Gutek909
Gutek909
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Aż nie mogę się powstrzymać by nie założyć tematu...

Dziś swoją karierę kończy Ronaldo Luís Nazário de Lima. Jak dla mnie najwybitniejszy napastnik na świecie.

Luis urodził się 18 września 1976 roku w Rio de Janerio.

Grał w takich klubach jak:
Cruzeiro
PSV
Barcelona
Inter
Real Madryt
Milan
Corinthians

El Fenomeno, bo taki przydomek nosił ten wybitny piłkarz w dzieciństwie był moim idolem, zresztą większości chłopaków z podwórka także :)





W reprezentacji Brazyli rozegrał 97 meczów strzelając przy tym 62 bramki.

w sumie za bardzo nie wiem co za pytania można tutaj zadać hmm może..

czy uważacie Ronaldo za najlepszego piłkarza/napastnika naszych czasów ?

http://www.youtube.com/watch?v=3M7R8nKMxlo&feature=player_embedded
chyba nikt nie może przejść obojętnie obok tego wydarzenia, czyt. zakończenia kariery Il Fenomeno..

Prosiłbym żeby chociaż w temacie o tak wybitnym piłkarzu nie napinali się kibice Realu i Barcy :) wiadomo, że akurat ten piłkarz byłby do tego świetnym powodem :D

temat robiony na szybko więc mało obszerny

tibauld
tibauld
  14 lutego 2011

Z pewnością napastnik wybitny, do tego jak miał nogi zdrowe nie do powstrzymania, szybki z dobrym dryblingiem. Z pewnością dziś kończy się znów era tych starych, dobrych wyjadaczy. :and: Takich w dzisiejszym futbolu ze świecą szukać :(
Dzięki za wszystko Lusie :rock:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 lutego 2011

Ronaldo pokazał kilka fajnych sztuczek technicznych , zwodów które każde dziecko ćwiczyło i pokazywało na podwórkowych boiskach , każdy się "jarał" jego rajdami za czasów Barcy czy bramkami na MŚ
został jednak za bardzo eksploatowany i jego organizm nie dał rady by zadziwiać od początku do końca kariery
kulminacją był chyba finał na Mundialu we Francji - gdzie nie powinien był zagrać

Czy uważam go za najlepszego napastnika naszych czasów - nie
świetnego , dobrego tak jednak nigdy nie był na mojej liście ulubieńców ( w sumie chyba żaden Brazylijczyk tam sie nie znalazł :woot: )
wolałem napastników pokroju - Raula, Roberto Baggio

...Ignorance is bliss...
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy uważacie Ronaldo za najlepszego piłkarza/napastnika naszych czasów ?

Jednym z najlepszych. Do bólu skuteczny i potrafiący wykorzystać każdy nawet najmniejszy błąd (...finał MŚ 2002).
Gutek909
Gutek909
  14 lutego 2011
http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/wideo/brazylijski-fenomen-ronaldo-jakiego-nie-znacie/3938050

fajny reportaż, który był emitowany w tvp sport :)
folkemon
folkemon
  14 lutego 2011

W SWOSie jeden z najszybszych.

pokahontazz
pokahontazz
  14 lutego 2011

jeden z pierwszych, rozpoznawalnych przeze mnie zagranicznych piłkarzy:)

WueRZet
WueRZet
  14 lutego 2011

Gdyby nie finał WC 98 to jego kariera pewnie potoczyła by się inaczej.

Wybitny ? Tak.
Najlepszy ? Nie.

Adeus amigo !

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  14 lutego 2011

Szkoda, niech nie konczy jeszcze kariery, niech znow zawita do Milanu!
Doprowadzą do sprawnosci 20 latka, zbije troche kg zbednych i nadal będzie błyszczał ! :P

Swietny gracz, pilkarz legenda, to co wyprawiał w barwach Barcelony poezja...

wojtecky
wojtecky
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 18 września 1976

obchodzimy tego samego dnia urodziny :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: czy uważacie Ronaldo za najlepszego piłkarza/napastnika naszych czasów ?

zdecydowanie nie. grając jeszcze w realu stracił swój dawny blask, w milanie już totalna porażka.
Gutek909
Gutek909
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zdecydowanie nie. grając jeszcze w realu stracił swój dawny blask

pierwsze sezony grając w Realu, grał bardzo dobrze :)
wojtecky
wojtecky
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsze sezony grając w Realu, grał bardzo dobrze :)

no tak, ale później to już coraz gorzej.
z weteranów najlepszym napadziorem alex del piero, rok starszy do ronaldo, a jeszcze gra na przyzwoitym poziomie... ale nie odbiegajmy do tematu ronaldo :ziober2:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w milanie już totalna porażka.

Injury injury :and:

gdy grał (rozegrał 20 meczy) prezentował sie bardzo dobrze, strzelil 9 bramek no i na pewno nie zapomne mu tego gola...
http://www.youtube.com/watch?v=-FynGOJkDiM

przeciwko merdaczom :D
wojtecky
wojtecky
  14 lutego 2011
LeonGrande
LeonGrande: gdy grał (rozegrał 20 meczy) prezentował sie bardzo dobrze, strzelil 9 bramek no i na pewno nie zapomne mu tego gola... http://www.youtube.com/watch?v=-FynGOJkDiM przeciwko merdaczom :D


zgodzić się musisz jednak, że technika okej, ale sprawność fizyczna o wiele gorsza niż w latach swojej świetności.
thomas893
thomas893
  14 lutego 2011

Lubiłem go ;D Zresztą jak całą reprezentację Brazylii z MŚ '98, którym wtedy kibicowałem :D Stare dzieje ;D

Pamiętam, jak grając w Realu w jednym meczu LM dostał 2 razy z piłki w cohones :ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.