cześka pyrusie :P

Rozkaz formalny padł od Gruby. Pytaniem na które do dziś toczy się spór jest to kto mu nakazał taki rozkaz wydać ;] Poza tym...Kiszczak ostatnio został uniewinniony ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wikipedia znów kłamie?

W takim razie Wisła to GTS, a Legia to Drużyna Legjonowa ? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: gusta sa rozne :D

Faktycznie. Kolej, czy milicja to jeden uj ;)
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozkaz formalny padł od Gruby. Pytaniem na które do dziś toczy się spór jest to kto mu nakazał taki rozkaz wydać ;] Poza tym...Kiszczak ostatnio został uniewinniony ;)

Kiszczak to bandyta ale tajemnicą poliszynela jest ze on wydał zalecenie swojemu podwładnemu zeby pacyfikowac na całego, a ze go uniewinniono to pokazuje po raz kolejny smiesznosc polskiego wymiaru sprawedliwosci i próba chronienia (?) własciwych mózgów operacji i autorów zbrodni PRL-u

Konto usunięte
Konto usunięte: W takim razie Wisła to GTS, a Legia to Drużyna Legjonowa ? ;>

GTS było formalnie zarejestrowana nazwa, tak samo jak i Lutnia Dębiec :P i Poznan Dworzec :ziober2: wiec owszem, moze byc GTS :rotfl: i moze byc Amica :ssh: ani jedno ani drugie nie jest w koncu obraźliwe :D
WueRZet
WueRZet
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiszczak to bandyta ale tajemnicą poliszynela jest ze on wydał zalecenie swojemu podwładnemu zeby pacyfikowac na całego, a ze go uniewinniono to pokazuje po raz kolejny smiesznosc polskiego wymiaru sprawedliwosci i próba chronienia (?) własciwych mózgów operacji i autorów zbrodni PRL-u

Tyle, czy Kiszczak mógł sam z siebie wydać taki rozkaz bez wiedzy Wojtka. Śmiem twierdzić, że nie. Ale fakt pozostaje faktem, że na rozkazach dotyczących użycia siły są podpisy Gruby, który niedługo potem był prezesem GTS-u ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: GTS było formalnie zarejestrowana nazwa, tak samo jak i Lutnia Dębiec :P i Poznan Dworzec wiec owszem, moze byc GTS i moze byc Amica ani jedno ani drugie nie jest w koncu obraźliwe :D

Dziwne. Wydawało mi się, że potomkowie ówczesnych milicjantów twierdzą dalej, że wejście w milicyjny resort był im narzucony i nie mogli temu zapobiec. Miło spotkać kogoś znad Wisły który wie jak było :D
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tyle, czy Kiszczak mógł sam z siebie wydać taki rozkaz bez wiedzy Wojtka. Śmiem twierdzić, że nie. Ale fakt pozostaje faktem, że na rozkazach dotyczących użycia siły są podpisy Gruby, który niedługo potem był prezesem GTS-u ;)

bo musiały byc skoro on był szefem katowickiego okręgu :P Kiszczak był na tyle swobodny w swoich działaniach ze i Wojtek mógł nic nie wiedziec, a jak nawet wiedział to w sumie co z tego :rotfl: i jeden i drugi to bandzior, i oboje o tym wiedzieli a od Kiszczaka poszedł rozkaz, tyle ze Kiszczak sie nie musiał nigdzie podpisywac, swego czasu był dokument o zasadach porozumiewania sie włodarzy PRL-u miedzy soba, Kiszczak czasem uzywał szyfru albo specjalnych gestów zeby przekazac co ma na mysli, i tak było w przypadku pacyfikacji Wujka, zamysł był od Kiszczaka, on pobłogosławił całej akcji, a Gruba wykonał co do niego nalezało i to co podobało sie Cześkowi :D ale polskie sądy kuleją wiec nie oczekujmy cudów :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwne. Wydawało mi się, że potomkowie ówczesnych milicjantów twierdzą dalej, że wejście w milicyjny resort był im narzucony i nie mogli temu zapobiec. Miło spotkać kogoś znad Wisły który wie jak było :D

