chicel
chicel
  21 stycznia 2011 (pierwszy post)

witam chciałbym zamontować sobie takie halogeny http://moto.allegro.pl/audi-a4-99-01-a8-00-02-halogen-prawy-nowy-lublin-i1425011465.html
oczywiście do audi a4 z 5roku - wiem że nie wychodziły seryjnie ale widziałem wczoraj jak taka audi miała wmontowane takie halogenki na dole w zderzaku w kratkach, lecz jak to zamontowac jak nie ma tam żadnych uchwytów itp ?
włącznik mam, i po wciśnięciu się świeci, lecz halogenów nie mam :( jak dostać się do tej instalacji od tego włącznika żeby się wpiąć ? bo z zamocowaniem coś się wymyśli, ale jak to podłaczyć? prosze o pomoc

KORARM
KORARM
  21 stycznia 2011

Co za problem? musisz zrobić instalację i już.
Większy problem będziesz miał z zamocowaniem tego ustrojstwa.
W zderzaku masz jakieś zaślepki?
A co do podłączenia to zobacz jak wygląda kość od włącznika świateł, jak seryjnie u ciebie nie było halogenów to prawdopodobnie masz jeden pin wolny w tej kości i to jest sterowanie halogenów. Podłączasz przez przekaźnik i śmiga.

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  22 stycznia 2011
a w audii mimo ze nie byl seryjnie montowany halogen nie ma wyprowadzonych kabli tak jak np w VW albo BMW??
chicel
chicel
  22 stycznia 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: a w audii mimo ze nie byl seryjnie montowany halogen nie ma wyprowadzonych kabli tak jak np w VW albo BMW??

bo właśnie nie mam zielonego pojęcia....w zderzaku nic nie ma, może trzeba się wpiąć pod instalację głównego reflektora ? bo przecież nie które samochody mają przeciwmgłowe w reflektorach.
w zderzaku mam takie kratki że do pewnego momentu są pełne a potem kratka taka że w to miejsce wmontuje halogen, chociaż wydaje mi się że bede musiał kupić kratki od audi po lifcie, wtedy juz będzie ładnie przystosowana pod halogen
KORARM
KORARM
  22 stycznia 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: w audii mimo ze nie byl seryjnie montowany halogen nie ma wyprowadzonych kabli tak jak np w VW

Montowałem w golfie5, seryjnie nie było halogenów i instalacji też nie było.

Konto usunięte
Konto usunięte: może trzeba się wpiąć pod instalację głównego reflektora ?

No napisałem Tobie jak masz to zrobić, ale jak życie chcesz sobie utrudniać to próbuj.
chicel
chicel
  23 stycznia 2011

no tak ale jak tą instalację poprowadzić ? Którędy ? Od włącznika na pewno bezpiecznik jest. Ale dalej ?jak to znaleźć ? Jakieś schematy może są w internecie ?

KORARM
KORARM
  23 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak ale jak tą instalację poprowadzić ?

Normalnie po ludzku z daleka od elementów ruchomych pojazdu, żeby nic się nie stało jej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Od włącznika na pewno bezpiecznik jest

Niestety nie
Sprawdź najpierw miernikiem czy z oryginalnego włącznika masz wysterowanie na halogeny. mam nadzieję, że wiesz jak go się demontuje?
Powiem na wszelki wypadek.
Na wyłączonych światłach wduszasz przełącznik, próbujesz włączyć postój i ciągniesz do siebie.
Potem normalnie sprawdź z którego kabelka we włączniku jest +12 v na wysterowanie halogenów, jak już pisałem najprawdopodobniej będzie z jednego wolnego pinu gdzie niema kabelka. jak już ogarniesz tą prostą czynność to schemat narysuję Tobie w paincie.
KORARM
KORARM
  23 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Którędy ?

W audi po lewej stronie auta (Pod maską), przy ścianie grodziowej masz sterownik silnika. tam jak to zdemontujesz to dostaniesz się kabelkami do środka. Prawdopodobnie będziesz musiał zdemontować też podszybie, jeśli tak to uważaj przy dokręcaniu później wycieraczek (lubią pękać bo są bardzo słabe).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.