ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  11 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam,

mam takie suzuki:


i nie pisać mi bzdur na temat motocykla, wiem że ten kosztuje grosze, są lepsze, szybsze itp...

Chodzi mi o xenony..
polecacie te z niższej półki:
http://allegro.pl/zarowka-przednia-revo-xenon-5000k-h4-hs1-p43t-i1389833733.html
http://allegro.pl/xenon-hid-motor-tuning-h1-h3-h7-poprawa-widocznosc-i1397349870.html

a może coś z wyższej:
http://allegro.pl/xenon-ksenon-moto-h1-h7-h7r-h4-h3-h8-h9-h10-i-inne-i1408152130.html
http://allegro.pl/japonski-xenon-kit-h1-h4-h7-xenony-motor-poznan-i1373224720.html

Bo problem nie tkwi w zakupie, ale w tym jak to się ma do poboru mocy, czy tak stare motocykle jak mój z 1990 roku wytrzyma to ?? Nie stopi się nic w lampie ??
A jak na to pały ?? Nie zabiorą dowodu ??

Proszę o rzeczowe konkretne odpowiedzi... bo nie znam się na motoryzacji jak niektórzy... :/

kompas93
kompas93
  11 stycznia 2011

nic ci się nie stopi , xenon wydziela mniej temperatury od zwykłej żarówki i dowodu też cie nie zabiorą :)

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nic ci się nie stopi , xenon wydziela mniej temperatury od zwykłej żarówki i dowodu też cie nie zabiorą :)

a co polecasz czy te pierwsze w cenie 25zł (same żarówki) zdają egzamin czy lepiej kupić coś bardziej konkretnego w zestawie ?? za 100-200zł. ??
KORARM
KORARM
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nic ci się nie stopi , xenon wydziela mniej temperatury od zwykłej żarówki i dowodu też cie nie zabiorą :)

Widzę kolego, że nie wiele wiesz na ten temat
Po1 To Xenony zanim się rozświetlą t biorą więcej prądu od normalnej żarówki co za tym idzie większa temperatura co już kiedyś tłumaczyłem na forum.
Oczywiście większa temperatura i jest realne ryzyko, że poszczególne elementy lampy się stopią co wiem z doświadczenia o przeróbkach z chińskich xenonów.
Po 2 To:

Konto usunięte
Konto usunięte: a co polecasz czy te pierwsze w cenie 25zł (same żarówki) zdają egzamin czy lepiej kupić coś bardziej konkretnego w zestawie ?? za 100-200zł. ??

Jeśli już na siłę chcesz kombinować to jeśli w motorze nie masz jeszcze xenonu to, żeby wogóle coś Tobie zadziałało to musisz mieć cały zestaw
czyli: żarówka, przetwornica, instalacja, ewentualnie coś jeszcze.
A samą żarówkę to możesz sobie kupić jak już masz wszystko i po prostu żarówka się przepali.

Konto usunięte
Konto usunięte: A jak na to pały ?? Nie zabiorą dowodu ??

Jeśli do lampy Bez oryginalnie bez żarówki xenonowej zamontujesz żarówkę xenonową, to ta lampa nie ma homologacji na żarówkę xenonową. Czyli w świetle prawa każdy policjant ma prawo zabrać za to dowód.
No chyba, że nie zatrzymujesz się do kontroli ale to twój problem.
KORARM
KORARM
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nic TOBIE się nie stopi, xenon wydziela mniej temperatury od zwykłej żarówki i dowodu też Tobie nie zabiorą :)

Na marginesie to poprawiłem zdanie na poprawne.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na marginesie to poprawiłem zdanie na poprawne.

:rotfl::rotfl:
KORARM
KORARM
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Tutaj trzeba płakać a nie się śmiać.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj trzeba płakać a nie się śmiać.

płaczę ze szczęścia < 3 :lol2:
KORARM
KORARM
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: płaczę ze szczęścia

To już lepiej
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To już lepiej

albo, śmiech przez łzy :ninja:
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: KORARM

dziękuję kolego :)

to właśnie jest dla mnie rzeczowa konkretna odpowiedź.

Teraz bardziej mam pytanie techniczne, odnoszące się do tego modelu motocykla.

Czy orientujesz się czy jestem w stanie kupić "lampę" która ma homologacje pod xenon do tego modelu ??

I czy jeśli już mam się za cokolwiek brać to który zestaw spośród tych które wymieniłem radziłbyś kupić.
KORARM
KORARM
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy orientujesz się czy jestem w stanie kupić "lampę" która ma homologacje pod xenon do tego modelu ??

Nie ale to pytanie to tylko do aso tego modelu i podejrzewam, że jak usłyszysz cenę nie tylko samej lampy ale i też potrzebnych do tego klamotów to dasz sobie spokój.

Konto usunięte
Konto usunięte: który zestaw spośród tych które wymieniłem radziłbyś kupić.

Żaden ponieważ żaden nie ma polskiej homologacji E20.
To co ty znalazłeś i na allegro wątpię, że coś innego znajdziesz to po prostu jakieś chińskie podróbki które montuje się tylko do lamp przystosowanych pod normalne żarówki.
Czyli taka klamizerska podróba.
Swoją drogą takie podróby tylko oślepiają innych ludzi, no chyba, że masz soczewkę- chociaż jeśli nawet masz to nie znaczy, że masz homologacje.
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ale to pytanie to tylko do aso tego modelu i podejrzewam, że jak usłyszysz cenę nie tylko samej lampy ale i też potrzebnych do tego klamotów to dasz sobie spokój.

domyślam się... motor kosztuje 4tyś a sama lampa z homologacją i klamotami pewnie z 1,5tysiaka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Żaden ponieważ żaden nie ma polskiej homologacji E20.

ok ale np. za granicą w niemczech czy angli mogę poszukac lampy z hoomologacją ?? chociaż wydaje mi się że to musi być polska homologacja prawda ??
KORARM
KORARM
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ok ale np. za granicą w niemczech czy angli mogę poszukac lampy z hoomologacją ?? chociaż wydaje mi się że to musi być polska homologacja prawda ??

homologacja e 20 musi być, w innych krajach to nie wiem dokładnie ale na pewno nie u angolów.
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: homologacja e 20 musi być

ok, już wszystko wiem.

Dzięki kolego za pomoc. Pozdrawiam :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.