Panthera
Panthera
  29 marca 2017 (pierwszy post)

Kierowcy? :) na co zwracax uwage?
tak do 10 tys.

GNEBICIEL
GNEBICIEL
  1 kwietnia 2018

suzuki jimny

Muuri
Muuri
  2 kwietnia 2018

Golf 3

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  7 kwietnia 2018

Audi A6 C4.
Tanie, wygodne, dobrze wyposażone, łatwe i tanie w naprawie, oraz tanie w eksploatacji. Mimo swojego wieku nie ma rdzy. I najważniejsze duże auto. Bo jeśli ktoś myśli, że na początek najlepiej malutkie auto, to jest w błędzie. Uczyć powinno się dużym autem, aby nie mieć problemów z parkowaniami i jazdą na przyszłość.

przemiana
przemiana
  23 kwietnia 2018

Dobór samochodu zależy między innymi od tego jakie przebiegi planujesz i czy musi być to duży samochód np. jeśli chcesz brać ubezpieczenie na siebie to mała benzyna daje zniżki. Jeśli na kogoś to warto pomyśleć np nad starszym mało awaryjnym silnikiem jak SDI. Mało pali diesel, stosunkowo mała moc dla osoby początkującej nie powinna przeszkadzać. A silnik mało awaryjny. Niektóre silniki posiadają rozrząd na łańcuchu dzięki czemu też można trochę zaoszczędzić. Oczywiście podstawowy warunek jest zawsze taki sam - nie kupić zajechanego egzemplarza :) tak proste i trudne zarazem.
Osobiście zastanawiałbym się nad Hyundai getz jeśli benzyna oraz Seat Ibiza/cordoba SDI jeśli diesel. Gaz to już czasami trzeba sprawdzać pod konkretny silnik.
Z innych rzeczy to często pomijana kwestia - widoczność. Dla osób początkujących bardzo pomocna kwestia przy parkowaniu. W niektórych samochodach nie widzisz, gdzie kończy się maska/bagażnik co utrudnia parkowanie.
Tak jak wspominano warto z góry założyć wymianę filtrów, oleju, rozrządu.
Często wybór samochodu to jakiś kompromis , czasami warto poszukać czegoś co nam się podoba w dobrym stanie i tyle.
Tym bardziej dlatego, że wygląd ma znaczenie dla kobiet :)

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  8 maja 2018
Panthera
Panthera: Kierowcy? :) na co zwracax uwage? tak do 10 tys.

Elo kierowczyni! I jak zakup, czy już dokonany?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  10 maja 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Panthera
Panthera: wlasnie najwazniejsze zeby sie nie psulo i mialo w razie czego tanie czesci :)

Polecam na pierwszy samochód alfabetycznie

Corrsę OPLA
Fiestę FORDA
Golfa VW

Te trzy auta są dość bezawaryjne, popularne więc ze zdobyciem części nie ma większych problemów. Tak samo z cenami części i ubezpieczeniem nie jest wygórowane.

Albo Yarisa TOYOTY. Ponoć bezawaryjny. Przyznam że nie wiem jak cenowo wychodzi.

Tymi samochodami przewieziesz swoją szanowną 4 literową oraz narzeczonego do pracy, sklepu, na weekendzik. Całej rodziny raczej jednak na wakacje nie zabierzesz. Gdyby o to chodziło to największy bagażnik ma Fiesta a najmniejszy miniaturowy bagażnik ma Yaris.

Konto usunięte
Konto usunięte: Audi A6 C4. Tanie, wygodne, dobrze wyposażone, łatwe i tanie w naprawie, oraz tanie w eksploatacji. Mimo swojego wieku nie ma rdzy. I najważniejsze duże auto


Odradzam kupno dużego auta jeśli mieszkasz i pracujesz w mieście. Ja co dzień parkuję takiego przedłużacza tyłem równolegle i nie jest łatwo w ogóle znaleźć miejsce dla niego a co dopiero zaparkować. Co innego jeśli masz dom to postawisz w ogrodzie i cześć.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Panthera
Panthera
  22 maja 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Panthera: wlasnie najwazniejsze zeby sie nie psulo i mialo w razie czego tanie czesci :) Polecam na pierwszy samochód alfabetycznie Corrsę OPLA Fiestę FORDA Golfa VW Te trzy auta są dość bezawaryjne, popularne więc ze zdobyciem części nie ma większych problemów. Tak samo z cenami części i ubezpieczeniem nie jest wygórowane. Albo Yarisa TOYOTY. Ponoć bezawaryjny. Przyznam że nie wiem jak cenowo wychodzi. Tymi samochodami przewieziesz swoją szanowną 4 literową oraz narzeczonego do pracy, sklepu, na weekendzik. Całej rodziny raczej jednak na wakacje nie zabierzesz. Gdyby o to chodziło to największy bagażnik ma Fiesta a najmniejszy miniaturowy bagażnik ma Yaris.ToTylkoYo: Audi A6 C4. Tanie, wygodne, dobrze wyposażone, łatwe i tanie w naprawie, oraz tanie w eksploatacji. Mimo swojego wieku nie ma rdzy. I najważniejsze duże auto Odradzam kupno dużego auta jeśli mieszkasz i pracujesz w mieście. Ja co dzień parkuję takiego przedłużacza tyłem równolegle i nie jest łatwo w ogóle znaleźć miejsce dla niego a co dopiero zaparkować. Co innego jeśli masz dom to postawisz w ogrodzie i cześć.


