WueRZet
WueRZet
  5 lutego 2010 (pierwszy post)

Już za tydzień, 12 lutego, w kanadyjskim mieście Vancouver rozpoczną się XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zawody, oprócz w Vancouver, odbędą się również w Whistler oraz w Richmond. Igrzyska potrwają do 28 lutego.

Sportowcy z 84 państw będzie rywalizować w 15 dyscyplinach o 86 kompletów medali :



Do Kanady wyruszy 47 polskich sportowców w składzie :


BiTHLON -
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE -
Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Mateusz Chruściński (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Przemysław Domański (solista)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE -
Zawodnicy (tor krótki) - Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.
Zawodnicy (tor długi) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega (kryteria międzynarodowe), Zbigniew Bródka (kryteria międzynarodowe), Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.

NARCIARSTWO KLASYCZNE -
Skicross - Karolina Riemen (kryteria międzynarodowe).
Narciarstwo alpejskie - Agnieszka Gąsienica-Daniel (kryteria międzynarodowe).
Skoki narciarskie - Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.
Biegi narciarskie - Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok.

SNOWBOARD -
Maciej Jodko (snowcross), Mateusz Ligocki (snowcross) Paulina Ligocka (halfpipe), Michał Ligocki (halfpipe).

SANECZKARSTWO - Maciej Kurowski (saneczkarstwo lodowe – kryteria międzynarodowe), Ewelina Staszulonek (saneczkarstwo lodowe), Dawid Kupczyk (bobsleje), Paweł Mróz (bobsleje, Marcin Niewiara (bobsleje), , Michał Zblewski (bobsleje)

Z naszego punktu widzenia finały, w których Polacy mogą włączyć się w walkę o medale wypadają następująco :


Konto usunięte
Konto usunięte: Skoki, K-9013.02, 18:45 Biatlon, 10 km M14.02, 20:25 Biegi, 10 km st.dow. K15.02, 20:15 Biatlon, 12,5 km M16.02, 21:45 Biegi, sprint klas. K17.02, 21:30 Biatlon, 20 km M18.02, 22:00 Biegi, 15 km K19.02, 22:00 Skoki, K-12020.02, 20:30 Biatlon, 15 km M21.02, 20:25 Skoki, drużynowo22.02, 19:00 Biegi, 30 km klas. K27.02, 20:45


Proszę, aby w tym temacie nie dyskutować na temat wydarzeń związanych z zimowym pucharem świata w poszczególnych konkurencjach, od tego jest odpowiedni temat : http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=19&t=367810&p=1

Temat ten jest jedynym tematem dotyczącym Igrzysk ! Każdy inny będzie zamykany.

Miłej dyskusji :piwo:
Freddie2007
Freddie2007
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tu się muszę uczyć na poprawkę z fizy, a Ty mi każesz dziewczyny bajerować

F= m g co to za wzór:lol2:

79AsonUnique79
79AsonUnique79: ..hahaha uśmiałem sie do lez ...do dziś mamy w sumie ich 9 ,w tym 3 Malysza...a tu proszę jaki optymista....

No a jak trzeba byc optymistą:jezyk2:
krzychu7818
krzychu7818
  16 lutego 2010

tak naprawdę to igrzyska sie dopiero dziś zaczynają turniejem hokejowym :tak:

koraspl
koraspl
  16 lutego 2010

Dzis treningi na duzej skoczni(K-125/HS140) zaczynaja skoczkowie.Troche duzo tych serii trenignowych jest przewidzianych.Dzis ,jutro i w czwartek i pewnie w kazdym dniu po 3 skoki a nastepnie w piatek kwalifikacje ktore poprzedzi seria probna.Wychodzi na to ze przed zawodami w sobote mozna oddac 11 skokow.Mysle ze cos Malysz powinien odpuscic choc znajac Malysza i Lepistoe zdecyduja ze Adam bedzie skakac wszystko.W sumie Adam Malysz to taki skoczek ktory zlapie forme i luz w skokach to zazwyczaj jest tak ze skacze wszystko.

egze
egze
  16 lutego 2010

Biegi biathlonowe za nami. Francuzi kolejne 2 medale mogą dodać do kolekcji, tym razem brązowe. Niespodzianką słaba postawa Svendsena. Świetnie Bjoern Ferry :)

thomas893
thomas893
  16 lutego 2010

Tomek chyba nie najgorzej z biegiem :woot: Gorzej ze strzelaniem.
Ostatecznie 18. pozycja.

