Habentes
Habentes
  6 sierpnia 2016 (pierwszy post)

mam takie pytanie.. kolega mi mówił że jego ojciec kupił samochód dla siostry i sam istniał na umowie, a potem że ona wzięła na niego ubezpieczenie. Czy to prawda? czy można bez współwłaściciela wziąć ubezpieczenie na kogoś kto ma zniżki?

CichyBob18
Posty: 134 (po ~131 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 34
CichyBob18
  9 sierpnia 2016

W niektórych firmach słyszałem że można podać głównego kierującego pojazdem i korzystać z jego zniżek

LatamBoki3m
LatamBoki3m
  11 sierpnia 2016

Na kogo jest umowa to ta osoba musi placic OC

SzczesciaSzukam
SzczesciaSzukam
  22 sierpnia 2016

Jeśli ktoś chce kupić pierwszy samochód i nie ma jeszcze zniżek, to najlepiej kupić ów samochód na współwłasność. Podejrzewam, że właśnie ojciec Twojego kolegi kupił samochód córce właśnie na współwłasność i dzięki temu OC jest wg stawki osoby posiadającej zniżki. Oczywiście jak kilka lat pojeździ, nabędzie prawa do zniżek i już jak na siebie będzie rejestrowała, zapłaci tańsze składki.
Wiele firm ubezpieczeniowych daje możliwość ze skorzystania ze zniżek, jakie posiada współmałżonek. Wtedy mąż czy żona rejestruje samochód tylko na siebie, ale korzysta ze zniżek współmałżonka. Działa to tylko, gdy małżeństwo nie zawarło intercyzy i mają wspólny majątek. Jeśli by mieli rozdzielność majątkową, to muszą samochód kupić na współwłasność, by druga osoba miała możliwość zniżek.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.