Szufladaa
Szufladaa
  13 października 2012 (pierwszy post)

Witajcie po dlugim czasie. Niewiele się tu dzieje , a ostatnio przeszukając internet przeczytalem artykuł dotyczący 15 lecia Kia Motors Polska , jak pisano marka ta w ciągu ostatnich 15 lat poczynila ogromny postęp w projektowaniu i budowaniu samochodów.

Jak to jest w rzeczywistości , czy mamy na forum jakiegoś fana marki , albo po prostu zwyklych użytkowników , którzy jezdzą juz którąś kia z kolei?

Opinie , najlepsze silniki , największe przebiegi i awaryjność - proszę bardzo : )

WujekBeton
WujekBeton
  13 października 2012

Teraz to się poprawili, ale w sumie gorzej niż w latach 90tych nie mogli budować :lol:

Szufladaa
Szufladaa
  13 października 2012

No niektóre byly calkiem 'penerskie' jak Kia Pride , ale to lata 90-siąte , dużo lepsze auta nie jezdzily , teraz Kia na dobre konkuruje z golfem więc 'poprawili się' to za malo powiedziane. W sumie golf to też nie jest zaden wyznaczki perfekcji ; )

WujekBeton
WujekBeton
  13 października 2012

Przecież obaj wiemy co było najlepsze w latach 90tych ;). Wg mnie konkurowanie koreańskich aut z choćby europejskimi oparte jest jedynie o cenę i 5-7 letnią gwarancję.

Szufladaa
Szufladaa
  13 października 2012

Moja ''lala'' jeszcze pamięta polowe lat 80- siątych : ) Eee no , ogolnie jedna marka sie liczy i co do tego nie ma wątpliwości , ale trzeba chociaż udawać , że na tym świecie prócz Mercedesów są jeszcze samochody. ;p

whitestok
whitestok
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Eee no , ogolnie jedna marka sie liczy i co do tego nie ma wątpliwości ,

ojj nie jeden człowiek przejechał się na mercach powyżej 2000 roku....ta marka się liczyła ale kiedys...teraz tylko leci na renomie wyrobionej przez lata a auta nie są już zrobione tak dobrze jak kiedyś...
drpieszczoch
Posty: 5 (po ~546 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
drpieszczoch
  14 października 2012

Siema, nie jestem może użytkownikiem, ani też fanem tej marki, ale ostatnio trochę pojeździłem sobie samochodem Kii (rental) a dokładniej kią Optimą i mówiąc szczerze trochę się zdziwiłem gdyż... jakość spasowań, materiałów, wykończenia zmieniła się nie do poznania... Samochód prowadził się dobrze i przyjemnie i nie przypomina to już nijak kii którą pamiętam z lat 90, dla standardowego odbiorcy może to już być spokojnie samochód pokroju VW i innych lepszych marek z EU. Zmiany dotyczą też ceny która też jest jakaś taka europejska, tj. zbyt wysoka jak dla mnie, zwłaszcza jak połączy się to z faktem braku dostępności najmocniejszej wersji silnikowej w PL. Co do trwałości nie będę się wypowiadał (nie jestem użytkownikiem) ale obawiam się że będzie ona krótsza od żywota pralki, obym był w błędzie...

drpieszczoch
Posty: 5 (po ~546 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
drpieszczoch
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ojj nie jeden człowiek przejechał się na mercach powyżej 2000 roku....ta marka się liczyła ale kiedys...teraz tylko leci na renomie wyrobionej przez lata a auta nie są już zrobione tak dobrze jak kiedyś...

Ano niestety, smutna prawda... końcówka 90 i początek 2000 (fuzja z Chryslerem) było końcem legendy MB jako producenta samochodów niezawodnych... Choć teraz zdaje się to trochę poprawiać. ale wczesne 2000 to było totalne dno jakościowe które ciągnęło się przez kilka długich lat i nadal się jeszcze trochę odbija...
whitestok
whitestok
  14 października 2012

znajoma ma merca C klasę z 2004 roku i częściej stoi w serwisie ten merc niż ona nim jeździ...sam się dziwię, że jeszcze go nie sprzedała...

Szufladaa
Szufladaa
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ojj nie jeden człowiek przejechał się na mercach powyżej 2000 roku....ta marka się liczyła ale kiedys...teraz tylko leci na renomie wyrobionej przez lata a auta nie są już zrobione tak dobrze jak kiedyś...


Tu się z Tobą zgodze , moja slabość przemija do aut tej marki wyprodukowanych po modelu w 124 : ) - szkoda , że ksiegowi zaczeli konstruować samochody...

Co do marki Kia , 7 letnia gwarancja , to też jakaśs sugestia dotycząca jakości wyrobu , może faktycznie nadeszly czasy , kiedy ta egzotyczna marka ma więcej do zaoferowania niż VW ; )
PaulinaCBR
Posty: 45 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 11
PaulinaCBR
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: znajoma ma merca C klasę z 2004 roku i częściej stoi w serwisie ten merc niż ona nim jeździ...sam się dziwię, że jeszcze go nie sprzedała...

u nas w moto jest identycznie tylko, ze... z Ducati... :)
Szufladaa
Szufladaa
  14 października 2012
PaulinaCBR
PaulinaCBR: u nas w moto jest identycznie tylko, ze... z Ducati... :)


Niby że co , że nowe takie nieudane? : )
WujekBeton
WujekBeton
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: po modelu w 124

Po tym modelu to już nie Mercedesy :lol:. A co do Kii to nawet gdybym już MUSIAŁ! kupić nowy samochód to nijak mnie nie przekonacie to koreańców.
drpieszczoch
Posty: 5 (po ~546 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
drpieszczoch
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do Kii to nawet gdybym już MUSIAŁ! kupić nowy samochód to nijak mnie nie przekonacie to koreańców.

Nigdy nie mów nigdy ;) Może być tak że się przejedziesz i cię przekona (miałem parę takich przypadków np. z Fiatem Albeą) Oczywiście nie będę udowadniać że będzie trwały bo co w naszych, tfu, "ekologicznie" nastawionych czasach nie ulega biodegradacji... Ot solidność i trwałość nie jest już dla producentów priorytetem. Większość populacji i tak jest mydlona bzdurami o "downsizingu" i "ekologii" a chodzi jak zwykle o... Pieniążki.
PaulinaCBR
PaulinaCBR: u nas w moto jest identycznie tylko, ze... z Ducati... :)

Czyli w świecie moto też trwa degradacja? :) A w jaki sposób przebiega ona w przypadku tej marki?
WujekBeton
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.