Fieska
Fieska
  15 marca 2012 (pierwszy post)

Dzień dobry! :mrgreen:

Potrzebuję małej porady. Otóż mam zamiar kupić sobie małe autko, a mój budżet nie jest zbyt wysoki i podczas szukania w internecie w oko wpadł mi Ford Puma.



Na co muszę zwracać szczególną uwagę przy zakupie?
Macie jakieś doświadczenie z tym autem lub doświadczenia znajomych?
Po ilu tysiącach km muszę wymieniać klocki hamulcowe i pasek rozrządu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
whitestok
whitestok
  16 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu? Ładną ma

hehe chyba o sobie mówisz :P
MuyBueno
MuyBueno
  17 marca 2012

To ile kasy masz na sam samochód?
Zaraz coś wybierzemy :ziober2:

UTurnCode
UTurnCode
  17 marca 2012

Ta puma z dobrym silnikiem ma niezłego kopa.
Tak czy owak po te informacje to zapraszam na forum FCP a nie tutaj :)

machu221
machu221
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:


ale to ford , nie wiem miałem z nimi dziwne przygody w jednym fordzie firmowym silnik się zatarł komputer kontrolki wszystko było ok , w drugim ciągle coś masakra , może rozejrzyj się nie wiem może astra w coupe o taka :

tomasGSL
tomasGSL
  23 marca 2012

Szczerze mówiąc nie lubię fordów. Nie wiem dla czego. Starsze ale fajne są mazdy mx-3 albo opel tigra. Ale z tym drugim to rdza lubi się pokazać ;p

piesleszek1
piesleszek1
  24 marca 2012

Sam jestem użytkownikiem mx3 v6 już prawie 4 lata i narzeka nie mam na co. Jedyne do czego można by się przyczepić to twarde zawieszenie, ale niektórym takie odpowiada :)

Hali202
Posty: 4 (po ~293 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Hali202
  25 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Na co muszę zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

w sumie na rdzę tylko no i dużo młodych osób miało takie auto pewnie więc mogą być trochę podjechane.

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś doświadczenie z tym autem lub doświadczenia znajomych?

ta naprawiałem kilka takich ogólnie jedyny minus w tym silniku 1.7zetec to pływający rozrząd jakiś pan heniek ze szopy by mógł się zdziwić przy rozbieraniu tego rozrządu ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Po ilu tysiącach km muszę wymieniać klocki hamulcowe i pasek rozrządu?

pasek standardowo po 60tys a klocki bardzo różnie. Po prostu co jakiś czas przy wizycie u mechanika trzeba sprawdzić grubość okładzin klocków i grubość tarcz. Wiadomo, że jak ktoś jeździ głównie po mieście w stylu "rajd od świateł i hamowanie pod następnymi" to będzie to dużo częściej, niż w aucie jeżdżącym głównie trasy i kierowcy hamującym silnikiem, etc.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.