NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  10 lutego 2011 (pierwszy post)

Tak myślę :woot:

Ale na początku witam :ziober2:

Samochód Scoda Octavia 1,9 Tdi.

Dzisiaj sobie wstaję odpalam samochód i jadę, po czym po kilometrze staje, podnoszę maskę i widzę, że paliwo nie idzie do pompy wtryskowej.

Akcja dzieje mi się już 2 raz, ostatnio po Sylwestrze :ninja:

Samochód wypala paliwo z filtra i dalej nie ciągnie.

Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa i odpowietrzyłem pompę, ale czy na długo?

Zastanawiam się czy to przez to, że postał w ciepłym a później w nocy na dworzu i czy coś przymroziło?

Albo na uwadze mam jeszcze wymiane tych przewodów, które zaznaczyłem na zapożyczonym zdjęciu?

A może zasyfiały bak?



Spotkaliście się z taką sytuacją? Co proponujecie?

Pytanie bonusowe:

Co ile kilometrów zmieniacie filtr paliwa?

(ja od siebie dodam, że wymieniam go raz w roku razem z wymianą oleju, filtru oleju, pyłkowego i tych wszystkich corocznych dupereli) :ziober2:

Wszystkim pomocnym oczywiście duża piona!


!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

piotr193
Posty: 1 (po ~495 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
piotr193
  10 lutego 2011

Sprawdz czy nie masz syfu w zbioorniku bo moje t4 tak samo mi robilo wymieniłem filtr paliwa i nic to nie dało. Na początku przewodu w zbiorniku masz take małe sitko jak masz duzo paliwa to jest w porzadku wszystko ale jak juz masz mało i jedziesz do stacji na rezerwie to zaczyna ciągnać te wszystkie syfy i zatyka wtedy całe to sitko i dlatego nie chce ciagnąć paliwa albo drogą rzeczą sprawdz przewody do pompki wspomagającej. na pewno nie broi tu filtr ani przewody. Pozdro Piotr

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  10 lutego 2011

Też tak myślę coś, że wina może być z bakiem. Ale przeważnie ja nie jeżdżę na rezerwie. Zanim zapali się kontrolka paliwa to tankuję zazwyczaj do pełna.

Przed chwilą zajrzałem z tyłu w samochodzie pod siedzeniami do baku.

Jest tam jak na rysunku korek z 2 przewodami:



Boję się trochę te przewody ściągnać żeby nie rozwalić, ale ten korek odkręciłem i lekko uniosłem. Wyżej nie można bo właśnie przewody przeszkadzają i za dużo tam nie zobaczyłem. No tyle, że prawie do fulla jestem zalany.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

luk0712
luk0712
  10 lutego 2011

przewody są wycha na zapadki
nic sie niestatanie jak je zdejmniesz
zajrzyj czy niemasz syfu w tym całym pływaku w baku

moze być tez to wina pompy
powinna utrzymywać paliwo w przewodzie

moze gdzieś masz przetarty/oberwany przewód paliwa :)

szukaj

lutek
lutek
  10 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Spotkaliście się z taką sytuacją? Co proponujecie?

Proponuję wyczyścić filtr wstępny w zbiorniku paliwa - ze zdjęcia wnioskuję że nie masz elektrycznej pompki w baku więc jeden teoretyczny winowajca odpada

Konto usunięte
Konto usunięte: zajrzyj czy niemasz syfu w tym całym pływaku w baku

W pływaku to raczej ma powietrze a nie syf
luk0712
luk0712
  10 lutego 2011
lutek
lutek:

chodzi mi o tee całe gówno w baku
ino mi nazwa wyleciała :mrgreen:
KORARM
KORARM
  10 lutego 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Tak myślę

:woot:
No nie myśl za dużo..
Najczęstsza przyczyna to zatkany filtr paliwa, co już zrobiłeś i jeśli jest ok to niema co kombinować.
Jeśli byś zwrócił uwagę na wnętrze filtra to najczęściej widać zdecydowaną różnicę pomiędzy nowym a starym filtrem. Jeśli filtr jest zapchany to te gąbki przeważnie się unoszą.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najczęstsza przyczyna to zatkany filtr paliwa, co już zrobiłeś i jeśli jest ok to niema co kombinować. Jeśli byś zwrócił uwagę na wnętrze filtra to najczęściej widać zdecydowaną różnicę pomiędzy nowym a starym filtrem. Jeśli filtr jest zapchany to te gąbki przeważnie się unoszą.

No na razie więcej nie będę szukał, zobaczymy jak będzie się sprawował po wymianie filtra.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.