chicel
chicel
  21 czerwca 2011 (pierwszy post)

witam, samochód to Audi A4 1.8 125KM 1995r,
popsuł się czujnik ABS przy lewym tylnym kole, pytanie gdzie się wpinają jego kostki? bo kabel jest dość długi ale nie sięgnie przecież aż do sterownika pod maskę, musi być gdzieś łączony tylko gdzie? bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś się oreintuje

KORARM
KORARM
  21 czerwca 2011

To głowy wsadzić i zobaczyć nie można?

chicel
chicel
  21 czerwca 2011

no własnie nic tam nie widać :( kabel wychodzący już pod siedzeniem do sterownika którego znalazłem jest inny niż ten wychodzący z czujnika, jest łączony gdzieś przed wejściem do środka kabiny tylko gdzie ? Co by trzeba wykręcać ?

luk0712
luk0712
  22 czerwca 2011

kostka moze być na wachaczu
pod nadkolem itp
zobacz gdzie idzie kabel
pod budą

być moze masz na stałe bo komuś sie to urwało

chicel
chicel
  22 czerwca 2011

sprawdziłem jak to wszystko wygląda i zauważyłem że kabel idzie od czujnika az do sterownika więc muszę wymienić całość, a nie ma tam zbytnio dojścia, nie widać którędy idzie kabel :(

luk0712
luk0712
  22 czerwca 2011

wpisz na allegro
czujnik jest z krótkim kablem

chicel
chicel
  22 czerwca 2011

a jak wyjąć kabel z kabiny? Tam od spodu samochodu nie ma żadnego dostępu, musiałbym ściągać całą zwrotnice koła razem z amortyzatorem więc nie ma innego wyjścia ?i jak sprawdzić czy to czujnik czy może kabel ? Bo jak poruszałem troche kostka połączeniowa na wyłączonym silniku to po zapaleniu dopiero kontrolka po kilkunastu sekundach sie zapala, raz nawet sie zapaliła po minucie, psikałem w kostkę nawet wd 40 i nic to nie dało

chicel
chicel
  22 czerwca 2011

aha jeszcze jak mi sie uda odłączyć czujnik i go wyjąć to można np przełożyć czujnik z prawego koła do lewego żeby sprawdzić czego to wina ?

KORARM
KORARM
  23 czerwca 2011

można przełożyć jeśli uda się wyjąć.

chicel
chicel
  26 czerwca 2011

no i co wyjąłem czujnik, przeczyściłem wszystko ładnie, wmontowałem no i spokój....
przejechałem może z 100km i znów to samo, używany czujnik oryginalny sprzedający zapewnia że w 100% sprawny jest już w drodze po montażu podziele się efektami oby były zadowalające....

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.