flakes
Posty: 23 (po ~132 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 1
flakes
  12 lutego 2013 (pierwszy post)

witam mam pytanie, kupilem wczoraj samochod z komisu. ale co sie okazalo to jest ,,bardzo uszkodzony" problemy z silnikiem i elektryka, i pytanie czy jest szansa na ,,oddanie samochodu" czytalem na necie to ktos pisal ze jest ustawa ze mam tam iles czasu... czekam na odpowiedz czy sa jakies szanse na oddanie i jak cos to ile mam na to czasu

NicZaFriko
NicZaFriko
  12 lutego 2013

Jeśli były ukryte wady o których nie powiadomił Cie sprzedawca
http://www.eporady24.pl/wady_ukryte_w_zakupionym_samochodzie,pytania,4,54,499.html
tutaj masz artykuł zgłaszasz taki fakt na policje lub prokuraturę , i wstrzynasz postępowanie przeciwko sprzedawcy.
I na drodze sadowej domagasz swoich praw.

flakes
Posty: 23 (po ~132 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 1
flakes
  12 lutego 2013

aha dzieki wielkie a jak np. pojade do niego i sie z nim dogadam to wtedy? bo wady byly ukryte
.. nic o tym nie wspomial,tylko chwalil ze maly przebieg i wymieniony rozrzad,,

NicZaFriko
NicZaFriko
  12 lutego 2013

jesli sie z nim dogadasz to spoko , ale jesli bedzie przeciwny temu to wtedy policja.

flakes
Posty: 23 (po ~132 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 1
flakes
  12 lutego 2013

aha dobra dzieki kolego wielkie jutro do niego zadzwonie i napisze tutaj

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  13 lutego 2013

po 1 nie kupuje sie auta z komisu
jest to bardzo znana zasada

WujekBeton
WujekBeton
  13 lutego 2013

A jeżeli na umowie jest taki adnotacja, że kupujący ZNA STAN TECHNICZNY AUTA, to co wtedy? To, że wady są ukryte ciężko udowodnić przy takim zapisie na umowie. A podejrzewam, że handlarzyna raczej nie będzie chciał współpracować, oczywiście mogę się mylić.

Mógłbyś napisać co i jak poszło?

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  13 lutego 2013
adiluki
adiluki: po 1 nie kupuje sie auta z komisu jest to bardzo znana zasada

Dlaczego ?
Wiele ludzi wstawia auta do komisów bo nie wie co to allegro lub inne sposoby sprzedaży.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
flakes
Posty: 23 (po ~132 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 1
flakes
  14 lutego 2013

no z tym klijentem sie nie dogadalem...

shinu
shinu
  14 lutego 2013

kim?:p

WujekBeton
WujekBeton
  14 lutego 2013
Uotr
Uotr: Wiele ludzi wstawia auta do komisów


Bo przez opanowanie rynku przez handlarzyków nie da się sprzedać porządnego auta za dobre pieniądze, bo (prawie) każdy jeden klient (tak to się piszę :D) pójdzie do komisu czy samochodu obok na giełdzie, tylko dlatego, że tamten jest pomalowany, ma cofnięty licznik i 15 tysięcy wad ukrytych, no i jest tańszy, bezwypadkowy, jeżdżony przez starszą Niemkę do kościoła tylko...

Tak kupowałem od handlarzyków.
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  21 lutego 2013

Podstawowe pytanie,jak kupiłeś to auto - umowa kupna-sprzedaży czy faktura vat? Jeżeli jest faktura,to kupiłeś auto od firmy i masz duże szanse na zwrot kasy za auto,ale jeżeli to zwykła umowa,to sprzedający jest osobą fizyczną i raczej nic nie zrobisz.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.