MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011 (pierwszy post)

Witka.
Dnia dzisiejszego miałam małą kłótnię z radnym dzielnicy w sprawie zaparkowanego samochodu.
Narysowałam wam w paincie projekt,mam nadzieję,że coś na nim widać :ziober2:



Czerwone kółko oznacza studzienkę kanalizacyjną.
Prostokąt czerwony:
I - Miejsce parkowania dawniej.
II -Miejsce parkowania teraz.
Czarne kreski to zatoczka,cztery kreski-cztery miejsca.

Do rzeczy.
Droga osiedlowa na,której jest zaparkowany samochód "II" jest dość wąska,a chodnik mały,dlatego też trzeba stawać na dość znacznej jej części,bo inaczej niedzielni kierowcy mają problem z przejazdem.Zatoczki są wiecznie zajęte.Jeśli jednak tak postawię samochód to ludzie przechodząc po chodniku mają mało miejsca i czasem trącą samochód,a nie chce mieć kresek na aucie,a ten chodnik to takie centrum przez,które wszyscy przechodzą(Droga do sklepu :lol2:) dlatego też zaczęłam parkować tam gdzie czerwony prostokąt na całym chodniku aby ludzie nie mieli problemu z przejazdem,poza tym tam nikt nie chodzi po chodniku.Mieszkam w tym bloku obok,żeby nie było.

Parkuje tak już jakiś miesiąc,jednak dzisiaj radny wezwał firmę do naprawy z tą studzienką-zapukał i powiedział,żeby przestawić samochód.Wyszłam,i powiedziałam,że przecież tirem można tu nawet wjechać i,że mi dupę zawraca.Radny zaczął szczekać,i powiedział,żebym nie nie ruszała auta,zadzwoni na policje,bo nie mogę tu parkować i mi mandat wlepią.
Tak więc powiedziałam,że ok i nie ruszałam.Miałam już iść do domu,a akurat jechali z tej pomocy do studzienki i przejechali bez problemu.Spytałam ich czy przeszkadza im,mój samochód,to powiedzieli,że jest okej i nie ma żadnego problemu.Radny stał obok,wszystko słyszał.Zamknął się i przestał się odzywać.
Poszłam do domu,a on na Policje nie zadzwonił.

Teraz puenta.
Czy należy mi się mandat ?:woot:

Dziękuję.To pisałam ja.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy należy mi się mandat ?

Nie, ale jak będzie pyskować radnemu to on zrobi tak, że studzienka eksploduje i wywali Ci całe podwozie :)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Nie, ale jak będzie pyskować radnemu to on zrobi tak, że studzienka eksploduje i wywali Ci całe podwozie :)

Ale ja nie parkuję na niej.Więc mi nie wywali :ziober2:
Chyba,że pod ciśnieniem ta klapa wyleci w powietrze i spadnie na dach :P
MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011

Z drugiej strony jednak parkuję na całym chodniku więc w sumie go blokuję :woot:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja nie parkuję na niej.Więc mi nie wywali Chyba,że pod ciśnieniem ta klapa wyleci w powietrze i spadnie na dach :P

To byłby pech.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z drugiej strony jednak parkuję na całym chodniku więc w sumie go blokuję

Dobra wyjaśnię Ci to w świetle przepisów prawa, bo widzę że lekko kulejesz z tym :

Konto usunięte
Konto usunięte: Zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47 prawa o ruchu drogowym z 20.06.1997 (Dz. U. 58 z 2003r. poz. 515 - tekst jednolity). Przepis ten dopuszcza zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t. Spełnione muszą być jednak następujące warunki: * na odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, * szerokość pozostawionego dla pieszych chodnika nie utrudnia im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m, * pojazd zaparkowany na chodniku przednią osią nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.


Więc skoro całym samochodem stoisz na chodniku to byś dostała mandat od milicyjnych Panów :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  29 marca 2011

pieprz to :mrgreen:

MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Więc skoro całym samochodem stoisz na chodniku to byś dostała mandat od milicyjnych Panów

W centrum Krakowa,samochody są zaparkowane na prawie całym chodniku,a po drugiej stronie na jezdni,i nikt mandatów nie dostaje.Poza tym,to osiedle,jestem mieszkańcem i mieszkam dosłownie obok.
Jeśli zacznę stawać na połowie chodnika to będzie ten sam problem co wcześniej tyle,że ludzie tam nie chodzą :lol2:
MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pieprz to

Dobrze :lol2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli zacznę stawać na połowie chodnika to będzie ten sam problem co wcześniej tyle,że ludzie tam nie chodzą

To olewamy sprawę, a radnego poszczuj psem.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WujekBeton
WujekBeton
  29 marca 2011

moim skromnym zdaniem nie możesz zastawiać chodnika, musisz zostawić, może nie przepisowe 1.5 metra, ale jakieś przejście wypadałoby zrobić. Nie wiem jak ma się to na drogach osiedlowych, ale stoisz też chyba za blisko skrzyżowania:woot:

MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: To olewamy sprawę, a radnego poszczuj psem.

Obrzucę mu okna pomidorami.

Konto usunięte
Konto usunięte: moim skromnym zdaniem nie możesz zastawiać chodnika, musisz zostawić, może nie przepisowe 1.5 metra, ale jakieś przejście wypadałoby zrobić. Nie wiem jak ma się to na drogach osiedlowych, ale stoisz też chyba za blisko skrzyżowania

Ta droga obok to tylko wjazdowa jednokierunkowa,dla właściciela sklepu.A skrzyżowanie jest dopiero za tym czarnym prostokątem,także jeszcze z 4-5 samochody by się zmieściły do skrzyżowania :tak:
MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011

Szerokość mojego samochodu to (4806 mm touring) Info w necie.
A droga jest wąska.Zostawiając miejsce na chodniku dwa kombi się nie zmieszczą.I śmieciarka też.:ziober2:

MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: (4806 mm touring)

1801 mm *
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Obrzucę mu okna pomidorami.

ALbo zrób wjazd na chatę z kumplami.

Konto usunięte
Konto usunięte: Szerokość mojego samochodu to (4806 mm touring) Info w necie.

:crylol:
No właśnie tak patrzę i myślę, czy nie jeździsz kombajnem :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MuyBueno
MuyBueno
  29 marca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: No właśnie tak patrzę i myślę, czy nie jeździsz kombajnem

Poprawiłam :lol2:
Konto usunięte
Konto usunięte: 1801 mm *


NuTiiiiii
NuTiiiiii: ALbo zrób wjazd na chatę z kumplami.

Pomidory zabawniejsze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.