moze znasz potomków milicjantów, mój ojciec nie pracował w MO wiec ja sie za potomka milicjanta nie uwazam :rotfl: i nazywanie Wisły GTS-em naprawde nie jest obraźliwe, mnie to naprawde rybka kto był wieki temu prezesem mojego klubu, bo jakie to ma znaczenie? :rotfl: w Poznaniu kluby które nie były przychylne władzy były po prostu zamykane (vide Legia Poznań) a ze MO była naszym sponsorem tytularnym, coz zrobic :D niemniej jednak lubie czytac ten jad sączący sie z kibiców butiku po sąsiedniej stronie Błoń dla których fakt ze 8 na 10 prezesów Wisły z tamtego okresu czynnie działało w MO to jakis super argument na dokopanie Wiślakom :rotfl: dlatego cieszy mnie to jak Reniferek pisze ciągle o GTS :rotfl: interesuje sie historia 13-krotnego mistrza Polski, jestem dumny :rotfl:
Renifer
Renifer
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego cieszy mnie to jak Reniferek pisze ciągle o GTS interesuje sie historia 13-krotnego mistrza Polski, jestem dumny

Dużo czytam o polskich klubach od Szombierek do Legii.
Zauważyłem że tylko Wisła wstydzi się swoich korzeni, nawet Cracovia się nie wstydzi swojego "żydowskiego" pochodzenia , Legia wojskowego, Lech Kolejowego i tak dalej można wymieniać od Białegostoku do Chorzowa.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Renifer
Renifer: Dużo czytam o polskich klubach od Szombierek do Legii. Zauważyłem że tylko Wisła wstydzi się swoich korzeni, nawet Cracovia się nie wstydzi swojego "żydowskiego" pochodzenia , Legia wojskowego, Lech Kolejowego i tak dalej można wymieniać od Białegostoku do Chorzowa.

korzenie to akurat Wisła ma te same co Cracovia :) przez jeden sezon była nawet rezerwami Pasów. Gdy powstawały oba kluby nie było czegoś takiego jak MO :) MO było później, więc cięzko nazywac to "korzeniami", raczej konsekwencją polityki klubu, któremu zostało delikatnie zasugerowane włączenie w struktury milicyjne (owszem, mogli się nie włączać, wtedy zapewne klub uległby rozwiązaniu na skutek braku dofinansowania i sponsorów). Idąc Twoim tokiem myślenia Cracovii mozna przypisac korzenie klasztorne :)

moze jednak ustalmy ze korzenie to korzenie :D to ze generałowie brygad MO byli prezesami GTS to fakt, ale mówienie ze Wisła ma milicyjne korzenie to bzdura, mam nadzieje ze rozumiesz :)
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przez jeden sezon była nawet rezerwami Pasów.

*przez 2 tygodnie (1907 rok)
Renifer
Renifer
  30 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: korzenie to akurat Wisła ma te same co Cracovia :) przez jeden sezon była nawet rezerwami Pasów.

Konto usunięte
Konto usunięte: Do kolejnej, tym razem nieformalnej, fuzji dochodzi w latach I wojny światowej. Wisła zawiesza wówczas swoją działalność, Cracovia nie. Pozostający w Krakowie gracze Wisły przechodzą do Cracovii, gdzie występują głównie w rezerwach. W 1918 Józef Lustgarten doradza im powrót do Wisły mówiąc, że "silnej Cracovii potrzebna jest silna Wisła".

Tak wierzysz szerokiej prasie to masz.



Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieje ze rozumiesz

Nie bardzo :ziober2:
Ani Lech czy Legia z startu nie stały się klubami odpowiednio Kolejowym czy Wojskowym.

Herb pewnie też przypadkiem taki mieli:ssh:.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  30 maja 2011
Renifer
Renifer: Tak wierzysz szerokiej prasie to masz.

tya, Cracovia miała w ówczesnych mediach wielu redaktorów - bajkopisarzy :rotfl: jeśli fuzja wg Ciebie to uzyczanie cudzej szatni czy trenowanie paru głów z innym zespołem to, ya rly :ziober2:

Renifer
Renifer: Nie bardzo Ani Lech czy Legia z startu nie stały się klubami odpowiednio Kolejowym czy Wojskowym.

tak samo jak i Wisła ze startu nie była klubem milicyjnym, wiec nie wiem o co chodzi Reniferku z Twoimi animozjami :rotfl:

Renifer
Renifer: Herb pewnie też przypadkiem taki mieli.

no i co złego w tym herbie? :rotfl: jeden z dwóch zamiennie uzywanych wtedy, cos z nim nie tak? :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.