p0rter
p0rter
  20 lipca 2017 (pierwszy post)

Czy dostanę mandat za przejechanie na żółtym swietle(po prostu w momencie przejazdu wskoczyło żółte), na skrzyżowaniu na ktorym kamery ITD robią fotki za przejazd na czerwonym

bbart3k
bbart3k
  21 lipca 2017

Nie dostaniesz mandatu. Żółte światło co prawda nakazuje do zatrzymania się, lecz tylko w przypadku, gdy nie ma konieczności gwałtownego hamowania. Jeśli jesteś już blisko świateł i widzisz, że wskakuje żółte, ale wiesz też, że musiałbyś ostro hamować (niekoniecznie z piskami opon), to jedziesz dalej nie przejmując się. Gorzej jeśli w momencie przejazdu wskoczy czerwone. Wtedy już jest mandat.

P.S.
1. Widząc żółte nie wolno przyspieszać, żeby zdążyć z przejazdem przed czerwonym, ale nie wiem jak można komuś udowodnić, że to robił. Chyba tylko jeśli policja jedzie bezpośrednio za nami.
2. Jadąc z większą prędkością niż przepisowa może być ciężko zarówno zatrzymać się w porę przed skrzyżowaniem, jak i "zdążyć" przejechać na żółtym zanim zapali się czerwone. Tak więc lepiej nie ryzykować i jechać przepisowo.

cyckisom
cyckisom
  22 lipca 2017

Skoro pytasz czy dostaniesz mandat to pewnie było już późno żółte.

p0rter
p0rter
  22 lipca 2017

no jechałem z 50 ,kilka metrów przed ,zapaliło się żółte i przejechałem

dojeżdzajac do tego skrzyzowania wiedziałem że tam sa kamery ITD

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.