szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  19 listopada 2015 (pierwszy post)

Witam

Powiedzcie mi jak on zasila te akumulatory? To chyba mało prawdopodobne, że z jednego alternatora. I w ogóle jaki tu musi być silnik, alternator?



Ja mam wzmacniacz Alpine MRV-1005



I już niejednokrotnie mi wyssał cały akumulator. A mam silnik 1.6 Benz więc mocniejszego nie powinno się podobno montować, gdyż będzie niedoładowany...

xkruk
xkruk
  19 listopada 2015

Podczas jazdy Ci rozładował akumulator? Pojemność silnika nie ma znaczenia

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  20 listopada 2015

Właśnie nie wiem. Może na postoju? Bo ktoś mi mówił że w czasie jazdy to idzie z alternatora moc i tak. I ostrzegano mnie zarazem, że mogę spalić alternator. Może ma tu też znaczenie to że mam go aż w bagażniku? To o ile coś kojarzę zwiększa opór przez dłuższe przewody. A te powinny być jak najkrótsze.

xkruk
xkruk
  20 listopada 2015

liczy się średnica przeowdu i jakość, jeśli sprzęt ma dużą moc to powinieneś mieć kondensatory. Jeśli chodzi o ładowanie to można kombinować z innym alternatorem, albo na obecnym zmienić kółko na mniejsze, ale nie uważam, żeby było Ci to potrzebne. Jak pogrzebiesz w Internecie to znajdziesz wszystko. Jeśli chodzi o moje zdanie to odpuściłbym sobie audio na pół auta - kup sprzęt, który będzie grał dla Ciebie, a nie dla innych. Zamiast ogromnych skrzyń zainwestuj w dobre wygłuszenie auta i audio z wyższej półki - nie będziesz żałował

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  20 listopada 2015

No na razie zrobiłem tak, że "wywaliłem" to co mi tyle miejsca zajmowało, a kupiłem sobie 2 x 50 RMS do przodu (nie pamiętam firmy) 2 x 50 Watt RMS firmy RFT i 50 Watt sub Canton 50 Watt RMS. Jakoś gra. Ale wolałbym jeszcze wykorzystać suba 400 Watt RMS Earthquake lub jakąś "estradówkę". Ale i tak tam mam mało miejsca :/

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.