rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  11 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Łapa.
Ostatnio dużo myślę nad wsadzeniem turbiny do swojego auta od jakiejś małej ciężarówki.Nie chce zrobić wyścigówki na 1/4 mili bo 1/4 mili w BMW jest jak "pójście na ryby z dzi..ą , niby fajnie ale nie do tego służy ".
Robię sam dla Siebie chyba z braku zajęcia i tu pytanie , zastanawialiście się kiedyś jakie ciśnienie dmucha turbo od cieżarówki ??Czy może dmucha podobne jak w osobówkach tylko samo turbo jest większe i daje więcej powietrza objętościowo??
Nie wiem czy napisałem to tak żeby ktoś zrozumiał o co mi lotto.
Chodzi Mi kąkretnie o turbine z Iveco EuroCargo silnik 6.0 220KM.Turbina nie jest wielka jak w ciągnikach siodłowych ale tez nie jest mała jak w osobówkach czy busach.

whitestok
whitestok
  12 sierpnia 2011
rodzynekchn
rodzynekchn: "pójście na ryby z dzi..ą , niby fajnie ale nie do tego służy "

co jak co ale kiedyś tak właśnie łowiono ryby, w niektórych miejscach na świecie do tej pory tak łowią więc o co chodzi?

rodzynekchn
rodzynekchn: Chodzi Mi kąkretnie o turbine z Iveco EuroCargo silnik 6.0 220KM.Turbina nie jest wielka jak w ciągnikach siodłowych ale tez nie jest mała jak w osobówkach czy busach.

dziwna ta moc z takiej pojemności z turbo no ale w końcu to cięzarówka więc to ma robić masę kilometrów przy jak najlepszej bezawaryjności...ale tyle samo KM zrobili by i bez turbo na tym silniku :D

chcesz konkretne turbo to weź z ciągnika siodłowego, przynajmniej zauważysz różnicę :)

jak szaleć to szaleć :D
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rodzynekchn: "pójście na ryby z dzi..ą , niby fajnie ale nie do tego służy " co jak co ale kiedyś tak właśnie łowiono ryby, w niektórych miejscach na świecie do tej pory tak łowią więc o co chodzi?

nie chodziłem nigdy z dzi..ką na ryby to nie wiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: chcesz konkretne turbo to weź z ciągnika siodłowego, przynajmniej zauważysz różnicę :) jak szaleć to szaleć :D

Myślałem też nad tym tylko ciekawi Mnie jedna rzecz mianowicie czy w moim silniku 2.4td będzie odpowiednie ciśnienie spalin na wylocie kolektora żeby rozbujać taką turbinę , i co wtedy zrobić z wtryskami bo zwiększenie dawki chyba nie starczy , myśle ze wtedy zmiana końcówek wtrysków.
Vinroc
Vinroc
  12 sierpnia 2011

wszystko sie da jesli sie chce
ale sam sie zastanów czyś gotów na to

wieksze doładowanie trza nowy kolektor spawac
wieksza moc temp wieksza wiec i chłodzenie
i takich pierdół masa bedzie

aa samo wsadzenie turbiny tez nic Ci nie da ^^

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.