MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  12 czerwca 2014 (pierwszy post)
Cześć.

Jestem na etapie szukania nowego mechanika i nowego blacharza.

Tak jak w pierwszym przypadku aplikacji jest sporo, tak w drugim echo totalne.

Jak sądzicie czym to jest spowodowane ?

Już mi się pomysły kończą gdzie zamieścić ogłoszenie, gdzie i jak znaleźć magika blacharskiego. Jakieś pomysły ?

A może źle ogłoszenie mam sformułowane ? Na co byście zwrócili uwagę, by zechcieć wysłać swoje CV ?

Praca w Poznaniu, jacyś chętni ? :ziober2:.
:ziober2:
x420kruk2
x420kruk2
  13 czerwca 2014

Szukaj po forach klubowych, ale nie pytaj kto Ci zrobi to i to. Wystarczy przejrzeć kilka projektów i zobaczyć gdzie jest profi wykonana robota i uderzać do tego samego. Czasem też są wątki na forach gdzie ludzie wypisują adresy partaczy i ludzi, z których pracy są zadowoleni. 263a

gregorm26
gregorm26
  14 czerwca 2014
MaqdaIena
MaqdaIena: jak znaleźć magika blacharskiego


Znam jednego magika tylko , że w Lubuskim.
ToTylkoYo
ToTylkoYo
  15 czerwca 2014

Magika?? Czyli ktoś z twoich znajomych sprowadza auta na przyczepce, lub w busie a wy robicie z tego cały nówka nie bity pojazd?? Oj nie ładnie :P Znam super blacharza, z okolic Śremu, zawsze do niego podsyłam ludzi, potrafi wszystko robić z autem, do tego zaraz maluje. Ale raczej nie potrzebuje pracy :D

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  15 czerwca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli ktoś z twoich znajomych sprowadza auta na przyczepce, lub w busie a wy robicie z tego cały nówka nie bity pojazd??

:wtf:.

Nie. Pracuję w poważnym serwisie samochodowym, gdzie umiejętność 'wyklepania blachy' jest jednak potrzebna, bo niestety ale TU często zgadzają się na naprawę danego elementu, a nie wymianę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wystarczy przejrzeć kilka projektów i zobaczyć gdzie jest profi wykonana robota i uderzać do tego samego.

Kiedy ja chcę zatrudnić blacharza, a nie naprawić swój samochód.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znam super blacharza, z okolic Śremu, zawsze do niego podsyłam ludzi, potrafi wszystko robić z autem, do tego zaraz maluje. Ale raczej nie potrzebuje pracy :D

No właśnie to jest to, że ci którzy są dobrzy nie potrzebują zatrudnienia, dlatego tak ciężko mi jest, bosz.
:ziober2:
x420kruk2
x420kruk2
  15 czerwca 2014

przepraszam. Nie przeczytałem nazwy tematu. Wydaje mi się, że mechaników jest po prostu więcej i nie wymaga to nadzwyczajnych umiejętności, a dzięki internetowi dużo osób stara się naprawiać w miare możliwości na własną ręke. Jak komuś ruda zagości na dobre to mało kto decyduje się na własnoręczne spawanie. Ja bym zwrócił uwagę na zarobek i czas pracy, bo jeśli ktoś robi sobie spokojnie 4 auta w miesiącu i zarabia powiedzmy 1500zł, a miałby codziennie od rana zasuwać za dwa tysie, bo ktoś zawsze mu patrzy na ręce to raczej wybierze pierwszą opcje. Jak ktoś jest dobry i doświadczony to nie narzeka na brak zleceń.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  15 czerwca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydaje mi się, że mechaników jest po prostu więcej i nie wymaga to nadzwyczajnych umiejętności,

Owszem, mechaników jest więcej. Nie zgodzę się jednak z tym, że bycie mechanikiem nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności, no wymaga. Z wieloma mechanikami współpracowałam i hmmm na palcach jednej ręki mogą policzyć tych, którym bym ze spokojem oddała swój samochód na naprawę. Wiadomo wymiana filtrów czy tam klocków to nic wielkiego, sama bym to ogarnęła, ale nie na tym tylko mechanika polega.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak komuś ruda zagości na dobre to mało kto decyduje się na własnoręczne spawanie

Generalnie w moim serwisie nie pojawiają się ludzie, którzy chcą za własną kasę pozbyć się rudej, bądź pozbyć się wgniotów, za wysokie stawki mamy za to, tak podejrzewam. Natomiast na szeroką kalę likwidujemy szkody komunikacyjne i ogarniamy klasyki motoryzacji, a to wymaga nie tylko wysokich umiejętności, ale również dobrego sprzętu, a nie kawałka młotka i spawarki rodem ze stodoły pana Zdzisia ;D.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym zwrócił uwagę na zarobek i czas pracy, bo jeśli ktoś robi sobie spokojnie 4 auta w miesiącu i zarabia powiedzmy 1500zł, a miałby codziennie od rana zasuwać za dwa tysie, bo ktoś zawsze mu patrzy na ręce to raczej wybierze pierwszą opcje.

2k to mało. Może faktycznie w ogłoszeniach powinnam podać stawkę, chociaż bym wolała tego uniknąć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ktoś jest dobry i doświadczony to nie narzeka na brak zleceń.

