UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  19 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam.
Kilka tematów niżej pisałem o samochodzie w granicach tysiąca euro.
Otóż sprawa wygląda następująco. Znam garażystę, który sprzedał mojemu bratu samochód i pomimo jego wieku, jest dalej na chodzie i nie ma z nim żadnych problemów. Mowa o fordzie mondeo, rocznik bodajże 96.
Ten sam facet, ma do sprzedania Peugeota 306, 1.4 w benzynie, z 2001 roku.
Samochód wygląda na zadbany, po odpaleniu nie zdążył zrobić obrotu a już palił. Przebieg 170 tysięcy. Cena 1300 euro.
Samochód ma obniżone podwozie, oraz dodane jakieś progi dla wizualnego efektu, co mi się nie podoba bo jestem zwolennikiem wyglądu fabrycznego, ale mogę na to przymknąć oko, jeśli mi dobrze doradzicie.
Facet zarzeka się że samochód jest na chodzie i gwarantuje głową jego sprawność, a zdaje sobie sprawę z tego że w następnym roku będę kupował mamie smarta od niego, więc raczej nie robi mnie w bambuko, szczególnie że już sprzedał nam jeden samochód który bardzo dobrze się sprawuje.
Peugeot był obniżany w firmie tuningowej i są na to homologacje oraz specjalne potrzebne w Belgii przeglądy techniczne. Samochód jest po przeglądzie, jak i przeglądzie przed sprzedażą (keuring voor verkoop) w Belgii niezbędny aby sprzedać samochód. Ma także zaświadczenie Carr Pass (również niezbędne przy sprzedaży, potwierdzenie że licznik nie był cofany). Samochód jak na swój rok wygląda wg. mnie zachęcająco, wiadomo, są ślady użytkowania na fotelu kierowcy, rysa na drzwiach, ale mi to nie sprawia problemu.
Chciałbym abyście mi powiedzieli, czy w mojej sytuacji zdecydowalibyście się na zakup jego, samochód będę miał praktycznie podwieziony pod dom, zarejestrowany i ubezpieczony, on mi to załatwi.
Jak się ma spalanie co do tego samochodu?
Na pojazd dostaję rok gwarancji w jego garażu.

UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  19 sierpnia 2011

Dodam że silnik jest suchutki, w porównaniu do ostatnio zobaczonej corsy za 600 euro. Gdyby mi ojciec nie powiedział, że zapewne pluje olejem i paliwem, to bym ją wziął.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak się ma spalanie co do tego samochodu?


http://www.autocentrum.pl/spalanie/peugeot/306/ii/silnik-benzynowy-1.4-75km-1997-2001/
UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.autocentrum.pl/spalanie/peugeot/306/ii/silnik-benzynowy-1.4-75km-1997-2001/

Nie wiedziałem czy wierzyć tym raportom na słowo - Dzięki!
Nie są to jakieś straszne sumki, w sumie pasuje mi takie spalanie.
Uważasz że te 75km w zupełności wystarczy?
UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  19 sierpnia 2011

Oczywiście miałem na myśli obniżone nadwozie :zabawa:

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Uważasz że te 75km w zupełności wystarczy?


Nie wiem, ja jeżdżę autem 140 konnym więc dla mnie było by mało :)
McBewe
McBewe
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, ja jeżdżę autem 140 konnym więc dla mnie było by mało :)


jakim autem się poruszasz pieskuLeszku???
UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, ja jeżdżę autem 140 konnym więc dla mnie było by mało :)

Ja też jeżdzę w tym momencie citroenem c5 2.2Hdi, ma coś koło 140 koni, ale potrzebuję czegoś na niedziele. mam nasrane w papierach w citroenie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.