Z00000000000000000
Z00000000000000000
  29 września 2016 (pierwszy post)

Witam mam problem z autem benzyna 1.6 v16 mianowicie auto odpala normalnie. Nie było żadnej stłuczki kolizji. Wczoraj gdy dojeżdżałem do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną miałem zielone, stoję zatrzymuje się i zapala się ciągłym światłem czerwona kontrolka ciśnienia oleju. Wystarczy, że delikatnie nacisnę pedał gazu i kontrolka znika. Dzisiaj natomiast jest gorzej - dojeżdżam do skrzyżowania, zatrzymuje się i nie ważne czy na jakimś biegu czy na jałowym, gdy silnik ma około 1000 obrotów zapala się czerwona kontrolka oleju, silnik się dławi i po chwili jakiś 10 sekundach gaśnie. Dodam że od dzisiaj spadła moc silnika tak jakbym się przesiadł z 200 konnego silnika do 100 konnego, brak mocy, dusi się na niskich obrotach, na obrotach wyższych rzędu 4000 wzwyż silnik działa poprawnie normalnie przyspiesza. Samochód odpala normalnie ale gaśnie przy niskich obrotach i silnik ma tak jakby za mało mocy. Dodam że takie rzeczy jak światło radio ogrzewanie itp wszystko działa bez problemu nie zauważyłem jakiegoś spadku napięcia. Co może być przyczyną?

xkruk
xkruk
  9 października 2016

uszkodzona pompa oleju? Wróżenie z fusów. Nie polecam jeździć. Jak już silnik Ci gaśnie na jałowych to raczej remont, albo zmiana słupka

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.