Marcin1987diabel
Marcin1987diabel
  29 marca 2010 (pierwszy post)

Może ktoś mi napisać jak jest bardziej ogarniety w tej kwesti jak robić klatę jeżeli robię dwa razy w tygodniu to najpierw siłowa a potem taka lekka na rzeźbe tylko czy jak powinno się robić żeby szło itp

Malin88
Malin88
  29 marca 2010

każdy miesien powinno się cwiczyc 1 w tygodniu, poniedziałek np: klata + biceps środa: plecy + nogi piątek: triceps + barki + brzuch.
Zależy jak chcesz ćwiczyć ta klate na rzeźbe czy na mase?

powerorginal
powerorginal
  29 marca 2010

@Marcin1987diabel:
Wszystko robisz 2 razy w tyg. czy masz ustalony priorytet na klatke i tylka ja tak katujesz?
Mozesz robic podzial na :
1.Ciezki trening na sztangach z duzym obciazenie i nastepny trening lekki
2.Podzial na sztangi i na drugim hantle
3.Podzial na plaska i natepny trening skosy ...
Uwazaj zebys jej nie przeoral za bardzo :) czas na regeneracje i odpowiednie odzywianie itp ...

Konto usunięte
Konto usunięte: każdy miesien powinno się cwiczyc 1 w tygodniu,

a Jak ja robilem 3 razy w tyg to robilem zle?
dlaczego?
Malin88
Malin88
  29 marca 2010

bo mięsień po wysiłku potrzebuje odpoczynku

Marcin1987diabel
Marcin1987diabel
  29 marca 2010

Zależy mi na wyglądzie bardziej ale na sile też bo wyciskałem ponad 150kg ale teraz mi tak zajebiście siła spadła nie wiem czemu nawet co robię źle i jak wrócić do tego. Więc powie mi ktoś czy taki trening jest dobry? Napiszcie mi jaka kolejność powinna być i jak mam dokładnie robić tą klatę siłową i lekką ok?

Poniedziałek - Klatka siłowa (duże ciężary), triceps
Wtorek - Biceps, plecy
Czwartek - Barki, kaptury
Piątek - Klatka lekka, triceps
Sobota - Biceps, przedramię

Malin88
Malin88
  29 marca 2010

za często ćwiczysz na siłownii, mięśnie rosną podczas odpoczynku jeżeli chcesz ćwiczyć na rzeźbe to ćwiczysz mniejszymi cięzarami ale więcej powtórzen

Ubezpieczyciel
Ubezpieczyciel
  29 marca 2010

Jak robisz duże ciężary to daj odpocząć tricepsom i zrób zamiast nich biceps. Ja tak robilem jak klate robilem silowo bo potem padaka na tricepsie który w okresie robienia siły pod wyciskanie tez ćwiczyłem siłowo.

Konto usunięte
Konto usunięte: każdy miesien powinno się cwiczyc 1 w tygodniu, poniedziałek np: klata + biceps środa: plecy + nogi piątek: triceps + barki + brzuch. Zależy jak chcesz ćwiczyć ta klate na rzeźbe czy na mase?

Ja tak robiłem jak ćwiczyłem na początku. Siłowo klatę czy inna partie robiłem 2x z tym ze drugi trening był lżejszy. Ćwiczenia mięśni raz w tyg nie jest złe ale myślę ze lepiej jakby to było w super seriach itp.
folkemon
folkemon
  29 marca 2010

wyglądasz na kogoś kto już trochę ćwiczy, więc może warto sięgnąć po coś dla hmmm profesjonalistów? ; P

"Współczesny trening siły mięśniowej" A. Zając, M. Wilk, S. Poprzecki, B. Bacik, wydawnistwo AWF Katowice - jest tam duuużo o trójboju siłowym, jak i treningu kulturystycznym, ale trójbój i ćwiczenia i cykle na dużych ciężarach są opisane baaardzo dokładnie. Autorzy mówią sami za siebie. Powinieneś dużo ciekawych rzeczy tam wyczytać.

citek83
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  29 marca 2010

jeżeli robisz już klatę 12 razy w tygodniu to drugi jej trening powinien być mniej intensywny od pierwszego, nikt ci ty konkretnego planu nie ułoży zajrzyj na sportowe forum dyskusyjne bo tu nie uzyskasz wielu wypowiedzi,a co do twojego treningu to na każdego działa coś innego jakiś czas możesz tak robić jak napisałeś ale plany treningowe i tak powinno się zmieniać co 2 miesiące wiec taka kombinacja tez jakoś przejdzie mięśnie nie lubią monotonii.

citek83
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  29 marca 2010

2 razy w tygodniu przepraszam jakoś mi 12 wyszło :kon:

Marcin1987diabel
Marcin1987diabel
  30 marca 2010

No domyślam się ale np. triceps jak robię oddzielnie od klaty to raz w tygodniu nie wystarczy jego trening bo zawsze robiłem klatkę 2 razy w tygodniu, triceps dwa razy, biceps dwa razy,plecy raz, nogi, barki czy za dużo jest bo myślę, że triceps raz to nie wiele siła skoczy...

pio151
pio151
  30 marca 2010
http://odlotek.pl/zaproszenie/42197
Marcin1987diabel
Marcin1987diabel
  30 marca 2010

Ktoś mi odpowie czemu skurcze są jak łape robie pod koniec pewnie się spina za bardzo i to normalne? Po bicepsie należy triceps robić na rozbiągniecie mieśni czy najpierw lepiej triceps i dopiero biceps pompować?

Malin88
Malin88
  30 marca 2010

możesz ćwiczyć na przemian najpierw seria na triceps i zaraz pompujesz biceps

Marcin1987diabel
Marcin1987diabel
  30 marca 2010

A jaka to różnica jast czy na przemian czy nie?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.