InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  2 stycznia 2011 (pierwszy post)

- kupiłem nowy akumlator
- coś mi go rozładowywuje
- jak jest rozładowany akumlator z tej oto kostki na zdjeciu dochodzą odgłosy dość głośne stukanie
- nie wiem czy jest to spowodowane tą kostką czy czymś innym może ktoś w ogóle ma pojecie od czego jest ta kostka ?

KORARM
KORARM
  2 stycznia 2011

To jest przekaźnik.
Jeśli piszczy to znaczy, że dostaje zbyt małe napięcie sterujące.
Możesz od tego zacząć sprawdzanie skoro piszczy cały czas jeśli auto masz zamknięte?
Alarm jest w aucie?
Sprawdź od czego jest ten przekaźnik? Jeśli jest oryginalny to na tej klapce od tej całej puszki co wyjąłeś to powinien być wyszczególniony.
Wo gule jakiś miernik posiadasz?
Takie sprawy zaczyna się od sprawdzenia ładowania potem czy coś pobiera prąd.

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  2 stycznia 2011

tak to jest przekaźnik, nie jest on tam seryjnie montowany ponieważ na zlocie hondy nikt nie miał takiego
tak stuka jak ma małe napięcie bo jak juz mi zessie cały prąd z akumlatora to stuka jak ma prąd to nie stuka /
nie mam centralnego więc to nie powinno robić różnicy czy zamkniete czy nie
tak alarm jest
miernik to mam lampe 12V jak swieci to jest prąd :D

KORARM
KORARM
  3 stycznia 2011

Czyli normalnie nie stuka :)
A różnica jest czasem taka, że od alarmu masz pilota i podczas testu zamknij fizycznie drzwi, żeby krańcówka od drzwi była zamknięta.
Oczywiście na krańcówkę od maski też połóż jakąś cegłę, dlatego pytałem czy masz alarm.

Po prostu zdejmij klemę minusową z aku, weź swój miernik i szeregowo włącz amperomierz. (mam nadzieje, że wiesz jak to zrobić)
Potem po prostu zamknij auto tak jak to zawsze robisz, czyli alarm i te sprawy i zobacz za pół godziny ile całe auto pobiera prądu.
Prawidłowy pobór dla normalnego samochodu to max 0,03A
Jeśli będzie więcej to Możesz zacząć wyjmować po kolei bezpieczniki lub przekaźniki.
Jeśli wyjmiesz od właściwego obwodu który pobiera prąd to na mierniku zobaczysz spadek.
Proponuje od tego domontowanego który nie wiadomo od czego jest.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.