WueRZet
WueRZet
  5 lutego 2010 (pierwszy post)

Już za tydzień, 12 lutego, w kanadyjskim mieście Vancouver rozpoczną się XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zawody, oprócz w Vancouver, odbędą się również w Whistler oraz w Richmond. Igrzyska potrwają do 28 lutego.

Sportowcy z 84 państw będzie rywalizować w 15 dyscyplinach o 86 kompletów medali :



Do Kanady wyruszy 47 polskich sportowców w składzie :


BiTHLON -
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE -
Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Mateusz Chruściński (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Przemysław Domański (solista)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE -
Zawodnicy (tor krótki) - Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.
Zawodnicy (tor długi) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega (kryteria międzynarodowe), Zbigniew Bródka (kryteria międzynarodowe), Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.

NARCIARSTWO KLASYCZNE -
Skicross - Karolina Riemen (kryteria międzynarodowe).
Narciarstwo alpejskie - Agnieszka Gąsienica-Daniel (kryteria międzynarodowe).
Skoki narciarskie - Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.
Biegi narciarskie - Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok.

SNOWBOARD -
Maciej Jodko (snowcross), Mateusz Ligocki (snowcross) Paulina Ligocka (halfpipe), Michał Ligocki (halfpipe).

SANECZKARSTWO - Maciej Kurowski (saneczkarstwo lodowe – kryteria międzynarodowe), Ewelina Staszulonek (saneczkarstwo lodowe), Dawid Kupczyk (bobsleje), Paweł Mróz (bobsleje, Marcin Niewiara (bobsleje), , Michał Zblewski (bobsleje)

Z naszego punktu widzenia finały, w których Polacy mogą włączyć się w walkę o medale wypadają następująco :


Konto usunięte
Konto usunięte: Skoki, K-9013.02, 18:45 Biatlon, 10 km M14.02, 20:25 Biegi, 10 km st.dow. K15.02, 20:15 Biatlon, 12,5 km M16.02, 21:45 Biegi, sprint klas. K17.02, 21:30 Biatlon, 20 km M18.02, 22:00 Biegi, 15 km K19.02, 22:00 Skoki, K-12020.02, 20:30 Biatlon, 15 km M21.02, 20:25 Skoki, drużynowo22.02, 19:00 Biegi, 30 km klas. K27.02, 20:45


Proszę, aby w tym temacie nie dyskutować na temat wydarzeń związanych z zimowym pucharem świata w poszczególnych konkurencjach, od tego jest odpowiedni temat : http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=19&t=367810&p=1

Temat ten jest jedynym tematem dotyczącym Igrzysk ! Każdy inny będzie zamykany.

Miłej dyskusji :piwo:
Freddie2007
Freddie2007
  1 marca 2010

krzychu7818 17421.48%
egze121 14.94% :szok2:

To temat do zamknięcia:ziober2:

thomas893
thomas893
  1 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: krzychu7818 174 21.48% egze 121 14.94% :szok2:

nabijacze! :rock:
:ziober2:

Btw. Soczi jest gdzieś daleko na wschodzie, czy tak w miarę blisko? Bo się zastanawiam czy transmisje będą o w miarę normalnej godzinie :woot:
Tak, nie chce mi się wujka Google pytać :ssh:
Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  1 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Btw. Soczi jest gdzieś daleko na wschodzie, czy tak w miarę blisko? Bo się zastanawiam czy transmisje będą o w miarę normalnej godzinie Tak, nie chce mi się wujka Google pytać

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Location_Sochi.png

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

thomas893
thomas893
  1 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Location_Sochi.png

nie tak źle :) czyli pewno wszystko będzie z różnicą jakiś 3 godzin się odbywało :woot:
egze
egze
  2 marca 2010

Najlepsze jest to, że Soczi podobnie jak Vancouver leży nad Morzem. Znowu mogą być ostre problemy z pogodą.

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  2 marca 2010
egze
egze: Najlepsze jest to, że Soczi podobnie jak Vancouver leży nad Morzem. Znowu mogą być ostre problemy z pogodą.

wikipedia
wikipedia: Soczi (ros.: Сочи) - miasto - największy letni kurort w Rosji,


Już tam Putin się o pogodę postara, on może wszystko :lol2:
WueRZet
WueRZet
  10 marca 2010

Kornelia Marek, 11. zawodniczka biegu na 30 kilometrów na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, miała pozytywny wynik próbki A badania antydopingowego. Test wykazał, że reprezentantka Polski stosowała EPO!

Polski Komitet Olimpijski (PKOl) poinformował, że pozytywny wynik badania antydopingowego dał test przeprowadzony po biegu sztafetowym 4x5 km, w którym Polki zajęły 6. miejsce.

O pozytywnym wyniku badania próbki A poinformował MKOl. Zawodniczka poprosiła o zbadanie próbki "B", a test odbędzie się 12 marca w olimpijskim laboratorium antydopingowym w Richmond.

krzychu7818
krzychu7818
  10 marca 2010

no to pięknie :/ , ciekawe na ile ją zdyskwalifikują

egze
egze
  10 marca 2010

Dostanie pewnie dyskwalifikację na dwa lata i na tym się skończy :)
jeśli ma później tak występować jak Kowalczyk po aferze dopingowej, to nie mam nic przeciwko.
poza tym to naprawdę urodziwe dziewczę, a większość jeśli nie wszystkie biegaczki jeżdżą na wspomagaczach.
Inna sprawa, że IO to nie moment na takie wpadki.

krzychu7818
krzychu7818
  11 marca 2010

sama zainteresowana broni się : http://sport.onet.pl/zimowe/biegi/kornelia-marek-nie-mam-sobie-nic-do-zarzucenia,1,3190222,wiadomosc.html

no cóż, poczekajmy do jutra na wynik próbki B

mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  14 marca 2010

Dziś oglądałem 1. zjazd slalomu paraolimpijczyków. Na prawdę wszyscy powinni być przykładem dla innych sportowców. Aż dziwne jak człowiek może walczyć ze słabościami. Co ciekawe występował nawet Polak co było dla mnie osobiście zaskoczeniem.

krzychu7818
krzychu7818
  16 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziś oglądałem 1. zjazd slalomu paraolimpijczyków. Na prawdę wszyscy powinni być przykładem dla innych sportowców. Aż dziwne jak człowiek może walczyć ze słabościami.


dokładnie pełen podziw i szacunek dla tych ludzi
mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  16 marca 2010

Dziś Polka zdobyła pierwszy medal na tych igrzyskach dla Polski.

krzychu7818
krzychu7818
  16 marca 2010
http://sport.onet.pl/zimowe/biegi/pkol-podal-wynik-badania-probki-b-kornelii-marek,1,3192762,wiadomosc.html

jednak próbka B podobnie jak A wynik pozytywny , nie wiem po co jej to było i na co liczyła :/
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  16 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak próbka B podobnie jak A wynik pozytywny , nie wiem po co jej to było i na co liczyła :/

Inaczej być nie mogło.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziś Polka zdobyła pierwszy medal na tych igrzyskach dla Polski.

Oglądałem w kronice na TVP 1, pełen podziw!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.