KORARM
KORARM
  12 grudnia 2010 (pierwszy post)

Witam zastanawiam się czy nie kupić golfa 4 1.9 tdi do kulania się, to chyba najlepiej udany silnik wieśwagena.
myślałem nad 90km lub 110km
Miał ktoś do czynienia z takim modelem?
Czy ten silnik już normalnie pracuje czy tak samo jak w trójce jak traktor?

LuKaSz6652
LuKaSz6652
  12 grudnia 2010

VW wszystkie silniki 1.9 sa glosne jak sa zimne ale do "traktora" raczej nie da sie porownac bo sa glosniejsze disle . Silnik dobry malo awaryjny nie liczac osprzetu :P Ps. czym glosnijszy silnik tym dlusza zywotnosc .

Hali20
Hali20
  12 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ten silnik już normalnie pracuje czy tak samo jak w trójce jak traktor?

ogólnie golf IV jest wyciszony od III więc traktora nie słychać tak mocno owszem coś tam słychać ale nie aż tak jak w poprzedniku a co do 1.9 tdi 90/110 ps udane silniki polecam również 1.9 tdi ajm 115ps
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 grudnia 2010

jeździłem jakiś czas 1.9tdi 115km, dźwięk silnika wcale nie przeszkadza, auto dynamiczne, nieźle się zbiera, i miało też 6 biegową skrzynię, na mój gust troche źle się siedzi w nim za kierownicą, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia
ja wolę jeździć większymi autami i golf był dla mnie troche za ciasny :ziober2:
a może zamiast golfa byś wziął np audi a3/a4 fakt troche starsze ale przy tych samochodach już nie patrzy się na wiek, przebieg tylko na stan.
bo pewnie golfa nie bedziesz szukał z lat grubo ponad 2000+

KORARM
KORARM
  12 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na mój gust troche źle się siedzi w nim za kierownicą, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia

Ty masz 184cm wzrostu a ja 174cm myślę, że mi przypasuje.
Co do audi to wezmę pod uwagę nie szukam nic na szybko

Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie golf IV jest wyciszony od III więc traktora nie słychać tak mocno owszem coś tam słychać ale nie aż tak jak w poprzedniku

I to mnie bardzo cieszy bo w trójce to bym nie wytrzymał.
ZAGII
Posty: 2 (po ~84 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 11
ZAGII
  12 grudnia 2010

Te silniki są zajebiste mam golfa 4 i nie narzekam a w sprawie głośności to ci powiem ze kazdy TDI tak pracuje

WujekBeton
WujekBeton
  13 grudnia 2010
ZAGII
ZAGII: mam golfa 4 i

i 15 lat:mrgreen: nie no ludzie bez przesady!! idź do domu pograć w nfs
Hali20
Hali20
  13 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I to mnie bardzo cieszy bo w trójce to bym nie wytrzymał.

ajm'a chwalą że jest cichszy bo w sumie już nieco nowsza konstrukcja bo jest na pompo wtryskach
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  13 grudnia 2010

Ja mam wersje ATD 101 mimo iz to 100 koni to daje nawet rade. Oczywiscie ja jestem dosyć drobny i niski i lubie siedziec na podłodze. Ale jak moj ojciec wsiada a on ma Toyote to jest " o kur... ale to nie wogodne tak nisko ciasno." Ale lepiej sie zbiera niz jego 1,8 w benzynie. I jak cos to szukać 4motion.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  13 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty masz 184cm wzrostu a ja 174cm myślę, że mi przypasuje. Co do audi to wezmę pod uwagę nie szukam nic na szybko

tzn nie to że ja za wysoki jestem, jak się dobrze fotel ustawi (taką wajchą do dołu) to do dachu daleeeko od głowy jest :ziober2:
tylko że ja nie przyzwyczajony jestem do takiej pozycji za kierownicą, tak to ja jeżdżę busami, albo tym moim berlingo, a tam się siedzi jak na krześle przy stole :ziober2:
wiesz o czym pisze? :mrgreen:
Hali20
Hali20
  13 grudnia 2010

ale narzekacie ja mam golfa II i nie narzekam na miejsce a mam też 184cm :)

beeendu
beeendu
  13 grudnia 2010

silnik AFN 1.9 tdi 110 km i 90 km byl montowany w golfie3 te same sa w golfie 4 i passacie b5 (male roznice w nich oczywiscie sa). fajne silniki pod warunkiem ze trafisz na silnik w dobrym stanie i zadbany. mam passata i w sumie do tego klekotania mozna przywyknac. rekompensata w spalaniu. moj najlepszy wynik w trasie to 4.7l . skoda jest ponoc mniej awaryjna.

KORARM
KORARM
  14 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz o czym pisze?

Tak jeździłem ivekiem trochę i kilka razy busami. to jest inna trochę pozycja ale ja szybko się przyzwyczajam.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  15 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ten silnik już normalnie pracuje czy tak samo jak w trójce jak traktor?

Nie mam porównania do 3, ale w 4 98r. nie jest źle, nie jest też rewelacyjnie, różnica pomiędzy G4 a np Passatem B5 kombi jest odczuwalna. Nie wiem czy to za sprawą gabarytów, czy też trochę innej budowy silnika, ale komfort zdecydowanie był lepszy. Jechałem G4 110 KM i jak dla mnie przydałoby się trochę więcej, ale do kulania zdecydowanie wystarcza.
angelika28071991
angelika28071991
  18 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 110km

jak już to ten
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.