georg875
Posty: 197 (po ~86 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
georg875
  1 lutego 2011 (pierwszy post)

witam, dostałem dzisiej wesołe zdjęcie z radaru straży miejskiej i ty jest moje pytanie... ile czasu mają od zdarzenia do wysłania dokumentów? bo mi sie coś obiło że mają miesiąc, a to zdarzenie miało miejsce ponad 3 mieś. do tyłu. z góry dzieki za odpowiedzi

Goskaaaa78
Goskaaaa78
  1 lutego 2011

Zdaniem Straży Miejskiej w Warszawie nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czytelnika, ponieważ czym innym jest ujawnienie czynu (czas, od którego liczy się termin 30-dniowy), a czym innym stwierdzenie wykroczenia za pomocą fotoradaru. Ujawnienie (np. poprzez opróżnienie skrzynki fotoradaru) może nastąpić znacznie później niż zarejestrowanie zdarzenia radarem. Na podstawie informacji podanych przez czytelnika można jedynie stwierdzić, że możliwe jest wszczęcie procedury mandatowej po upływie pięciu miesięcy od samego zarejestrowania wykroczenia, ponieważ termin ustania karalności wykroczenia wynosi rok od jego popełnienia. Mówi o tym art. 45 kodeksu wykroczeń.

Goskaaaa78
Goskaaaa78
  1 lutego 2011

to znalazłam tak przy okazji - pozdrawiam

georg875
Posty: 197 (po ~86 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
georg875
  1 lutego 2011

no dzieki, troche mi to wyjaśniło...

MiSZgtv
MiSZgtv
  1 lutego 2011

Raczej będziesz musiał płacić. Możesz też pojechać do SM ze zdjęciem i negocjować mandat, a nawet upomnienie jak masz znajomości.

georg875
Posty: 197 (po ~86 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
georg875
  1 lutego 2011

problem w tym że fotka wykonana ponad 200 km od domu...

Damnavi
Damnavi
  2 lutego 2011

Ja dostalem w Gdansku mandat za zle parkowanie (zreszta, jak 20 innych samochodow za mna). Powypisywali karteczki, na szybe i poszli. Na karteczce bylo napisane, ze mandat tyle i tyle i dane osobowe kierowcy nalezy przeslac do 7 dni. Przeslalem w terminie. Oni zas dopiero po 46 dniach przyslali pismo z mandatem karnym. Odwolalem sie roznymi paragrafami, poniewaz mandat sie przedawnil. Klocili sie, ale jak to jeden policjant z Gdanska powiedzial "Po 30 dniach teraz moga Wam gowno zrobic", wiec tak, czy siak, to wygralismy ze Straza Miejska ;)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec tak, czy siak, to wygralismy ze Straza Miejska ;)

gratuluję :tak:
:brawo:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.