Sylar
Posty: 154 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 15
Sylar
  29 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Autko normalnie pali od "strzala" rozrusznik kreci za kazdym razem ale co jakis czas zdarza sie ze zanim go uruchomie mija nawet poltora minuty w tym czasie przekrecam kluczyk z 5 - 6 razy. Problem wystepuje glownie na nagrzanym silniku chociaz i na zimnym zdarzylo sie to ze 3 razy. Poza temperatura niema zadnej innej prawidlowosci. Jak juz go w koncu zapale nastepne palenie znowu "od strzala". Bylem z tym u mechanika ale auto stojac u niego przez 4 dni palilo odrazu i stwierdzil ze zadnego problemu niema i niewie za co sie ma zabrac . 2 problem. Rano gdy silnik jest zimny jazda na pierwszym i drugim biegu z lekkim gazem nie jest plynna tylko auto porusza sie susami, gdy dodac wiecej gazu problem znika , natomiast niezaleznie od temperatury silnika jazda na 1 biegu i odpuszczenie gazu powoduje ze auto od ok 1.5 tys obrotow zwalnia susami do momentu osiagniecia predkosci minimalnej wtedy juz jedzie plynnie Auto renault clio II 1.4 16v Z gory dzieki za jakies pomysly

JackoBBB
JackoBBB
  30 sierpnia 2011

Prawdopodobnie do wymiany będzie filtr paliwa...Koszt ok 30 zł a różniće widać od razu...

Na zimnym silniku auto włącza ssanie, i pompuje paliwo z większą siłą dlatego odpala, a na ciepłym ssanie jest już nie używane, dlatego są problemy z odpaleniem...

Co do jazdy to jest proste...Jeżeli silnik nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa, to nie może płynnie chodzić i stąd to szarpanie

Wymiana filtra zależy od rodzaju auta, w niektórych jest prosta i do samodzielnego montarzu, inne wymagaą trochę teorii i umiejętności...

Pozdrawiam

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  30 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na zimnym silniku auto włącza ssanie, i pompuje paliwo z większą siłą

tzn. że jak auto jest zimne i odpala na ssaniu to pompa paliwa szybciej pracuje??
KORARM
KORARM
  30 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: auto włącza ssanie

ssanie to było w maluchu w clio jedynie Tobie mogą possać jak jest co...

rodzynekchn
rodzynekchn: jak auto jest zimne i odpala na ssaniu to pompa paliwa szybciej pracuje??

Większej bzdury nie słyszałem.
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  31 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rodzynekchn: jak auto jest zimne i odpala na ssaniu to pompa paliwa szybciej pracuje?? Większej bzdury nie słyszałem.

no tak by wynikało z tego co napisał

Konto usunięte
Konto usunięte: JackoBBB:

hahaha dlatego się spytałem , jakąś nową teorie usnuł .
PanHeisenberg
PanHeisenberg
  4 września 2011

Hmm...świece wykluczam, skoro rozrusznik kręci i nie męczy Ci się akumulator przy odpalaniu to pozostaje filtr paliwa. Chyba.

KORARM
KORARM
  4 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm...świece wykluczam

Klucznik się znalazł.

Konto usunięte
Konto usunięte: skoro rozrusznik kręci i nie męczy Ci się akumulator

A jak by się zmęczył to niech sobie odpocznie albo zje snikersa ..
PanHeisenberg
PanHeisenberg
  7 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jak by się zmęczył to niech sobie odpocznie albo zje snikersa ..

To była metafora geniuszu.
KORARM
KORARM
  8 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: geniuszu

No faktycznie jestem zajebisty, ale nie musisz mnie już tak wychwalać. :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.