NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 grudnia 2010 (pierwszy post)

Witka :ziober2:

Samochód: Skoda 1,9TDi

Mam nowy akumulator i rozrusznik a po nocy i tak trzeba 2-3 razy zakręcić żeby odpalił. Widać rozrusznik kręci dobrze itd.

Podejrzewam, że może świece żarowe słabo grzeją ....
Jak to sprawdzić ? Podłączyć pod kompa, czy może da radę tak bez tego też?
A może jakaś inna przyczyna?

Z innej beczki :
Słyszałem, że nagrzewanie tylnej szyby nie powinno być włączone dłużej niż 20 minut?
Co wy na to ?

Piona!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

KORARM
KORARM
  26 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jak to sprawdzić ?

Najprostszą metodą kabelek do plusa aku i do poszczególnych odłączonych od instalacji elektrycznej świec dotykać.
Jak iskrzy to świeca pobiera prąd i do dobra jej oznaka.
Najczęściej jak padnie to prądu nie pobiera.
W ten sposób szybko dojdziesz o co chodzi.

A jeśli pobierają wszystkie prąd to najprawdopodobniej jest ok ale może być tak, że grzeje słabo a to dojdziesz do tego po jej wykręceniu i jak podasz napięcie na świece to widać na oko jak się powinna zacząć grzać od jej czubka (końcówki).
Szybko powinna zrobić się czerwona.

Poza tymi metodami bez wykręcania ja przeważnie sprawdzam jaki ma pobór prądu ale to już trzeba umieć amperomierz obsłużyć.
Więc na razie sprawdź kabelkiem w ten sposób kończy się 95% sprawdzania.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Słyszałem, że nagrzewanie tylnej szyby nie powinno być włączone dłużej niż 20 minut?

Ja tego nie słyszałem ale po 20 minutach to już się raczej wszystko roztopi.
Poza tą teorią to wiele samochodów nawet Stara Toyota supra ma układ który po czasie (nie wiem jakim) wyłącza ogrzewanie tylnej szyby.
KORARM
KORARM
  26 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak iskrzy to świeca pobiera prąd i do dobra jej oznaka.

Jak iskrzy to świeca pobiera prąd i To dobra jej oznaka.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 grudnia 2010

Oki dzięki, wykonam sobie takie sprawdzenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tą teorią to wiele samochodów nawet Stara Toyota supra ma układ który po czasie (nie wiem jakim) wyłącza ogrzewanie tylnej szyby.

No właśnie jest w wielu samochodach, ale w Skodzie nie mam tego.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

lutek
lutek
  27 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Podejrzewam, że może świece żarowe słabo grzeją ....

A może zbyt krótko czekasz? Bo to najbardziej typowe w zimi a potem zaczynają się poszukiwania usterek

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jak to sprawdzić ?

Wykręcić i podać + i - albo podjechać do jakiegoś elektryka(chyba że masz w domu cęgi na stały prąd) i zmierzyć, chociaż przy wyjętej świecy możesz od razu sprawdzić jak grzeje...

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Słyszałem, że nagrzewanie tylnej szyby nie powinno być włączone dłużej niż 20 minut?

Po tym czasie i tak poza zbędnym obciążeniem altka nic nie daje
TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  27 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: tak trzeba 2-3 razy zakręcić żeby odpalił.

Wiec wystarczy ze "zagrzejesz" stacyjka go dwa trzy razy. i bd dobrze moi znajomi maja taki problem po prostu ropa potzrebuje wiecej ciepla do wybuchu(odpalenia ) :)
lutek
lutek
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiec wystarczy ze "zagrzejesz" stacyjka go dwa trzy razy.

I po kilku takich odpaleniach poleci mu aku chyba że długie trasy robi i zawsze zdąży doładować.
TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  27 grudnia 2010
lutek
lutek: I po kilku takich odpaleniach poleci mu aku chyba że długie trasy robi i zawsze zdąży doładować.

moge Cie zapewnic ze nie padnie ako tak szybko :) normalnie uzywanie(jazda) po miescie kilka km na raz wystarczy zeby to doladowac:)
lutek
lutek
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moge Cie zapewnic ze nie padnie ako tak szybko

A ja cie moge zapewnić że nie masz racji chyba że co sezon kupuje nowy akumulator

Konto usunięte
Konto usunięte: normalnie uzywanie(jazda) po miescie kilka km na raz wystarczy zeby to doladowac

Przy przebiegach kilku km ledwie doładujesz to co pobrał rozrusznik a biorąc pod uwage ogrzewania itp i z tym może być problem
dylarajestuej
dylarajestuej
  27 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Z innej beczki : Słyszałem, że nagrzewanie tylnej szyby nie powinno być włączone dłużej niż 20 minut? Co wy na to ?

nie wiem, u mnie samo się wyłącza jak skończy robote :ziober2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 grudnia 2010
lutek
lutek: A może zbyt krótko czekasz? Bo to najbardziej typowe w zimi a potem zaczynają się poszukiwania usterek

Nie no czekam, aż kontrolka zgaśnie.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

lutek
lutek
  27 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Nie no czekam, aż kontrolka zgaśnie.

Czyli za szybko... Poczekaj jeszcze kilka sekund - powinienes usłyszeć charakterystyczne klepnięcie przekaźnika(lampki też powinny się rozjaśnić) i wtedy pal
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 grudnia 2010
lutek
lutek: Czyli za szybko... Poczekaj jeszcze kilka sekund - powinienes usłyszeć charakterystyczne klepnięcie przekaźnika(lampki też powinny się rozjaśnić) i wtedy pal

Oka dzięki! :piwo:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

fifek1985
Posty: 1 (po ~401 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
fifek1985
  28 grudnia 2010

dobra dobra, normalny czas świecenia kontrolki (grzania świec) to 5-7 sekund. Jezeli kontrolka świeci dłuzej to znak ze świece są do wymiany (lub niedługo im do tego).
Że niepali? Tankuj paliwo na dobrych stacjach, zmień filtr paliwa i wtedy można gadać co i jak.
Jezelki już to niepomoże to podejrzewam że się zapowietrza wiec gdzieś nieszczelny jest, miałes wtryskiwacze wymieniane?

KORARM
KORARM
  28 grudnia 2010
fifek1985
fifek1985: normalny czas świecenia kontrolki (grzania świec) to 5-7 sekund.

Chłopcze idź skończ jakąś szkołę samochodową zanim się odezwiesz.
Dobranoc :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.