luk1722
luk1722
  15 marca 2014 (pierwszy post)

witam mam problem nie pamietam czy zaplaciłem podatek PCC-3 2% wartosci auta prawdo podobnie zaplacilem i gdzies zgubilem potwierdzenia wplaty czy w urzędzie skarbowym mozna uzyskac potwierdzenie na teman uiszczonej wpłaty?

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  15 marca 2014

opłatę tą musisz zapłacić zaraz przy rejestracji auta, więc nie ma mozliwośći, że nie zapłaciłeś. I w urzędzie powinni ci oczywiście za drobną opłatą udostępnić ten dokument.

luk1722
luk1722
  16 marca 2014

wlasnie u mnie jest tak ze nie wymagaja tego przy rejestracji(tylko przy aucie z zagraniy) kiedys zarejestrowalem 3 auta i nie wiedzialem ze cos takiego sie placi to sam sie zglosilem do US i pisalem podanko czynny zal czy jakos tak o naliczenie odsetek i uregulowalem zaleglosci i dlatego wydajem mi sie ze placilem za pozostale po tej nauczce, ale nie mam potwierdzenia a jak kiedys się odezwa wole posiadac taki dokument:)

WujekBeton
WujekBeton
  16 marca 2014

W urzędzie skarbowym MUSISZ zapłacić o ile kwota za jaką kupiłeś auto przewyższa 1000 złotych, więc nie rozumiem tego:

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie jest tak ze nie wymagaja

:woot:?
luk1722
luk1722
  16 marca 2014

nikt mnie do tego nie przymusza auto rejestruje w wydziale komunikacji nie wymygaja potwierdzenia oplacenia skarbówki

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  16 marca 2014

Ale to mieszkasz w Polsce?? czy gdzieś za granicą?? Nie ma możliwości abyś zarejestrował auto bez płacenia tego podatku. Chyba że poprzedni właściciel wystawił ci fakturę, to ten podatek przechodzi na niego. Ja kupuję tylko w polsce auta i zawse musiałem opłacić ten podatek, moze nawet nie wiesz, że płaciłeś.

WujekBeton
WujekBeton
  17 marca 2014

MUSISZ ZAPŁACIĆ, to jest Polska, chyba, że poniżej tysiaka albo od handlarza to wtedy możesz być zwolniony z opłaty skarbowej. Innych opcji w tym kraju to nie ma.

luk1722
luk1722
  19 marca 2014

ale ze nib y gdzie to wymagają przy rejestracji?u mnie w zach-pom tego nie ma powaznie tylko przy aucie z zagranicy wymagaja a tak to nie:)

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  27 marca 2014

Przy rejestracji nie wymagają opłaty skarbowej,bo to klienta sprawa i problemy czy zapłacił podatek.Wydział komunikacji i urząd skarbowy to 2 osobne urzędy i każdy wymaga innych dokumentów.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.