Jeszcze nie kupilam :<
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  22 maja 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Panthera
Panthera: Jeszcze nie kupilam :<

No tak, trzeba zdać egzamin na prawo jazdy, nazbierać trochę nominałów.

A co rozważasz do zakupu?
Chyba na pierwszy wóz lepiej kupić coś popularnego i ewentualnie szukać z bogatszym wyposażeniem jak poduszka powietrzna dla pasażera czy klima, niż gołego ale charakternego z dużym silnikiem. Ewentualnie skupić się na jakimś intrygującym kolorze w przypadku właścicielki bo w tej cenie wybiera się spośród dostępnych na rynku a nie zamawia z salonu i kupuje jeśli coś wpadnie w oko lub będzie okazja.

I tu uwaga na słowo okazja. Okazja to może być jak poprzedni długoletni właściciel zmienił samochód i ma jeden zbędny albo gdy zmarł i sprzedaje rodzina. Okazji bym się nie spodziewał u handlarza czy w komisie.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Panthera
Panthera
  22 maja 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Panthera: Jeszcze nie kupilam :< No tak, trzeba zdać egzamin na prawo jazdy, nazbierać trochę nominałów. A co rozważasz do zakupu? Chyba na pierwszy wóz lepiej kupić coś popularnego i ewentualnie szukać z bogatszym wyposażeniem jak poduszka powietrzna dla pasażera czy klima, niż gołego ale charakternego z dużym silnikiem. Ewentualnie skupić się na jakimś intrygującym kolorze w przypadku właścicielki bo w tej cenie wybiera się spośród dostępnych na rynku a nie zamawia z salonu i kupuje jeśli coś wpadnie w oko lub będzie okazja. I tu uwaga na słowo okazja. Okazja to może być jak poprzedni długoletni właściciel zmienił samochód i ma jeden zbędny albo gdy zmarł i sprzedaje rodzina. Okazji bym się nie spodziewał u handlarza czy w komisie.


zdalam rok temu, bardziej myslalam o funduszach

liczy sie dla mnie niezawdonosc, tanie czesci, malo palenie i kolor :D
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  22 maja 2018
Panthera
Panthera: zdalam rok temu

Brawo.
Panthera
Panthera: i kolor :D


A jednak dobrze sądziłem :D

Panthera
Panthera: iczy sie dla mnie niezawdonosc, tanie czesci, malo palenie

No to coś z niemieckich jak wspomniałem: Golf, Fiesta albo Corsa.

Fiesta to akurat amerykański Ford ale robiony na Europę był chyba w Niemczech oraz Hiszpanii. Z czystym sumieniem mogę polecić. Lub Ford Ka jej typowo babska siostra ;)

W żadnym razie Alfa romeo, Fiat, Honda

Ja rzadko zmieniam samochód ale lubię oglądać kanał KicksterTV na YTB. Może znajdziesz tam ciekawe odpowiedzi. Pojawiło się też coś o
Konto usunięte
Konto usunięte: Audi A6


https://www.youtube.com/watch?v=z8_EhqG8vjM
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Panthera
Panthera
  22 maja 2018

Preferuje male auta, ale co to jest babskie auto? xd

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  22 maja 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Panthera
Panthera: ale co to jest babskie auto

Ford Ka. Nie widziałem żeby facet tym jeździł.

Stary Ford Ka tzw. 1 generacji wygląda jak miska odwrócona dnem do góry:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Ka

Nowy to już kosmos w porównaniu ze starym
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
KoTyy
Posty: 234 (po ~176 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 5
KoTyy
  16 czerwca 2018

Polo 1.4 Diesel gdzie Audi 80 2 L silnik to za duzo dla początkującego kierowcy

All i see is jealoussyy... Hey fuck IT.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  29 czerwca 2018
KoTyy
KoTyy: Polo

Jak dla mnie to to samo co golf ale nie miałem.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Martin1944
Posty: 5 (po ~251 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 17
Martin1944
  19 lipca 2018

focus mk1 1.6 bena albo 1.8 diesel

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.