zypo
zypo
  6 września 2011 (pierwszy post)

Witajcie,
poszukuję kilku porad związanych z pielęgnacją auta.
Przede wszystkim interesuje mnie kwestia woskowania.
Z jakiego wosku korzystać, by efekt był naprawdę przyzwoity?

McBewe
RaDiK88
RaDiK88
  7 września 2011

Elo

Myjesz dokładnie samochód szamponem do samochodu z dodatkiem płynu do naczyń (ja tak robię jest git) następnie suchą miękką szmatka wycierasz do sucha cała karoserię. Jak znajdziesz jakieś plamki brudy należy usunąć bo popsuje cały efekt.
Po tem nanosisz wosk na szmatkę i wcierasz w lakier na powierzchnię powiedzmy 20cm2 następnie czekasz koło 5 min i polerujesz woskowane miejsce do uzyskania gładkiej i lśniącej powierzchni

robota bardzo przyjemna i czasochłonna ale efekt jest piorunujący mi woskowanie całego peugeota 307 zajęło koło 4 godzin i godzinka na dobre i dokładnie umycie całej karoserii co do preparatu to jest to wosk firmy formuła 1 czy coś takiego buteleczka spokojnie starsza na 2 samochody cena 30 zl

zdecydowanie odradzam specyfik autopolitura ma właściwości ścierne i rozpuszczające lakier

Mam nadzieje ze pomogłem pozdro i powodzenia mam nadzieje ze pomogłem

dawidusw202
dawidusw202
  7 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Myjesz dokładnie samochód szamponem do samochodu z dodatkiem płynu do naczyń

idealny sposób na wyblaknięcie lakieru.......
zypo
zypo
  7 września 2011

RaDiK88 - nie przekonuje mnie jedna rzecz. Mam myć moje auto wodą z płynem do mycia naczyń? To nie jest ryzykowne? Kolejna kwestia - jaki wosk?
dawidusw202 - mam właśnie takie obawy. Nie zniszczę w ten sposób lakieru?

Szaronkaa
Szaronkaa
  8 września 2011

Mycie wodą z płynem do mycia naczyń? Głupota ;-) Na początek kup sobie porządny szampon. Np. taki http://www.mrcleaner.pl/dodo-juice-born-to-be-mild-500ml-p976.html Przyda się oczywiście wosk. Nigdy nie korzystaj z takich rad jak mycie auta płynem do naczyń. Zniszczysz sobie lakier!'

PowracamxD
PowracamxD
  9 września 2011

ostatnio używałem T-Cut color, nakładał się stosunkowo ciężko (ok. 4 h na skodzie superb), ale minął ponad miesiąc, 3 mycia i nadal widać że działa (kropelki układają sie w charakterystyczny sposób)

można kupic za 20-30 pln. w związku z tym że jest przeznaczony pod konkretny kolor zdaje sie maskować minimalne zarysowania na powierzchni klaru. bardzo polecam, wcześniej używałem z firmy turtle nawet ciut droższy, ale uniwersalny - bezbarwny. ten t-cut dał +/- 20% lepszy efekt

zypo
zypo
  20 września 2011

Widzę, że tylko Szaronkaa zaproponowała coś ciekawego.
DodoJuice to znana marka w tej branży? Jeśli się znasz, to wskaż mi proszę również inne dobre kosmetyki. Np. wosk, coś do tapicerki. Ewentualnie inne kosmetyki, które mogą być dla mnie przydatne. Co jeszcze możesz polecić?

Szaronkaa
Szaronkaa
  22 września 2011

Dod Juice to jedna z ciekawszych marek w tej branży. Mają wiele produktów, ale ja cenię ją najbardziej za szampony. Jeśli chodzi o wosk, to bezdyskusyjnie najlepszym kosmetykiem wydaje się być Collinite no. 915 Marque D'Elegance. Jest genialny. Potrafi utrzymać auto w odpowiednim stanie nawet przez wiele miesięcy. Jeśli chodzi o tapicerkę to szczerze polecam ci Gliptone zesatw do pielęgnacji ciemnej tapicerki skórzanej wykończenie matowe GT12 & GT11. Tylko powiedzi jeszcze jaką posiadasz tapicerkę ;-)

zypo
zypo
  27 września 2011

Super konkretne porady ;-) Znalazłem ten wosk tutaj. Cena jest przyzwoita -
Zamawiam ;-) Wszystko opisują go mega pozytywnie ;-)

Szaronkaa
Szaronkaa
  29 września 2011

Z pozostałymi kosmetykami możesz zrobić podobnie. GT12 & GT11 możesz śmiało zamawiać. Collinite no. 915 Marque D'Elegance to jak pisałem jeden z najlepszych wosków jakie istnieją. Nawet na myjkach z tego korzystają, tak więc możesz się cieszyć ze stabilnego kosmetyku.

zypo
zypo
  29 września 2011

Wczytuję się cały czas w tematykę kosmetyki samochodowej i wciąż mam nowe wątpliwości ;-) Czy możecie mi wytłumaczyć czym jest glinka i po co się ją stosuje? W wielu miejscach o tym piszą, ale kompletnie tego nie rozumiem ;/

Szaronkaa
Szaronkaa
  6 października 2011

Oczywiście - glinkę stosuje się przed woskowaniem, a jej głównym zadaniem jest oczyszczenie auta do tego stopnia, by woskowanie przyniosło oczekiwany efekt. Kolejna kwestia jest taka, że glinka stosowana samodzielnie może porysować auto, więc tutaj powinieneś jeszcze wykorzystać lubrykant do glinki np. taki http://www.mrcleaner.pl/dodo-juice-born-to-slippy-500ml-lubrykant-do-glinki-p1055.html Wiem, że brzmi to trochę dziwne, ale po zastosowaniu tego wszystkiego efekt jest po prostu super ;-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.