RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 stycznia 2010 (pierwszy post)
Witam
Po wygraniu przetargu tą edycje Typera poprowadzę Ja
(przekażcie kurierom że teraz koperty dostarczają do mnie a nie do Krzysztofa )

======================================

Zapisy trwają do dnia 30 stycznia do godziny 23.59
(lub wyczerpania miejsc na liście)

Zapisujemy się po przez wpisanie swojego nicku
(liczba miejsc 32 - [ plus - minus ] )

Wszelkie propozycje odnośnie typera
(zasad, punktacji, podziału - jedna liga, grupy itp. )
proszę umieszczać w tym temacie gdzie zostaną przedyskutowane

Pierwsza Runda Zasadnicza 05-07. 02. 2010

======================================

Zapraszam do Zabawy

...Ignorance is bliss...
egze
egze
  23 stycznia 2010

Żeby tylko ci stali uczestnicy nie mieli większych problemów z frekwencją od nowych twarzy :D

DarekLosu
DarekLosu
  23 stycznia 2010

Ale przecież z tym grupami to bez sens, bo może się okazać, że w jednej grupie będą tak słabo typować, że nawet wygrany tej grupy będzie miał mniej punktów niż ostatni z innej grupy. To wtedy gdzie tu sprawiedliwość.

Gutek909
Gutek909
  23 stycznia 2010

Jeśli masz czas to losowanie już dziś możesz przeprowadzić :mrgreen:

egze
egze
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież z tym grupami to bez sens, bo może się okazać, że w jednej grupie będą tak słabo typować, że nawet wygrany tej grupy będzie miał mniej punktów niż ostatni z innej grupy. To wtedy gdzie tu sprawiedliwość.


no to właśnie jest cały sens istnienia grup :D
one są po to by było nieuczciwie i by więcej zależało od szczęścia :D

ja na przykład wolę grać w silnej grupie czteroosobowej, gdzie do końca gram o coś, niż po 7 kolejkach mieć wystarczającą przewagę lub tak dużą stratę, by olać typy (jak to miało miejsce w poprzednich edycjach)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 stycznia 2010
LeonGrande
LeonGrande: :) jednak jestem za wiekszymi grupami

"nowych" jest 7 ( no 8 :mrgreen: )
więc na 8 grup by pasowało nawet

Konto usunięte
Konto usunięte: co do tych co się spóźnią z zapisami to zawsze można ich dolosować do którejś z grup...


no zawsze można.. ale do zamknięcia pierwszej kolejki

egze
egze: Żeby tylko ci stali uczestnicy nie mieli większych problemów z frekwencją od nowych twarzy :D

róznie to bywa :)
awaria prądu na 2 tygodnie czy trzęsienia ziemi :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież z tym grupami to bez sens, bo może się okazać, że w jednej grupie będą tak słabo typować, że nawet wygrany tej grupy będzie miał mniej punktów niż ostatni z innej grupy. To wtedy gdzie tu sprawiedliwość.

uroki grup :)
po za tym na typowanie nie ma sie monopolu :)
raz wygrywasz a raz nie wchodzisz do 16 :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli masz czas to losowanie już dziś możesz przeprowadzić

niedługo idę do pracy ;/
w niedziele się ugadamy

losowanie TU czy w nowym temacie ?
...Ignorance is bliss...
egze
egze
  23 stycznia 2010
RexMundi
RexMundi: róznie to bywa :) awaria prądu na 2 tygodnie czy trzęsienia ziemi :D


tfu, niedawno nie miałem prądu przez 9 dni (najpierw 6, potem jeszcze 3) i mi wystarczy, a do tego w 2008 w czasie Igrzysk trąba powietrzna :C przez co pół turnieju przegapiłem :C

RexMundi
RexMundi: losowanie TU czy w nowym temacie ?


najlepiej w nowym temacie przedstaw grupy i podaj mecze do typowania na przyszły tydzień :D
DarekLosu
DarekLosu
  23 stycznia 2010
egze
egze: ja na przykład wolę grać w silnej grupie czteroosobowej, gdzie do końca gram o coś, niż po 7 kolejkach mieć wystarczającą przewagę lub tak dużą stratę, by olać typy (jak to miało miejsce w poprzednich edycjach)

O coś to się gra już w fazie pucharowej, a pierwsza faza to rozgrzewka. I zawsze gra się o coś do końca czyli o jak najlepsze miejsce po pierwsze rundzie, albo kalkuluj się na kogo można ewentualnie trafić.

egze
egze: no to właśnie jest cały sens istnienia grup :D one są po to by było nieuczciwie i by więcej zależało od szczęścia :D

Zadecydowała większość, ale mi się to nie podoba. Pozostaje mi tylko pogodzić się z tym. Poza tym przecież mają być 8 osobowe grupy i tutaj też po kilku kolejkach można sobie zapewnić bezpieczną przewagę.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  23 stycznia 2010
RexMundi
RexMundi: "nowych" jest 7 ( no 8 ) więc na 8 grup by pasowało nawet

Ostateczna decyzja jest Twoja co do grup :)

czekam na rezultaty, bo moje gadanie i tak tu nic nie zmieni :mrgreen:

RexMundi
RexMundi: losowanie TU czy w nowym temacie ?

