czuraczek22
czuraczek22
  3 marca 2013 (pierwszy post)

witam kupilem ostatnio auto opla astre i mam umowe z panem wlascicielem ktory nie mial tego samochodu zarejestrowanego i jezdzil tym 2 miesiace i dal mi tez umowe ktora on mial z wlascicielem samochodu ktory mial zarejestrowany ta astre i oto moje pytanie zeby zarejestrowac samochod potrzebuje tylko tej umowy ktora on mial z prawowitym wlascicielem samochodu na ktorego astra byla zarejestrowana bo slyszalem ze tylko ta pierwsza a ta droga nie z gory dziekuje i czekam na odpowiedz

WujekBeton
WujekBeton
  3 marca 2013

Musisz mieć umowę, na którą to Ty kupujesz auto i tą poprzednią też i musisz się modlić, żeby Panie w komunikacyjnym miały dobry humor, bo mogą się czepnąć. Temat był już kiedyś poruszany na forum.

czuraczek22
czuraczek22
  3 marca 2013

kolega mi mowil ze jak on szedl zarejestrowac samochod a mial do zarejestrowania forda cabrio i byl on z 12 wlascicielem i wszyscy jezdzili na umowach wiec jak rejestrowal musial miec najwazniejsza umowe pierwsza a jeszcze slyszalem ze nie ma obowiazku rejestrowania samochodu

RaDiK88
RaDiK88
  3 marca 2013

poprzednie umowy z przednimi właścicielami Cie nie interesują. Musisz mieć umowę z obecnym właścicielem i Tobą do tego karta pojazdu jeśli jest (w karcie pojazdu są wpisami wszyscy poprzedni właściciele pojazdu)

WujekBeton
WujekBeton
  3 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ze nie ma obowiazku rejestrowania samochodu

Kłamali. Dlatego to nazywa się obowiązek, bo jest obowiązkowe. Ja miałem podobny przypadek gdzie przez półtora roku było kilku właścicieli, żaden nie rejestrował na siebie i pytałem Pani w urzędzie, powiedziała, że nie zarejestrowałaby takiego samochodu. A do karty pojazdu wpisujesz chyba tylko wtedy gdy jest rejestrowany samochód, jeżeli nie to i do karty wpisu brak.
A tak na marginesie, to jeżeli samochód w tak krótkim czasie ma kilku właścicieli, lub jego Pan pozbywa się auto po dwóch miesiącach to coś chyba jest nie tak?
czuraczek22
czuraczek22
  3 marca 2013

a jezeli jest przypadek taki ze np ja posiadam auto zarejestrowane na siebie sprzedaje osobie y pozniej osoba y nie rejestruje i sprzedaje komus

Konto usunięte
Konto usunięte: poprzednie umowy z przednimi właścicielami Cie nie interesują. Musisz mieć umowę z obecnym właścicielem i Tobą do tego karta pojazdu jeśli jest (w karcie pojazdu są wpisami wszyscy poprzedni właściciele pojazdu)

czyli umowa z prawowitym wlascicielem ktory mial na siebie zarejestrowany samochod a tym panem co kupilem samochod nie jest wazna ? to tylko zeby zarejestrowac samochod musze miec moja umowe z tym panem co nie rejestrowal auta?
lovrencis
lovrencis
  3 marca 2013

Zasada jest prosta - od takich cwaniaków aut się nie kupuje :D

WujekBeton
WujekBeton
  4 marca 2013

A jeżeli Pan Kowalski sprzedał auto Pani Nowak, ta go nie zarejestrowała i sprzedała dalej, następny właściciel też dalej i tak kilka razy, ale Pan Kowalski zgłosił sprzedaż i wymówił umowę OC? Co wtedy? Niby kupujesz samochód dobry itd., ale bez ważnego OC i wyrejestrowany z pół roku temu, a urzędniczki (przynajmniej u mnie w rejonie) lubują się w takich sytuacjach. Tak jakby frajdę im sprawiało odmowne załatwienie petenta.

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  7 marca 2013

Musisz mieć ciągłość umów zaczynając od właściciela w dowodzie.Nigdy nie wiadomo co i kiedy poprzedni właściciel zrobił tym autem,czy była zgłaszana sprzedaż w wydziale komunikacji i wypowiedziane OC.Bardzo ważne jest też opłacenie umowy w urzędzie skarbowym w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od dnia nabycia pojazdu jeżeli wartość na umowie jest 1000zł lub więcej.To czy poprzedni właściciel opłacił umowę nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia,bo to ich skarbówka będzie ścigać.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  10 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A do karty pojazdu wpisujesz chyba tylko wtedy gdy jest rejestrowany samochód,

ze niby sam sobie wpisywac??? no bez jaj to dokument wpisy w nim czy skreslenia moga byc dokonywane jedynie przez uprawnione do tego organy
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  12 marca 2013

Wpisy w karcie pojazdu dokonuje wydział komunikacji,ale tylko wtedy gdy przerejestrowujemy pojazd na siebie.Nawet jak po drodze będzie kilka umów nawet z różnych województw czy powiatów.

WujekBeton
WujekBeton
  12 marca 2013
joker4444
joker4444: to dokument wpisy w nim czy skreslenia moga byc dokonywane jedynie przez uprawnione do tego organy

Przecież o to mi chodziło.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.