shinu
shinu
  9 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam,
potrzebuje szybkiej opini, wymiany ogolnych roznic i ewentualnie wskazania wiekszosci jednego silnika od drugim. silnik ma wejsc do ed9 91r.

pozdrawiamL)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 stycznia 2013

a dlaczego akurat z tych dwóch ?
oczywiście do EDka b16a1 :ziober2:
a jak nie ma funduszy to może z nowszych czyli d16z6
Ale przyznaje że tych o które pytasz nie znam z autopsji zapytaj najlepiej na forum crx albo civic club

btw sam mam d16z6 :mrgreen:

shinu
shinu
  9 stycznia 2013

W niedziele lykam nowe autko jakim jest wlasnie Hania
Tutaj link do reviewu auta.
http://www.honda-crx.info/forum/viewtopic.php?t=57004&postdays=0&postorder=asc&start=0

Autko stoi na a9, ale silnik juz nie jest najswiezszych lotow, zastanawialem sie wlasnie nad swapem na świeższe y7 z racji ze mam mozliwosc jego zakupu za w miare dobre pieniazki. jeszcze jest opcja renowacji silnika za ok 2tys, i tak sie wlasnie zastanawiam czy robic jakis ruch w strone zmiany motoru

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 stycznia 2013

skoro jestes zarejestrowany na słusznym w temacie forum to najlepiej imho tam zapytać tu nikt raczej nie odpowie tak jakbys chciał

Ładny rex fajnie że dbasz o niego
a co dokładniej z tym silnikiem nie tak?
2 tys za remont to niby sporo ale przynajmniej będziesz wiedział co masz inaczej niż w przypadku kupna nieznanej jednostki
Ja będąc w Twojej sytuacji pomyśłałbym aby się zadłużyc i wsadzić pod maskę coś fajnego a opcji masz kilka ;)

NicZaFriko
NicZaFriko
  11 stycznia 2013

różnica ? a9 jest DOHC przy czym o 20 km zwiększona moc , oby dwa sa 16 zaworowe ..
ale ja bym bral z6 , z racji v-tec'a .

shinu
shinu
  17 stycznia 2013

sorka skleroza:P

joker4444
joker4444: skoro jestes zarejestrowany na słusznym w temacie forum to najlepiej imho tam zapytać tu nikt raczej nie odpowie tak jakbys chciał Ładny rex fajnie że dbasz o niego


To profil usera, od ktorego autko to kupilem, ja sam konta tam nie mam

motor w aucie co prawda leci jak zyletka, ale tez troche ma przejechane, zastanawialem sie nad swapem na z6 z racji vt. ale wydaje mi sie, ze poki co musi wystarczyc kucie aktualnej jednostki, troszke sie wykosztowałem na to autko takze chwilowo bez wiekszych zabaw niestety:) jedynie co to musze gdzies znaleźć fotel z serii, u mnie rozjebunda:P
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2013

poczytaj:
http://www.honda-crx.info/forum/viewtopic.php?t=61560&start=0

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.