PowracamxD
PowracamxD
  25 lipca 2011 (pierwszy post)

czy to możliwe żeby olej wyciekał z przepustnicy? nie ściągałem obudowy z silnika ale tak to wygląda, przez caly silnik jest wąska stróżka oleju zaczyna sie jakby na przepustnicy.

czytalem na roznych forach że może to byc nadmiar oleju z odmy, ale w moim aucie to niemożliwe bo na bagnecie mam blisko minimum od samej wymiany.

silnik: 1.9 tdi AWX Skoda Superb

XXZielonaMilaXX
Posty: 18 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 11
XXZielonaMilaXX
  25 lipca 2011

a kiedy ostatni raz był wymieniany olej ??

chicel
chicel
  25 lipca 2011

to tylko i wyłącznie odma, ona nie wypluwa nadmiaru oleju tylko z komory spalania pod tłoki przedostaje się takie nadciśnienie wytworzone przez powietrze, i wtedy właśnie do pracy wkracza odma która to wypluwa te nadciśnienie lecz wtedy już z olejem, olej też odgrywa ważną rolę im lepszy tym rzadziej będzie Ci go wypluwać,

Vinroc
Vinroc
  25 lipca 2011

egr do czyszczenia

beeendu
beeendu
  25 lipca 2011

jak cieknie ci po silniku sprawdz czy nie masz wyrobionych rurek do odmy tez tak mialem. jesli scieka ci na turbo to normalne w tych silnikach. no moze nie do kaca normalne ale typowe nisz szkodzi za bardzo.

beeendu
beeendu
  25 lipca 2011
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55991 hm nie ten sam silnik ale tez cieszy
PowracamxD
PowracamxD
  27 lipca 2011

olej zgodny ze specyfikacją producenta castrol edge wymieniony może z 5-7 tys km temu ściągne tą obudowe popatrze jak będzie ladniejsza pogoda zrobie zdjecie i wrzuce tutaj

Magik2803
Posty: 22 (po ~95 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Magik2803
  27 lipca 2011

Możliwe że przedostaje sie z odmy albo turbina wali olej w kolektror

Magik

beeendu
beeendu
  27 lipca 2011

wsadz palca przy wylaczonym silniku ;) i poruszaj lopatka turbiny czy nie ma luuuuzu.. jak sie normalnie kreci to turbo raczej masz ok. pozatym wsadz palca w rurke idaca od odmy do turbo jak olej bedzie w niej to znaczy ze od odmy . jak nie to... poczytaj jak wylczyc silnik ktory zaciagna olej... ale chyba nie masz interco....

beeendu
beeendu
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czytalem na roznych forach że może to byc nadmiar oleju z odmy, ale w moim aucie to niemożliwe bo na bagnecie mam blisko minimum od samej wymiany.

eee z tego co mi wiaodmo nie powinno byc blisko min.. turbina cierpi na niskim poziomie oleju. mniejsza o to. przez odme nie leci ciekly olej a tylko opary powietrza z olejem
Vinroc
Vinroc
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

what ?

w odmie bedzie olej bo hm
czyz to nieodpowietrzenie miski ?

i coś Ty z jakims gaszeniem turbiny wyskoczył
straszysz chłopaka ino
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.