WueRZet
WueRZet
  5 lutego 2010 (pierwszy post)

Już za tydzień, 12 lutego, w kanadyjskim mieście Vancouver rozpoczną się XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zawody, oprócz w Vancouver, odbędą się również w Whistler oraz w Richmond. Igrzyska potrwają do 28 lutego.

Sportowcy z 84 państw będzie rywalizować w 15 dyscyplinach o 86 kompletów medali :



Do Kanady wyruszy 47 polskich sportowców w składzie :


BiTHLON -
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE -
Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Mateusz Chruściński (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Przemysław Domański (solista)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE -
Zawodnicy (tor krótki) - Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.
Zawodnicy (tor długi) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega (kryteria międzynarodowe), Zbigniew Bródka (kryteria międzynarodowe), Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.

NARCIARSTWO KLASYCZNE -
Skicross - Karolina Riemen (kryteria międzynarodowe).
Narciarstwo alpejskie - Agnieszka Gąsienica-Daniel (kryteria międzynarodowe).
Skoki narciarskie - Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.
Biegi narciarskie - Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok.

SNOWBOARD -
Maciej Jodko (snowcross), Mateusz Ligocki (snowcross) Paulina Ligocka (halfpipe), Michał Ligocki (halfpipe).

SANECZKARSTWO - Maciej Kurowski (saneczkarstwo lodowe – kryteria międzynarodowe), Ewelina Staszulonek (saneczkarstwo lodowe), Dawid Kupczyk (bobsleje), Paweł Mróz (bobsleje, Marcin Niewiara (bobsleje), , Michał Zblewski (bobsleje)

Z naszego punktu widzenia finały, w których Polacy mogą włączyć się w walkę o medale wypadają następująco :


Konto usunięte
Konto usunięte: Skoki, K-9013.02, 18:45 Biatlon, 10 km M14.02, 20:25 Biegi, 10 km st.dow. K15.02, 20:15 Biatlon, 12,5 km M16.02, 21:45 Biegi, sprint klas. K17.02, 21:30 Biatlon, 20 km M18.02, 22:00 Biegi, 15 km K19.02, 22:00 Skoki, K-12020.02, 20:30 Biatlon, 15 km M21.02, 20:25 Skoki, drużynowo22.02, 19:00 Biegi, 30 km klas. K27.02, 20:45


Proszę, aby w tym temacie nie dyskutować na temat wydarzeń związanych z zimowym pucharem świata w poszczególnych konkurencjach, od tego jest odpowiedni temat : http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=19&t=367810&p=1

Temat ten jest jedynym tematem dotyczącym Igrzysk ! Każdy inny będzie zamykany.

Miłej dyskusji :piwo:
WueRZet
WueRZet
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wg mnie wygra Finlandia , ogólnie to chyba jedne z gorszych zimowych igrzysk dla Finów , jak na razie tylko jeden srebny medal i 3 brazowe

Myślisz, że ładny mecz będzie, czy raczej murowanie bramki z obu stron ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Norwegowie super te spodnie mają :D

Jak Chorwaci jacyś :lol:

Amerykanin mistrzem w bobslejach. Grzegorz Pajda zdziwiony, więc to pewnie duża niespodzianka :tak:
krzychu7818
krzychu7818
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślisz, że ładny mecz będzie, czy raczej murowanie bramki z obu stron ?


na dwoje babka wróżyła , w sumie to mecz o medal igrzysk , przegrywający wyjezdza z niczym , pierwsze minuty to pewno będzie badanie się , dobrze by było żeby wówczas padła jakaś bramka dla którejś z drużyn

Kanada to juz chyba wygrała klasyfikacje medalową , Polska na miejscu 15
WueRZet
WueRZet
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na dwoje babka wróżyła , w sumie to mecz o medal igrzysk , przegrywający wyjezdza z niczym , pierwsze minuty to pewno będzie badanie się , dobrze by było żeby wówczas padła jakaś bramka dla którejś z drużyn

