PanCiastko
PanCiastko
  18 września 2012 (pierwszy post)

Witam,

posiadam Forda Cougara 2.0 benzyna z 99r.
I tutaj jest problem, ma on 130KM co jest jak dla mnie trochę za mało. I zastanawiam się co zrobić, czy go z tuningować czyli chip + turbina, czy może kupić nowszego z 01 z silnikiem 2,5 benzyna i w razie czego, ten silnik tuningować?
Ogólnie lubię swój samochód, lubię nim jeździć, jest bardzo wygodny i w dodatku ma ten zadziorny wygląd. Więc póki co nie chce zmieniać tego modelu.
Pracuję w Holandii więc jadąc do Polski na urlop i z powrotem, muszę przejechać całe Niemcy w poprzek i tutaj najbardziej odczuwam braku mocy. Co prawda 230km/h leci, ale przyśpieszenie nie jest zadowalające. W obecnym stanie 0-100km/h to jest około 10 sec.
W ogóle jak się miewa chip i turbina do żywotności silnika?

Na ile mógłbym liczyć dodatkowych koni przy montażu chip i turbiny?
Oczywiście pytam o poważny sprzęt, a nie chip z allegro za 10zł

Prosiłbym o fachowe odpowiedzi :)

Pozdrawiam,
Robert

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  19 września 2012

Zamontowanie turbiny,to praktycznie cały silnik do wymiany a koszt może być kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.Każdy tuning silnika skraca jego żywotność,ale wszystko zależy co i w jakim warsztacie było przerabiane.Ja bym zamienił na egzemplarz z większym silnikiem.

piesleszek1
piesleszek1
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle jak się miewa chip i turbina do żywotności silnika?


To zależy na ile barów wystrojona jest turbosprężarka, czy silnik jest ''zakuty'' zbyt duże ciśnienie doładowania na nie kutych podzespołach silnika może doprowadzić do jego zniszczenia. Swoją drogą tak jak powiedział kolega wyżej założenie turbosprężarki z wystrojeniem to koszt min 5 tys zł o ile potrafisz złożyć wszystko sam o wystrojeniu nie mówiąc. Na Twoim miejscu wolał bym tą kwotę dołożyć i kupić mocniejsze auto :)
WujekBeton
WujekBeton
  19 września 2012

Albo poszukaj na forum Couguarów jaki silnik można najmniejszym kosztem i najłatwiej przełożyć.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.