AsiorWRO
AsiorWRO
  14 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Znacie tą markę samochodu? Interesuje mnie jego koszt utrzymania i części które najczęściej się wysypują w tym aucie. Na co konkretnie zwracać uwagę przy kupnie używanego?

shinu
shinu
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie tą markę samochodu


pierwszy raz widze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Interesuje mnie jego koszt utrzymania i części które najczęściej się wysypują w tym aucie. Na co konkretnie zwracać uwagę przy kupnie używanego?


Muka z tymi autkami jest taka, ze bardzo duzo egzemplarzy przelecialo przez rece szkolek jazdy i wordow. Psuc to psuje, ze to co w kazdym innym aucie, czesci dosc tanie. przeguby, sprzegielko, silnik. to na pierwszy rzut do sprawdzenia.
AsiorWRO
AsiorWRO
  15 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: silnik


dość skomplikowana część samochodu d83dde04 są jakieś szczególe miejsca w które warto rzucić okiem? dźwięki których nasłuchiwać?
takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  15 kwietnia 2013

Rozwiń o której generacji myślisz bo różnią się one diametralnie.

AsiorWRO
AsiorWRO
  15 kwietnia 2013

Rocznik 1995 to chyba jedynka pojemność 1.1 (1800zł - 2700zł). Na allegro obcykałem części i faktycznie nie są to ceny z kosmosu. Tak więc pozostawmy ceny i podzielcie się proszę informacjami na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego właśnie auta.

Początkujący jestem d83dde0a więc sorki Pany ale bawary na przemiał nie kupię d83dde04

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Początkujący jestem


To proponuję coś pancernego, opla astrę F, golfa III, passata B3.
Punto jest delikatne, a i silniki fiatowskie nie za dobre, jeżeli chodzi o 1.1.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Estos
Posty: 57 (po ~465 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 2
Estos
  15 kwietnia 2013

ponoć najlepszy silnik w punto to 1.2 a co do sprawdzenia to popatrz pod korek oleju czy nie ma białej mazi popatrz na węże chłodzenia w jakim są stanie i jak sie zachowują podczas pracy. A jak chcesz miec pewnosc co do stanu auta to wez ze soba kogos kto sie zna i wie jak sprawdzic kompresje silnika. Jesli silnik ma dobre sprezanie i najlepiej odpowiednie cisnienie oleju to na 70% bedzie dobrze a jak wartosci odbiegaja od wlasciwych to bedziesz mial z czego zbijac cene ;) sprawdz tylne zawieszenie czy za bardzo nie siedzi bo tuleje w belce na pewno lepsze lata mają za soba sprawdz czy zawieszenie sie nie tlucze ale to od razu zauwazysz no i ewentualnie mozesz szukac jakichs napraw blacharskich ale ja uwazam ze w samochodzie w tym wieku to juz nie trzeba na to zwracac uwagi bo wiadomo ze mniejsze lub wieksze stluczki ma za soba ;)

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Interesuje mnie jego koszt utrzymania

tani koszt utrzymania jest . części są tanie .wiec szukaj szukaj a znajdziesz jakiś egzemplarz dobry
Snajperov
Posty: 47 (po ~241 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 0
Snajperov
  16 kwietnia 2013

male silniki, duze budy = wysokie spalanie, bo trzeba ciagle na obroty krecic zeby szlo

PochwaLony69
PochwaLony69
  16 kwietnia 2013

Pierwsza rzecz do sprawdzenia blacharka , podłoga , progi czy cale i czy ktoś pianką nie zatykał dziur , silnik najlepiej sie przejechać i zobaczyć czy się nie grzeje , zobaczyć zbiorniczek płynu chłodniczego ( czy niema w nim oleju lub jakiś tłustych plam ) , zobaczyć jakiego koloru jest olej czy po prostu nie zmieszany z wodą- płynem (kawa z mlekiem ) na włonczonym silniku wyciągnąć bagnet i zobaczyć czy nie ma przedmuchów i co jeszcze można przegazować go do odcinki i zobaczysz czy na niebiesko nie kopcji a co do korka oleju to się nie zgodze o niczym to nie znaczy że jest biała maz czesto to powstaje jak ktoś krótkie odcinki robi , zawieszenie tanie jest jak sie kolo nie urwie to jest ok :DDD .

shinu
shinu
  16 kwietnia 2013

[spell nazi mode=on] Włączonym [/sn]

jak juz przy odcince jestesmy, warto tez wyhamowac awaryjnie auto na lekko skreconych kolach zobaczyc czy nie klepie i nie drga nic. do tego skrecic kierownica max w lewo, w deche na krotkim odcinku, kierownica max w prawo i to samo.

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  16 kwietnia 2013
Snajperov
Snajperov: male silniki, duze budy = wysokie spalanie, bo trzeba ciagle na obroty krecic zeby szlo


nie ma takiej wielkiej budy 1.2 daje rady to nie wazy bóg wie ile
u nas koles ma i jesli chodzi o gaz 7-8litra mu zje
PochwaLony69
PochwaLony69
  16 kwietnia 2013

W ogóle kto szuka super dynamiki w fiacie punto 1 , to ma byc tanie auto , można sprawdzać hamować i puscic kierownice i zobaczyć czy nie sciąga , reczny czy działa ale w tak tanim aucie no ... jak nić głośno nie wali w zawieszeniu to brać zresztą Punto kupisz za 1000zł tylko musisz być szybki żeby Ci handlarze nie kupili

AsiorWRO
AsiorWRO
  18 kwietnia 2013
adiluki
adiluki: u nas koles ma i jesli chodzi o gaz 7-8litra mu zje


a bajury ile to zeżre?

Konto usunięte
Konto usunięte: skrecic kierownica max w lewo, w deche na krotkim odcinku, kierownica max w prawo i to samo.


Takie zabiegi chyba mogą urwać zawieszenie. Nie osiągnę tego samego efektu szarpiąc za górną część każdego z kół? (ja sprzedając auto nie pozwoliłbym na taki numerd83dde09)

Uotr
Uotr: Punto jest delikatne, a i silniki fiatowskie nie za dobre, jeżeli chodzi o 1.1

Snajperov
Snajperov: male silniki, duze budy = wysokie spalanie, bo trzeba ciagle na obroty krecic zeby szlo


...urwa, Pany! To nie ma zap...rdalać, to ma jeździć d83dde04
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 kwietnia 2013

dokładniej byś napisał o jakie punto Cio chodzi jak HGT to od biedy by mogło być :ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.