ilento
ilento
  31 stycznia 2018 (pierwszy post)

Audi Sport to oddział niemieckiej marki, który przygotowuje najmocniejsze odmiany tych samochodów segmentu premium oznaczone literami "RS". Jednak posiada też jeden własny i bardzo wyjątkowy model – R8, które w odmianie plus oferuje moc 610 KM.

Audi R8 V10 plus to bliźniaczy model Lamborghini Huracana LP610–4. Jak przystało na niemieckie auto, wygląda nieco spokojniej, ale ich nadwozia powstają w tej samej fabryce, za napęd przenoszony na cztery koła odpowiada ten sam silnik 5,2l V10 o mocy 610 KM uzyskiwanych przy 8250 obr./min. Jednostka ta generuje też maksymalny moment obrotowy równy 650 Nm przy 6500 obr./min.

Przekłada się to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 3,2 s i prędkość maksymalną 330 km/h. Jest to zatem pełnoprawny i pełnokrwisty supersamochód. Właśnie z takim autem miałem okazję się zapoznać w ośrodku testowym Audi Sport w Neuburgu nad Dunajem, gdzie niemiecka marka sprawdza swoje najnowsze modele, ale też przeprowadza szkolenia dla kierowców.
Zobacz całość na ilento.pl

xxMonia91xx
xxMonia91xx
  2 lutego 2018

Namówiłeś mnie - kupię

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  3 lutego 2018

Gallardo, Huracan i R8 to są te same auta tylko w innych obudowach :( I to jest smutne, ale VW wykupuje coraz więcej fabryk, i niszczy motoryzację. Mimo iż jestem fanem Audi to w tym wydaniu wybrałbym Huracana.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.