KamilKF
KamilKF
  23 lutego 2011 (pierwszy post)

Cześć Wam ! Zauważyłem tą zimą, że niektóre samochody całą zimę zimują ,a jesienią jeszcze regularnie właściciele nimi jeździli. Chciałbym się od znawców na samochodach dowiedzieć jakie są skutki zimowania samochodu całą zimę? Czy taki kierowca, który postawi na parking samochód na całą zimę, a w wiosnę po naładowaniu akumulatora nadal bez problemu będzie jeździł tym samochodem, czy jednak ma jakiś negatywny wpływ zimowania samochodu całą zimę na parkingu ?

KORARM
KORARM
  23 lutego 2011

negatywnych nie widzę ale plusy są np. nie gnije tak bo sole i cała tablica mendelejewa nie atakuje tak całej budy.

KORARM
KORARM
  23 lutego 2011

ok teraz przemyślałem i są minusy
-hamulce się skleić mogą
- jeśli stare auto to nawet silnik dostanie jeśli nie będzie odpalany
W sumie to auto się więcej psuje jak soi niż by jeździło
Czyli są plusy i minusy jak zawsze

KamilKF
KamilKF
  23 lutego 2011

A jak niektórzy odśnieżają jak tylko spadnie śnieg i mniej mniej więcej co tydzień odpalają na pół godziny żeby "poburczał" to coś pomoże i silnik nie ucierpi tak bardzo?

folkemon
folkemon
  23 lutego 2011

auto jak stoi to dostaje w tyłek

KORARM
KORARM
  23 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jak niektórzy odśnieżają jak tylko spadnie śnieg i mniej mniej więcej co tydzień odpalają na pół godziny żeby "poburczał" to coś pomoże i silnik nie ucierpi tak bardzo?

Wtedy nie ucierpi za bardzo nawet wcale
whitestok
whitestok
  23 lutego 2011

chłopaki ale przecież zima już się skończyła :D

KORARM
KORARM
  23 lutego 2011

ale inne wynalazki typu skrzynia automatyczna może ucierpieć.
Łożyska kół
Dobrze jest jednak przejechać się chociaż 10 metrów do przodu i do tył z 15 razy

KamilKF
KamilKF
  24 lutego 2011

Motory to nie mają wyjścia muszą zimować. Ciekawe ile średnio zimą trzeba samochód odpalać i nim się przejechać żeby nic poważnego się nie stało. Raz na miesiąc to chyba za rzadko, przynajmniej co 2 tygodnie, czy co miesiąc styka?

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chłopaki ale przecież zima już się skończyła :D

zima w pełni :zabawa:
wczoraj -20 w nocy ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe ile średnio zimą trzeba samochód odpalać i nim się przejechać żeby nic poważnego się nie stało. Raz na miesiąc to chyba za rzadko, przynajmniej co 2 tygodnie, czy co miesiąc styka?

wg mnie po to jest samochód żeby nim jeździć , po co ma stac?
whitestok
whitestok
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zima w pełni wczoraj -20 w nocy ;d

hehe ja to już zapomniałem nawet jak śnieg wygląda :) temp ok od 1 do 11 stopni i je*any wiatr :/
MusicMaker
MusicMaker
  24 lutego 2011

Może dostać w dupę i tu jest wiele rzeczy do wymienienia.
Dziś -21 auto odpaliło od strzała :D

Lukasz184cm
Lukasz184cm
  24 lutego 2011

@KamilKF:
Może niektórzy kierowcy boją się jeździć zimą. Inny wariant nie chce się im odśnieżać auta. Szybciej i taniej dojadą komunikacją miejską, etc.

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć Wam ! Zauważyłem tą zimą, że niektóre samochody całą zimę zimują ,a jesienią jeszcze regularnie właściciele nimi jeździli. Chciałbym się od znawców na samochodach dowiedzieć jakie są skutki zimowania samochodu całą zimę? Czy taki kierowca, który postawi na parking samochód na całą zimę, a w wiosnę po naładowaniu akumulatora nadal bez problemu będzie jeździł tym samochodem, czy jednak ma jakiś negatywny wpływ zimowania samochodu całą zimę na parkingu ?


sa to ludzie co maja w głowie naje..e .
auto jest po to żeby nim sie poruszać a nie utrudniać sobie życie w dodatku w zimę
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.