tomekjust
tomekjust
  29 grudnia 2010 (pierwszy post)

witam wszystkich,jadac dzis do pracy zapalila mi sie kontrolka,niestety niema fota zeby wam pokazac ,moge powiedziec ze to silnik na zoltym tle,od czego jest ta kontolka i czy mozna jechac autem jak ta kontrolka sie pali?

angelika28071991
angelika28071991
  29 grudnia 2010

To pewnie ta,tak?

"Na desce rozdzielczej może też pojawić się kontrolka silnika (check engine) i ta jest najbardziej tajemnicza. W zasadzie na jej podstawie możemy jedynie wnioskować, że coś w obrębie silnika i jego instalacji się zepsuło. Czasem nawet nie zaobserwujemy żadnego innego objawu usterki. Sami raczej nie będziemy w stanie zdiagnozować, co w danej chwili sygnalizuje zapalenie się tej lampki. Na szczęście właściwie każdy w miarę nowy samochód ma system OBD, diagnozujący uszkodzenia związane z motorem. Będziemy musieli udać się do mechanika, który będzie mógł sprawdzić błąd poprzez komputer. Zanim wybierzemy się do warsztatu upewnijmy się, że może on przeprowadzić diagnozę. Większość samochodowych komputerów wymaga odczytywania błędów przez program przeznaczony właśnie dla danego samochodu. "

Ja się na tym nie znam ale znalazłam coś takiego.. Może Cię zaciekawi...
Hali20
Hali20
  29 grudnia 2010

check engine zapala się zazwyczaj przy niesprawnej sondzie lambda
chicel
chicel
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

a ten wykrzyknik w czerwonym kółku w nawiasach co oznacza ? bo mi czasami mignie na 3 sekundy po zapaleniu silnika
folkemon
folkemon
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ten wykrzyknik w czerwonym kółku w nawiasach co oznacza ? bo mi czasami mignie na 3 sekundy po zapaleniu silnika

hamulce. Zapala się jak pewnie zauważyłeś gdy masz zaciągnięty ręczny albo gdy coś z układem hamulcowym jest nie tak.

a to że zapala się przy zapalaniu to normalne, wtedy na chwilę zapala się większość kontrolek po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nie wiem po co. Tak jest.
RaDiK88
RaDiK88
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Hali20: a ten wykrzyknik w czerwonym kółku w nawiasach co oznacza ? bo mi czasami mignie na 3 sekundy po zapaleniu silnika

to jest jak mniemam kontrolka od płynu hamulcowego
Hali20
Hali20
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ten wykrzyknik w czerwonym kółku w nawiasach co oznacza ? bo mi czasami mignie na 3 sekundy po zapaleniu silnika

kontrolka od ręcznego od płynu hamulcowego od absu hmm najlepiej obadaj czujniki abs przy kołach (jeśli masz w ogólę abs) obadaj następnie poziom płynu czy nie ma wycieków itp
KORARM
KORARM
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: obadaj

obadać to można pacjenta w szpitalu

Konto usunięte
Konto usunięte: kontrolka sie pali

kontrolka się świeci
JednoposladkowyTed
JednoposladkowyTed
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo mi czasami mignie na 3 sekundy po zapaleniu silnika

podejrzewam, że powoli kończy Ci się płyn hamulcowy.
tomekjust
tomekjust
  30 grudnia 2010

doklaknie taka kontrolka tylko ze niepisze check,zauwazylem tez ze auto glosniej chodzi,jeszcze 2 dni potrzebuje auto czy moge jezdzic jak ta kontrolka sie pali?

Hali20
Hali20
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: obadać to można pacjenta w szpitalu

dobra dobra nie masz już czego się czepiać ? :and:
NuTiiiiii
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dobra dobra nie masz już czego się czepiać ?

Forum motoryzacja a nie hyde moto. Poprawność językowa świadczy o fachu w danej dziedzinie.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Hali20
Hali20
  30 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Forum motoryzacja a nie hyde moto. Poprawność językowa świadczy o fachu w danej dziedzinie.

dobra dobra ale to nie powód by się czepiać każdy piszę jak mu pasuje a tak nawiasem to nie mam zamiaru się kłócić o takie pierdy i robić ot przy okazji
Pajel
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
Pajel
  30 grudnia 2010

tomekjust

tak, możesz z tym jeźdźić ... auto Ci nie stanie na środku drogi, aczkolwiek nie zaniedbuj tego i jedź do mechaniora bo autko może więcej palić, itd, itd ...
a jakie masz auto ?
jak Seat'a 1.4 to będzie to brudna przepustnica na 100%
jak inne autko to sonda lambda, przepustnica, oraz wiele innych, dlatego trzeba zczytać błędy

Insignia OPC 2.8T V6 A28NER / Astra F 1.8 16V C18XE / Omega B 3.0 V6 X30XE / Corsa B C20XE / Corsa D 1.6T 16V Z16LER

KORARM
KORARM
  30 grudnia 2010
Pajel
Pajel: ak Seat'a 1.4 to będzie to brudna przepustnica na 100%

Powiedz mi skąd ciebie tutaj wzieli?

Konto usunięte
Konto usunięte: każdy piszę jak mu pasuje a tak nawiasem to nie mam zamiaru się kłócić o takie pierdy

Dobrze nie czepiam się akurat słownika tutaj tylko czynności którą chcesz wykonać.
Więc wytłumacz takiemu nieukowi jak ja jak mam obadać te czujniki?

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Poprawność językowa świadczy o fachu w danej dziedzinie.

Dokładnie :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.