Freddie2007
Freddie2007
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tomek chyba nie najgorzej z biegiem

4 miejsce w samym biegu wiec to bardzo obiecujace:tak:
A komentarz J&W jeszcze podsycał emocje i dramaturgie a jak przełączyłem na chwile na TVP to Sobczyński tak przynudzał jakby komentował ceremonie pogrzebową:lol2:
krzychu7818
krzychu7818
  16 lutego 2010

a jakie są szanse na start Sikory w biegu masowym ?

USA- Szwajcaria 3-1 , Szwajcarzy nieźle wypadli na tle Amerykanów

mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak przełączyłem na chwile na TVP to Sobczyński tak przynudzał jakby komentował ceremonie pogrzebową

Biedne te TVP, takich smutasów, zdecydowanie lepiej oglądać na Eurosporcie i nawet czasem chwilę reklamową aniżeli oglądać na publicznej.
A co do biegu- Sikora nie najgorzej. Jedno pudło mniej mogło dać mu miejsce w 15. ale cóż, z formą biegową bardzo dobrze, ze strzelaniem jest z czego schodzić. Wszystko się okaże ;]
egze
egze
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakie są szanse na start Sikory w biegu masowym ?


wszystko rozstrzygnie się w biegu na 20 km, tam musi wypaść bardzo dobrze.
największym problemem może okazać się fakt, że w Igrzyskach dobrze spisują się zawodnicy, którzy są poza czołową trzydziestką Pucharu Świata.
Niemniej jego szanse są raczej duże.
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  16 lutego 2010

Kanada - Norwegia. Już się doczekać nie mogę :mrgreen:

krzychu7818
krzychu7818
  16 lutego 2010
JoseMourinhoJr
JoseMourinhoJr: Kanada - Norwegia. Już się doczekać nie mogę


dwucyfrówka będzie , z 12,13-0

egze
egze
  17 lutego 2010

Ewelina Staszulonek po świetnym czwartym przejeździe uplasowała się ostatecznie na ósmym miejscu w saneczkarstwie kobiet. To trzecie po występie Adama Małysza i Justyny Kowalczyk punktowane miejsce polskiego zawodnika na tych Igrzyskach.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: USA- Szwajcaria 3-1 , Szwajcarzy nieźle wypadli na tle Amerykanów

całkiem ciekawe spotkanie
zwłaszcza 3 tercja

JoseMourinhoJr
JoseMourinhoJr: Kanada - Norwegia. Już się doczekać nie mogę

własnie idę ogladac :D

egze
egze: Ewelina Staszulonek po świetnym czwartym przejeździe uplasowała się ostatecznie na ósmym miejscu w saneczkarstwie kobiet. To trzecie po występie Adama Małysza i Justyny Kowalczyk punktowane miejsce polskiego zawodnika na tych Igrzyskach.

no bardzo dobry występ
szkoda tylko że to nie jest jak ze skokami że z 8 miejsca można jeszcze zawalczyć o podium
mimo to jedno z jaśniejszych polskich występów :tak:

==
szkoda że w finale Snowcrossu nie wystąpiła Lindsey Jacobellis bo zapowiadało się bardzo ciekawie w walce o złoto z Kanadyjką Maelle Ricker

Konto usunięte
Konto usunięte: tak naprawdę to igrzyska sie dopiero dziś zaczynają turniejem hokejowym

i curling :D
w wydaniu babskim całkiem przyjemnie się ogląda
...Ignorance is bliss...
egze
egze
  17 lutego 2010

Norwegowie w pierwszej tercji nawet się nieźle bronili, ale teraz widać opadli z sił, bo po dwóch tercjach 0-3.

Szpakowski bardziej mi się podoba komentujący wraz z Czerkawskim hokej niż jak komentuje piłkę nożną.

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  17 lutego 2010
egze
egze: Szpakowski bardziej mi się podoba komentujący wraz z Czerkawskim hokej niż jak komentuje piłkę nożną.

Żeby jeszcze lepiej rozumieć komentatorów zza oceanu to juz nigdy nie przełączył bym polskiego komentarza. Oni tam w minute wypowiadają więcej slów niż polscy komentatorzy w 15 :)

Donald WHO YOU?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.