pierdziochazzzzzzz
pierdziochazzzzzzz
  6 kwietnia 2009 (pierwszy post)

elo. mam 173 cm wzrostu. wg mnie to za mało....bo chce grac w siate ale w klubie.
słyszałam, że pijąc mleko, biegając, jedząc dużo nabiału i takie tam można uwolnić więcej hormonu wzrostu... czy to prawda? czy ktoś tak robił?
mając 16 lat urosnę jeszcze?
powiedzcie mi coś o tym hormonie itp. xD pzdr

NeverMind1910
NeverMind1910
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mając 16 lat urosnę jeszcze?

Kobieta rozwija się do 18 roku życia, mężczyzna do 21.

Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam, że pijąc mleko, biegając, jedząc dużo nabiału i takie tam można uwolnić więcej hormonu wzrostu... czy to prawda? czy ktoś tak robił?

Bzdura. Natury nie oszukasz hasłem "Pij mleko będziesz wielki".

Konto usunięte
Konto usunięte: powiedzcie mi coś o tym hormonie itp. xD pzdr

Hormon wzrostu przepisywany jest w antybiotykach, w przypadku nie proporcjonalnego wzrostu. Przykładem sportowca, który go zażywał jest Leo Messi.

Konto usunięte
Konto usunięte: elo. mam 173 cm wzrostu

Możliwe, że jeszcze urośniesz do m180, jednak to wciąż za mało do gry w siatkówkę na wysokim poziomie. Oczywiście nie wliczając pozycji rozgrywającego i libero.
pierdziochazzzzzzz
pierdziochazzzzzzz
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe, że jeszcze urośniesz do m180, jednak to wciąż za mało do gry w siatkówkę na wysokim poziomie. Oczywiście nie wliczając pozycji rozgrywającego i libero.

jak na dziewczynę to 180 chyba wystarczy...
nie chodzi mi o hormon wzrostu przepisywany w tabletkach tylko o taki naturalny... ale dzięki za info
typo z NBA miał 22 lata ale codziennie rozciągał się przed snem, żarł nabiał jak szalony i takie tam rzeczy i urósł bodajże z 7 cm.
koraspl
koraspl
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe, że jeszcze urośniesz do m180, jednak to wciąż za mało do gry w siatkówkę na wysokim poziomie. Oczywiście nie wliczając pozycji rozgrywającego i libero.

180 cm dla zawodowej siatkarski to wzrost calkiem przyzwoity i nie przekresla gry na pozycji atakujacej przy przyjmujacej.Mysle ze takie parametry czyli 180 cm wzrostu to odpowiedni wzrost by zostac siatkarka grajaca na przyjeciu.Mozna wyniemiac wiele przypadkow wybitnych siatkarek majacych podobne parametry czy nawet mniej okazale
pierdziochazzzzzzz
pierdziochazzzzzzz
  6 kwietnia 2009

no to gdy w wieku 16 lat mam 173 to mogę jeszcze urosnąć?

NeverMind1910
NeverMind1910
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no to gdy w wieku 16 lat mam 173 to mogę jeszcze urosnąć?

Czytaj ze zrozumieniem. Kobieta rośnie do 18 roku życia. Jesteś kobietą, prawda?

Konto usunięte
Konto usunięte: Mozna wyniemiac wiele przypadkow wybitnych siatkarek majacych podobne parametry czy nawet mniej okazale

Wybacz, zawsze oceniam tyłeczki siatkarek a nie wzrost :P
Albinos1993
Posty: 118 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Albinos1993
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no to gdy w wieku 16 lat mam 173


No to "witaj w klubie". Też mam prawie 16 lat i mam 173 cm wzrostu i w siatkówkę gram od 1 klasy gim. Jak dla dziewczyny to faktycznie 180cm to dobry wzrost, już teraz na granie w gimnazjum czy tam w liceum Ci 173cm wystarczą . Gorzej u chłopaków, ja jestem rozgrywającym i jak czasami stawiam blok to piłka ociera mi się o palce ( a mam całkiem dobry wyskok )
Powiśle Dzierzgoń - GTS Kolbudy 0:1
Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 0:2
xxElSiete
xxElSiete
  6 kwietnia 2009
Albinos1993
Albinos1993: ( a mam całkiem dobry wyskok )

