whitestok
whitestok
  11 września 2011 (pierwszy post)

Witam, wpadł mi dziś do głowy całkiem nowy pomysł co do samochodów ale chciałbym najpierw wiedzieć czy da się gdzieś ocynkować całe nadwozie? Jeśli tak to ile by to mogło kosztować? Wiem ogólnie jak zabieg ocynkowania wygląda tylko ciekawi mnie czy istnieją tak duże "wanny" aby zmieścić tam całe auto osobowe? Może pomysł dziwny ale za to mógłby się przydać bo chciałbym sobie klasyka poskładać :)

WujekBeton
WujekBeton
  11 września 2011

Ocynk do 13m, taką widziałem reklamę, ale nie jestem przekonany, żeby dało radę cały samochód:woot:

TobiasCiacho20
TobiasCiacho20
  11 września 2011

Oczywiście ,że da radę ale bokiem go opuszczając do wanny-poszukaj dużą firmę i mówisz i masz......duże konstrukcje cynkują to auto też można-kurcze że na to nie wpadłem-dzięki za pomysł......

Vinroc
Vinroc
  11 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

drzwi elementy niema problemu ale z budą to jakas extra wanna by sie zdała

duze firmy mają takie coś
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  11 września 2011

Ja jak mam coś do ocynkowania do wożę do Rawy Mazowieckiej firma nazywa się " FAM " ma swój oddział we Wrocławiu i w Obornikach mają bardzo duże wanny , cynkują tam duże gabaryty tj. ramy do przyczep , najazdy do lawet , karoseria od auta wchodzi z luzami.Tylko zanim tam zawieziesz to karoseria musi być wypiaskowana tzn.musi być goła blacha bez lakieru.Każdy element pierw zanurzają w wannie z kwasem w celu wytrawienia rdzy następnie zanurzają w wannie z cynkiem o temperaturze cynku 700 stopni.Jeżeli chodzi o koszta to jak dla mnie to grosze 1.30zł brutto za kg. jak karoseria będzie ważyć 300kg to 1.30zł x 300.

whitestok
whitestok
  11 września 2011
rodzynekchn
rodzynekchn:

no to rzeczywiście nie dużo ale wątpię w to, że Fiat 125p będzie ważył 300 kg po ogołoceniu :D
Skromny212
Posty: 891 (po ~89 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
Skromny212
  13 września 2011

Peugeoty były Cynkowane ale chyba nie wszystko... Wiem że jest cynk do natrysku to wanny nie potrzebne :)

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: że Fiat 125p będzie ważył 300 kg po ogołoceniu :D

jak pojechałem z corsą B na wagę z samą budą bez drzwi bez niczego nawet pół śrubki nie zostało to ważyła troche ponad 200kg.
whitestok
whitestok
  14 września 2011

no to fiat będzie ważył jakieś 500-600kg :) słyszałem, że gdzieś w Siedlcach też się zajmują cynkowaniem, ale nie wiem jakie wanny tam maja...orientuje sie ktoś może?

Enikson
Enikson
  16 września 2011

Polonezy wychodziły w wersjach ocynkowanych nie tylko drzwi ale całe karoserie wiec wanny takie gdzieś na pewno maja ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.