flirciarzyk
flirciarzyk
  3 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam, czy uzyskam tu odpowiedź na temat sprzedaży auta? Mianowicie chodzi mi o to kto ma rację.. spieram się ze znajomym, że gdy np. ON kupił auto i je zarejestrował na siebie to nawet po miesiącu może je spokojnie sprzedać bez żadnych dodatkowych opłat, znajomy zaś twierdzi że musi mieć auto minimum pół roku po kupnie (oczywiście z zarejestrowaniem już) żeby je móc sprzedać bez żadnych opłat. Kto w tym przypadku ma rację?

luk0712
luk0712
  3 czerwca 2011

jesli kupisz auto zarejestrujesz mozesz je sprzedać
acz jezeli bedziesz tak wiecej razy robić tzn po prostu bys nimi handlował dowalą Ci podatek za to i tyle

dlatego kupuje sie auto trzyma sie tam pare miesiecy i sie sprzeda

dawidusw202
dawidusw202
  4 czerwca 2011

6 miesięcy trzeba czekać bo inaczej dowalą ci podatek

WujekBeton
WujekBeton
  4 czerwca 2011

znajomy ma rację

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  9 czerwca 2011

jeśli sprzedasz wczesniej niż przed 6 mieś od zakupu to jeśli sprzedasz drożej to od różnicy wartości odprowadzasz podatek dochodowy (od różnicy wartości jeszcze można odjąć koszty udokumentowanych napraw auta).... Więc pozostaje sprzedaż z wpisaną niższą lub taką samą cena na umowie.
...żeby sprzedać auto nie musisz go na siebie rejestrować, musisz sprzedającemu dać pośrednie umowy kupna-sprzedaży (czyli te zawierane miedzy kupującym a sprzedającym niewystępującym w dowowodzie i karcie pojazdu) czasem też urzedy komunikacji zyczą sobie dowody wpłat od wzbogacenia przy zakupie auta do skarbówki

denaturat
denaturat
  22 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 6 miesięcy trzeba czekać bo inaczej dowalą ci podatek

przy jednej sztuce nie dowalą.

wiem bo sprzedałem tak juz jeden wóz. ściągnąłem renault ale nie do konca mnie satysfakcjonowało i szybko znalazło nowego właściciela
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.