ćwiczyłeś coś nas wyskok ? czy po prostu na treningach się wyrobiłeś ?
NeverMind1910
NeverMind1910
  6 kwietnia 2009
Albinos1993
Albinos1993: Gorzej u chłopaków, ja jestem rozgrywającym i jak czasami stawiam blok to piłka ociera mi się o palce ( a mam całkiem dobry wyskok )


Hehe. To z ciebie siatkarza raczej nie będzie. Ja mam prawie dwa metry, a najwyższy w drużynie koszykarskiej nie jestem. Każdy organizm różni się, ale twój wzrost jest rzeczywiście jak na pleć mężczyzny bardzo mały.

Albinos1993
Albinos1993: w liceum Ci 173cm wystarczą .

Chyba żartujesz.. W Liceum m 173? Bez wyskoku dostawałbyś bloki..
krzychu7818
krzychu7818
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale twój wzrost jest rzeczywiście jak na pleć mężczyzny bardzo mały.


ale on ma dopiero 16 lat , zapewne jeszcze urośnie , ja w wieku 16 lat nawet chyba 170cm nie miałem a pozniej w ciagu kilku miesiecy mnie wybiło ze 20cm w góre

xxElSiete
xxElSiete
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bez wyskoku dostawałbyś bloki..

mu chodziło, że jej te 173cm wystarczą, osobiście mam 180cm wzrostu ( 3 tech. ) trochę mało, ale na reprezentację szkoły starcza :P blok można umiejętnie obić
NeverMind1910
NeverMind1910
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale on ma dopiero 16 lat , zapewne jeszcze urośnie , ja w wieku 16 lat nawet chyba 170cm nie miałem a pozniej w ciagu kilku miesiecy mnie wybiło ze 20cm w góre


Racja.. Kolega urósł aż 15 cm przez rok czasu. Byłem w szoku..

Konto usunięte
Konto usunięte: mu chodziło, że jej te 173cm wystarczą, osobiście mam 180cm wzrostu ( 3 tech. ) trochę mało, ale na reprezentację szkoły starcza :P blok można umiejętnie obić

Ja osobiście za siatkówką nie przepadam. Zdecydowanie lepszy jestem w koszykówkę i ręczną.

Reasumując. Nie możesz nic zrobić, aby "urosnąć". Jedyne co w tej chwili możesz zrobić to praca nad wyskokiem i blokiem.
misiunia1919
misiunia1919
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: osobiście mam 180cm wzrostu ( 3 tech. ) trochę mało, ale na reprezentację szkoły starcza :P

ja mam 176 i gram w reprezentacji szkoly i nie wydaje mi sie bym byla za niska :) mnie wybilo mocno w gore w wieku 15lat uroslam ok.20zm i tak juz zostalo :) wg mnie miec 180 to porazka dla dziewczyny ;/ ale jezeli chodzi o sport to moze i jest spoko ;]
Albinos1993
Posty: 118 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Albinos1993
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ćwiczyłeś coś nas wyskok ? czy po prostu na treningach się wyrobiłeś ?


Nie, wyrobiłem se podczas tych 3 lat gry. Gdzieś w ogóle czytałem że na wyskok najlepsza jest po prostu gra.

Konto usunięte
Konto usunięte: Hehe. To z ciebie siatkarza raczej nie będzie.


Prawda :D, nawet nie wiąże siatki z żadną przyszłością gram dla hobby.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyne co w tej chwili możesz zrobić to praca nad wyskokiem i blokiem.


Tak, ze wzrostem nic nie zrobisz musisz po prostu cwiczyc wyskok. Nie kupuj żadnych obciążników ani nic, musisz tylko się na treningach trochę wysilic i nie stac na treningach z założonymi rękami tylko skakac.
Powiśle Dzierzgoń - GTS Kolbudy 0:1
Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 0:2
xxElSiete
xxElSiete
  6 kwietnia 2009
Albinos1993
Albinos1993: Gdzieś w ogóle czytałem że na wyskok najlepsza jest po prostu gra.

regularna gra, to tak.. osobiście ćwiczyłem Super Dunka, ale musiałem przestać z powodu nasilającego się bólu kolan ;/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.