Nowy temat zaloz
egze
egze
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zadecydowała większość, ale mi się to nie podoba. Pozostaje mi tylko pogodzić się z tym. Poza tym przecież mają być 8 osobowe grupy i tutaj też po kilku kolejkach można sobie zapewnić bezpieczną przewagę.


no wiem, wiem, ja bym wolał czteroosobowe grupy, bo wtedy tak naprawdę najfajniej się gra, co tydzień oceniając swoje typy i trzech pozostałych osób :) wtedy nawet jedna wpadka może zadecydować o odpadnięciu :)

a ja jakoś zawsze wolałem tą fazę wstępną i lepiej mi szło :D
Gutek909
Gutek909
  23 stycznia 2010

jak dla mnie dobry pomysł te grupy 4 x 8 :] coś nowego przynajmniej, przecież chyba można poświęcić jednego typera i zobaczyć jak to będzie wyglądało co nie ??

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 stycznia 2010
egze
egze: tfu, niedawno nie miałem prądu przez 9 dni (najpierw 6, potem jeszcze 3) i mi wystarczy, a do tego w 2008 w czasie Igrzysk trąba powietrzna :C przez co pół turnieju przegapiłem :C

to mi na plemionach trafiło zastepstwo u kolesia z awarią
po tygodniu mi się znudziło ..odwaliłem szopkę i konto ma bana :D

egze
egze: najlepiej w nowym temacie przedstaw grupy i podaj mecze do typowania na przyszły tydzień :D

więc założę temat
przedstawię koszyki układ grup i dalszej fazy pucharowej by z góry było wiadomo co i jak i rozpocznie się losowanie :)

a mecze jednak w osobnym temacie.. bo się zrobi bajzel

Konto usunięte
Konto usunięte: Zadecydowała większość, ale mi się to nie podoba. Pozostaje mi tylko pogodzić się z tym. Poza tym przecież mają być 8 osobowe grupy i tutaj też po kilku kolejkach można sobie zapewnić bezpieczną przewagę.


LeonGrande
LeonGrande: Ostateczna decyzja jest Twoja co do grup :) czekam na rezultaty, bo moje gadanie i tak tu nic nie zmieni


egze
egze: no wiem, wiem, ja bym wolał czteroosobowe grupy, bo wtedy tak naprawdę najfajniej się gra, co tydzień oceniając swoje typy i trzech pozostałych osób :) wtedy nawet jedna wpadka może zadecydować o odpadnięciu :)

mogą być grupy 8/4 mi to nie przeszkadza :tak:

ewentualnie jak ktos sie zgapi to grupa 5 osobowa sie trafi

zaraz sobie wypisze uczestników i w robocie na spokojnie przygotuje koszyki :D
...Ignorance is bliss...
mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie dobry pomysł te grupy 4 x 8 :]

Ja też skłaniałbym się ku tej opcji. Nowy prowadzący to i jakiś nowy element przerwałby monotonnie. Po za tym sama walka w grupach jest dużo ciekawsza aniżeli walka w jednej lidze, bo przecież po za umiejętnościami "typerskimi" będzie potrzebne też szczęście.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie dobry pomysł te grupy 4 x 8 :] coś nowego przynajmniej, przecież chyba można poświęcić jednego typera i zobaczyć jak to będzie wyglądało co nie ??

dobra ... chyba i liczbę grup powierzę losowi :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 stycznia 2010

po emocjonującym losowaniu
zdecydowanym zwycięzcą jest opcja 4 grupy po 8 graczy :)

===

będą 4 koszyki po 8 graczy
1. - tu automatycznie przydzielam graczy nowych
2,3,4 - drogą losową ( dzis wieczorem )

===

teraz ustalmy godzine losowania w niedzielę ( chyba że dziś wieczorem tak po 22.00 - 23.00 ? )

...Ignorance is bliss...
krzychu7818
krzychu7818
  23 stycznia 2010
RexMundi
RexMundi: będą 4 koszyki po 8 graczy 1. - tu automatycznie przydzielam graczy nowych 2,3,4 - drogą losową ( dzis wieczorem )


najlepiej by w jednym koszyku rozstawiona była pierwsza 8 ubiegłej edycji typera
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.