Dokładnie i ma gdzieś pracę dla kogoś, woli sam na siebie zarabiać.
:ziober2:
x420kruk2
x420kruk2
  15 czerwca 2014

Jeśli chodzi o nadzwyczajne umiejętności to miałem na myśli to, ze dobrym mechanikiem może być każdy kto ma trochę w głowie, a do blacharki i lakierowania jednak trzeba czegoś więcej. te 1500 i 2000 były dla przykładu. Jeśli macie już jakiegoś dobrego blacharza to może warto organizować praktyki i wyłapać osoby, które się nadają. Jeśli nie to nie wiem co poradzić.

MaqdaIena
MaqdaIena: to wymaga nie tylko wysokich umiejętności, ale również dobrego sprzętu

szukacie kogoś kto ma swój sprzęt czy będzie się umiał posługiwać waszym?

Najłatwiej chyba będzie znaleźć kogoś kto pracuje dla kogoś i zaoferować mu lepsze warunki, ale może się okazać, że przerasta to Wasze możliwości chociażby finansowe d83dde1c
ToTylkoYo
ToTylkoYo
  16 czerwca 2014

Raczej o finanse sie nie rozchodzi :D Bo dobry blacharz nie będzie zapierdzielać po 10-12h za marne 3-4tyś zł, jak zrobi pare fuszek po pracy u siebie w domu w dodatku w swoich elastycznych godzinach i będzie miał tyle samo na czysto :D

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  16 czerwca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: szukacie kogoś kto ma swój sprzęt czy będzie się umiał posługiwać waszym?

To drugie oczywiście.
Sprzętu mamy tyyyyyyyyyyle.
No i chcemy kogoś kto nie bawi się w spawanie tylko, ale również potrafi zgrzewać (totalnie tego jeszcze nie ogarniam, więc nie wiem do końca o co kaman ;D.)

Konto usunięte
Konto usunięte: Najłatwiej chyba będzie znaleźć kogoś kto pracuje dla kogoś i zaoferować mu lepsze warunki, ale może się okazać, że przerasta to Wasze możliwości chociażby finansowe

Myślę, że w wielu przypadkach by nie przerastało ;D. I chyba faktycznie czas bym znalazła chwilę na wyszukanie i podkupienie kogoś ;D.

I dlaczego z góry zakładacie ile możemy zapłacić dobremu blacharzowi ? ;D.
Te Wasze kwoty nie są za wysokie absolutnie, akurat moja firma szanuje pracowników ;D.

W ogóle orientujecie się może czy są obecnie szkoły zawodowe blacharskie ? Totalnie nie ogarniam obecnego systemu edukacji, bo apropo pomysłu wzięcia ucznia nie wiem czy w ogóle jest opcja bym kogoś szukała na przyuczenie ;D.
:ziober2:
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  18 czerwca 2014
MaqdaIena
MaqdaIena: No właśnie to jest to, że ci którzy są dobrzy nie potrzebują zatrudnienia, dlatego tak ciężko mi jest, bosz.

dokladnie tak jest sami lepsi maja swoje mini mi ni warsztaty i dobrze na tym wychodza
kola
kola
  20 czerwca 2014

Zgodzę się na blacharza ale mam kilka warunków. Pierwszy i chyba najważniejszy to ogarnięcie jakiegoś w miarę taniego mieszkania, najlepiej dwupokojowego w Poznaniu. Z wypłaty musi mi starczyć na wszystkie oczywiście opłaty za to mieszkanie(mieszkanie, woda, gaz, prąd, telefon i co tam jeszcze będzie trzeba płacić) plus 125 zl na dzień żebym miał na jakieś jedzenie, fajki i piwo no i najwcześniej mógłbym zacząć pod koniec lipca :)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  20 czerwca 2014
kola
kola: Pierwszy i chyba najważniejszy to ogarnięcie jakiegoś w miarę taniego mieszkania, najlepiej dwupokojowego w Poznaniu

Ale że my byśmy mieli Ci ogarnąć ? Ty tak serio ? :mrgreen:.

kola
kola: Z wypłaty musi mi starczyć na wszystkie oczywiście opłaty za to mieszkanie(mieszkanie, woda, gaz, prąd, telefon i co tam jeszcze będzie trzeba płacić) plus 125 zl na dzień żebym miał na jakieś jedzenie, fajki i piwo no i najwcześniej mógłbym zacząć pod koniec lipca :)


Generalnie mnie rozbawiłeś ;D.
Płacimy sporo, ale nie mam pojęcia jaką kwotę masz na myśli, to raz.
Dwa nie wiem również co potrafisz, samym bazgroleniem na forumie nikt mnie, ani moich szefów nie przekona :ziober2:.
:ziober2:
OnlySkyIsTheLimit0
OnlySkyIsTheLimit0
  20 czerwca 2014

Maqdalena o ile mnie pamięć nie myli jeździsz Mazdą :) podbij na Mazdaspeed.pl tam uzyskasz fachowe doradztwo :)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  20 czerwca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Maqdalena o ile mnie pamięć nie myli jeździsz Mazdą :)

Tak ! Moją ukochaną MX3 ;D.

Konto usunięte
Konto usunięte: podbij na Mazdaspeed.pl tam uzyskasz fachowe doradztwo :

Nie potrzeba mi doradztwa ;D. Na pewno nie w kwestii mechaniki ;D.
Potrzeba mi blacharza ! Bo chcę go zatrudnić ;D.
:ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.