MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam :mrgreen:.

Moje auto posiada błyszczącą deskę rozdzielczą. Jest to dla mnie ogromnym problemem, zwłaszcza w słonecznie dni i w nocy, kiedy to światło odbija się w niej, a potem w szybie, ograniczając mi widoczność. I nie ukrywam, ze strasznie mnie to irytuje.

Co z tym fantem zrobić ? Kupowalam nawet jakieś chusteczki rzekomo matowe, próbowałam jakiś płynów i dupa.
Jestem już tak zdesperowana, że chyba papierem ściernym ją przejadę :ziober2:.
No ale zanim to zrobię, to się pytam Was, może macie jakiś sprawdzony sposób na zmatowenie błyszczącego plastiku ?

Za pomoc dziękuję i pozdrawiam :mrgreen:.

:ziober2:
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  18 października 2012

A co to za autko?Spróbuj Plakiem matem, umyj ją porządnie wodą z płynem, poprzedni właściciel mógł nagminnie czyścić ją jakimś specjalnym nabłyszczaczem:) jak nie pomoże, to okulary z filtrem polaryzacyjnym, żadnych odbić nie widać :)
Ostatnia opcja to flokowanie deski

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A co to za autko?Spróbuj Plakiem matem, umyj ją porządnie wodą z płynem, poprzedni właściciel mógł nagminnie czyścić ją jakimś specjalnym nabłyszczaczem:) jak nie pomoże, to okulary z filtrem polaryzacyjnym, żadnych odbić nie widać :) Ostatnia opcja to flokowanie deski


MX3 ;D.
Nie sądzę żeby to była wina poprzedniego właściciela, chociaż sama nie wiem, auto stare, może jakaś matowa warstwa się już starla ? (:woot:). Chociaż bardziej stawiam na beznadziejny materiał. Plak nie działa, a okularów przyciemnianych z korektą nie mam, a swoich nie zamienię na zwykłe, bo będę niebezpieczna na drodze ;D.
Flokowanie, poczytam w googlach co to, bo nie wiem :).
:ziober2:
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  18 października 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: Flokowanie, poczytam w googlach co to, bo nie wiem :).

Pokrywanie deski rozdzielczej materiałem, przypomina to zamsz, zazwyczaj się to stosuje w rajdówkach, właśnie po to, by nie odbijały światła :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pokrywanie deski rozdzielczej materiałem, przypomina to zamsz, zazwyczaj się to stosuje w rajdówkach, właśnie po to, by nie odbijały światła :)


Wyczytałam już.
Ciekawe ile to kosztuje, mam nadzieje, że nie połowę wartości mojej staruszki ;D.
Bo chyba nic innego mi nie pozostaje ;D.
:ziober2:
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  18 października 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: Ciekawe ile to kosztuje

Wpisz w Allegro "flokowanie" :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Szufladaa
Szufladaa
  18 października 2012

Moja droga urocza blondynko , taniej wyjdzie przykleić dywan z korytarza. ;p

MuyBueno
MuyBueno
  18 października 2012

Jakbym miała takie problemy jak Ty .

:rotfl: ;)

piesleszek1
piesleszek1
  18 października 2012

Mogę odstąpić bo bo mam w garażu nie potrzebny ;D

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja droga urocza blondynko , taniej wyjdzie przykleić dywan z korytarza. ;p


Mój drogi, uroczy....wróć, bo bym skłamała :) ! Szanowny userze, cieszy mnie bardzo Twoje poczucie humoru. Uważam, że jest wysoce nie na miejscu.
Pozdrawiam jakże serdecznie i szczerze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbym miała takie problemy jak Ty . ;)


KinderBłeno nie turlaj się, bo Ci się rozrząd na trasie posypie ;D.
Jest to problemem, noszę okulary, może dlatego efekt odbijania się światła jest spotęgowany ? No, ale co ja mogę wiedzieć, przecież wcale się nie znam na motoryzacji, a zwłaszcza na deskach rozdzielczych zrobionych z gównianego materiału :).

Konto usunięte
Konto usunięte: Mogę odstąpić bo bo mam w garażu nie potrzebny ;D


Hle hłe ;D.

Następnym razem postaram się poruszyć problem np. z falującymi obrotami, chociaż nie, nie muszę, przecież wiem od czego tak się dzieje :).

Pozdrawiam Was serdecznie :mrgreen:.
:ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.