Ja mam wrażenie, że po 3 kwartach Czerkawski rzadko będzie miał okazję do wykrzyczenia "ŁAŁ" i zakończy się jakimś niskim remisem. A potem dogrywka i karne :D Mimo wszystko gdzieś tak w podświadomości zawszę mam wrażenie, że spotkania finałowe winne by trwać jak najdłużej ku uciesze kibiców :tak: :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Polska na miejscu 15

Mamy 6 medali, prawie tyle ile zdobyliśmy w całej historii występów. A mimo to chyba większość z nas myślała, że będzie lepiej, zwłaszcza jeśli idzie o ilość złotych medali. Niestety lepsze okazały się innowacyjne wiązadła i kobieta z astmą wysiłkową :ninja:
krzychu7818
krzychu7818
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kwartach


tercjach :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mamy 6 medali, prawie tyle ile zdobyliśmy w całej historii występów. A mimo to chyba większość z nas myślała, że będzie lepiej, zwłaszcza jeśli idzie o ilość złotych medali


ciekawy będzie wybór sportowca roku , Justyna czy Adam, chyba , że Kubica cos namiesza w F1
WueRZet
WueRZet
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tercjach

Czeski błąd :wtf: To przez zmęczenie i alkohol :P

Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawy będzie wybór sportowca roku , Justyna czy Adam, chyba , że Kubica cos namiesza w F1

Nie no. Bądź co bądź złoto olimpijskie i (bardzo teraz możliwe) zdobycie Pucharu Świata nie powinno nie dać 1 miejsca w tym plebiscycie. Z drugiej strony, jeśli idzie o Kubicę to sytuacja z 2008 roku pokazuje, że dla niektórych kibiców prawdziwy sukces może mieć różne oblicza :and:
krzychu7818
krzychu7818
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie no. Bądź co bądź złoto olimpijskie i (bardzo teraz możliwe) zdobycie Pucharu Świata nie powinno nie dać 1 miejsca w tym plebiscycie


no niby tak , choć ja osobiście za Adamem bym głosował

ide się położyć , choć dekorację Justyny trzeba obejrzeć na żywo , pierwszy Mazurek Dąbrowskiego na zimowych igrzyskach od 38 lat :)
WueRZet
WueRZet
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no niby tak , choć ja osobiście za Adamem bym głosował

Chyba, że latem ktoś popełni jakiś niewyobrażalny sukces, ale w tej chwili ciężko mi nawet zreflektować czy będzie jakaś wielka impreza w tym czasie.

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwszy Mazurek Dąbrowskiego na zimowych igrzyskach od 38 lat :)

I obyśmy nie musieli czekać kolejnych 38 lat na kolejny :)
egze
egze
  28 lutego 2010

Małysz zostanie sportowcem roku. To więcej niż pewne.

MonsterCock69
MonsterCock69
  28 lutego 2010

Finlandia zasluzenie Slowacy w 3 tercji nic nie mieli do powiedzenia

Gutek909
Gutek909
  28 lutego 2010

Ma ktoś już może linka do dekoracji Justyny ??

WueRZet
WueRZet
  28 lutego 2010

Szkoda Słowaków :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam wrażenie, że po 3 kwartach Czerkawski rzadko będzie miał okazję do wykrzyczenia "ŁAŁ" i zakończy się jakimś niskim remisem. A potem dogrywka i karne :D Mimo wszystko gdzieś tak w podświadomości zawszę mam wrażenie, że spotkania finałowe winne by trwać jak najdłużej ku uciesze kibiców :D

Trochę się pomyliłem :lol:
krzychu7818
krzychu7818
  28 lutego 2010

usnąłem na curlingu i nie widziałem na żywo dekoracji ani hokeja :and:

jak tam typy przed finałem Kanada-USA ? wg mnie Kanada wygra po dogrywce albo karnych

egze
egze
  28 lutego 2010

Amerykanie wygrają :mrgreen:

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  28 lutego 2010

Ja trzymam kciuki za USA.

Kurna ale mnie gardło boli - ile ja się wczoraj z kumplem odarłem, ach!!! :D

Kombatant
Kombatant
  28 lutego 2010
4 : 3

Go, Canada, Go !
Luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.