Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  24 grudnia 2012 (pierwszy post)

Cześć

Wczoraj wieczorem kupiłem ropę do mojej cytrynki, ropa była spuszczona ze zbiornika z chłodni w naczepie.
Dzisiaj zrobiłem jakieś 5 kilometrów i auto zaczęło tracić moc na 5 biegu, i tak do dołu aż zgasł, po ponownym odpaleniu auta silnik tracił na obrotach i dymił na niebiesko, potem po dodaniu gazu samochód znów chwilę zyskał obroty i wszystko było dobrze i tak w kółko.
Problem z samochodem Citroen Xantia 1.9D.
Temperatura powietrza na zewnątrz: -7 stopni Celsjusza.
Dziękuję z góry za sensowne odpowiedzi bądź przypuszczenia.

Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
I aby wasze pupile nigdy nie zawiodły :)

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
NicZaFriko
NicZaFriko
  24 grudnia 2012

Najpierw pomyslalem o zamarznięciu paliwa i zapowietrzeniu sie układu ale to -7 a poza tym podczas jazdy wiec temperatura odpada.
Polecam odpalic samochód i powąchać spaliny , najlepszy sposób .
Jak olej bierze to jakies uszczelniacze puściły , to tez zalezy jaki niebieski dym , moze byc wszystko , w TD czesto jest to objawa padania trubo , ale Tobie to nie grozi.
Ja bym sprawdził tez przedmuchy.

Masz pewność ze paliwo ze zbiornika bylo dobre jakościowo żadnych syfów ?
Jak szaro niebieski dym to może siedzieć przyczyna w wtryskiwaczach lub swiecach i innych duperelach oprcz brania oleju ;]
Ja bym podjechal na komputerek sprawdzic czy wszystko jest dobrze , i jak wiesz gdzie odłączyć czujnik temperatury paliwa to odłączyć go na chwile i zobaczyć jak pracuje silnik.

Nie wiem czemu ale mysle ze to jakies zpowietrzenie ;/ :D

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  24 grudnia 2012

nie wiem co cie sklonilo do zakupienia citroena...ale mniejsza w to. sprawdz wtryski paliwa,jak masz garaz to postaw go tam,odpal samochod na 5 minut potem zgas. oposc pomieszczenie i wroc po 2 godzinach zobacz,czy nie ma wycieku. moze byc tez zapowietrzenie jak przedmowca mowil. sprawdzales plyn chlodniczy i olej silnikowy? jezeli nie to wymien lub dolej. jezeli chodzi o olej chlodniczy,to lepiej kupic odrazu przystosowany do jazdy a nie koncentrat,by potem nie laczyc. jezeli chodzi o paliwo-tankuj te z polski,tego nielegalnego na zime nie polecam.

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem co cie sklonilo do zakupienia citroena...ale mniejsza w to

Dlaczego miałbym nie kupić Citroena ?

-------------------------------------------

Po pół godziny od pójścia do domu odpaliłem samochód i odjechałem, problem ustał, dziękuję za pomoc :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
WujekBeton
WujekBeton
  24 grudnia 2012

Moim skromnym zdaniem to słaba jakość paliwa, ale nie wiem, nie mam diesla.
A tak na marginesie to nie pochwalam:

Uotr
Uotr: ropa była spuszczona ze zbiornika z chłodni
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A tak na marginesie to nie pochwalam:


Ropa była sprawdzona :)
Najprawdopodobniej z paliwa zrobiła się kasza, albo przy wlewaniu ropy do lejka wpadło trochę śniegu, bo lałem w nocy :rotfl:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  24 grudnia 2012

a dlaczego tak? z citroenami to jest tak,że po zakupie zawsze coś musisz naprawiać,najczęściej silniki,często też hamulce. więc wydatek dodatkowy no ale jak jesteś bogaty to nie mam nic przeciwko :D

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a dlaczego tak? z citroenami to jest tak,że po zakupie zawsze coś musisz naprawiać,najczęściej silniki,często też hamulce. więc wydatek dodatkowy no ale jak jesteś bogaty to nie mam nic przeciwko :D

Skąd masz te informacje ?
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
WujekBeton
WujekBeton
  24 grudnia 2012
Uotr
Uotr: z paliwa zrobiła się kasza

Raczej nie przy takich temperaturach. Nie było aż tak potężnych mrozów.

Konto usunięte
Konto usunięte: po zakupie zawsze coś musisz naprawiać

Ciekawe stwierdzenie, bo inne samochody to kupujesz i tylko lejesz i jeździsz? Wszystko zależy od KONKRETNEGO EGZEMPLARZA!
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Raczej nie przy takich temperaturach. Nie było aż tak potężnych mrozów.

Przez ostatnią dobę na wschodzie Polski nad rzeką Bug dochodziło do -22 stopni :-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
ArchaniolLucyfer
ArchaniolLucyfer
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a dlaczego tak? z citroenami to jest tak,że po zakupie zawsze coś musisz naprawiać,najczęściej silniki,często też hamulce. więc wydatek dodatkowy no ale jak jesteś bogaty to nie mam nic przeciwko :D


gadasz glupoty, z kazdym autem jest tak jak dbasz tak masz a jesli chodzi o marke to juz wszystko zalezy od producenta jakich materialow i czesci uzyje, jedne psuja sie czesciej inne zadziej ze wzgledu na wytrzymalosc pewnych elementow czesci badz zaniechania wlasciciela czyt. uzytkownika.
ArchaniolLucyfer
ArchaniolLucyfer
  24 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Uotr:


wymien filtr paliwa potem mozna gdybac :)
WujekBeton
WujekBeton
  25 grudnia 2012
Uotr
Uotr: do -22

To na Kuripach było w granicach -10 - -15, a dziś na plusie :mrgreen:. Dobra pogoda na święta.
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko zalezy od producenta jakich materialow i czesci uzyje

A co za różnica czy to Mercedes, BMW, Toyota, Renault, Volvo, Dodge czy jakikolwiek inny, jeżeli większość (o ile nie wszystkie) części są produkowane na dalekim wschodzie, za miseczkę ryżu dniówki!
on91
on91
  26 grudnia 2012

zrób tak wymień sam filtr paliwa spuść tą ropę wlej z 5 litrów ropy z stacji benzynowej i zobacz efekty jak to nic nie zmieni to jedz na warsztacik pod komputerek

ArchaniolLucyfer
ArchaniolLucyfer
  26 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A co za różnica


jest roznica. sa producenci ktorzy potrafia wyprodukowac kultowe niezawodne i niezniszczalne samochody a sa producenci co robia samochody na papierowych czesciach. co nie zmienia faktu ze trzeba miec uprzedzenia do penych marek ( bo ja bym nie kupil citroena, bo ja bym nie kupil fiata itp itd *** ) takie pieprzenie ludzi ktorzy nie znaja sie na niczym tylko widza swoje gwiazdki. bo on to ma to musi byc najlepsze
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.