zb0r3k
zb0r3k
  25 listopada 2010 (pierwszy post)
Witam. Użytkuję Caddy 1.9 SDI od lipca tegoż roku. Z początku wszystko ładnie chodziło. Jakieś dwa tygodnie temu silnik stracił swoją moc. Obroty chodzą normalnie, silnik pracuje równo, jednak bardzo wolno sie rozpędza na wszystkich biegach. Zupełnie jakbym miał na pace 1,5 tony towaru. Musze go wkręcać na wysokie obroty żeby się rozpędzić i redukować czasami do 3 biegu żeby spokojnie i bezpiecznie wyprzedzić TIRa. Max prędkość teraz wynosi 120km/h, jednak najgorsza jest właśnie dynamika. Co może być przyczyną ?? Samochód był w warsztacie "specjalizującym" się silnikami diesla, jednak stwierdzili że wszystko jest ok co mi nie pozostawia żadnego komentarza... bo wiem jak powinien prawidłowo jeździć silnik SDI. Proszę o sugestie i rady.
zb0r3k
zb0r3k
  25 listopada 2010

Zapomniałem dodać. Samochód z 2001 roku, czyli Caddy MK2 (taki jak Seat Inca).

luk0712
luk0712
  25 listopada 2010

sprawdz zawór egr
moze przytkany

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  25 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam. Użytkuję Caddy 1.9 SDI od lipca tegoż roku. Z początku wszystko ładnie chodziło. Jakieś dwa tygodnie temu silnik stracił swoją moc. Obroty chodzą normalnie, silnik pracuje równo, jednak bardzo wolno sie rozpędza na wszystkich biegach. Zupełnie jakbym miał na pace 1,5 tony towaru. Musze go wkręcać na wysokie obroty żeby się rozpędzić i redukować czasami do 3 biegu żeby spokojnie i bezpiecznie wyprzedzić TIRa. Max prędkość teraz wynosi 120km/h, jednak najgorsza jest właśnie dynamika. Co może być przyczyną ?? Samochód był w warsztacie "specjalizującym" się silnikami diesla, jednak stwierdzili że wszystko jest ok co mi nie pozostawia żadnego komentarza... bo wiem jak powinien prawidłowo jeździć silnik SDI. Proszę o sugestie i rady.

Miałem tak samo w mojej skodzie. Zawór ciśnieniowy turbiny i dodatkowo turbina do przeczyszenia.
Piona!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  25 listopada 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Miałem tak samo w mojej skodzie. Zawór ciśnieniowy turbiny i dodatkowo turbina do przeczyszenia. Piona!

a myślałem ze SDI to silnik wolno ssący bez turbiny :mrgreen: jaki zawór ma tam przeczyścić?? a przed wszystkim jaką turbinę , kowalskiego ??
lutek
lutek
  26 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę o sugestie i rady.

Zmień stację benzynową, wymień filtry i dolej do ropy czegoś na wtryski - od tego bym zaczął.
zb0r3k
zb0r3k
  26 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdz zawór egr moze przytkany


Odłączyłem EGR. Bez zmian.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Miałem tak samo w mojej skodzie. Zawór ciśnieniowy turbiny i dodatkowo turbina do przeczyszenia. Piona!


Silnik SDI jest bez turbiny.

lutek
lutek: Zmień stację benzynową, wymień filtry i dolej do ropy czegoś na wtryski - od tego bym zaczął.


Paliwo tankuje tylko i wyłącznie na orlenie (biznes karta) więc raczej nie tu leży wina. W sierpniu wymieniałem wszystkie filtry. A coś na wtryski konkretnego ? Jakiś produkt/producent ?
lutek
lutek
  26 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Paliwo tankuje tylko i wyłącznie na orlenie (biznes karta) więc raczej nie tu leży wina.

Nie wiesz w jak dużym błędzie jesteś jeśli uważasz że to o czymś świadczy:D

Konto usunięte
Konto usunięte: W sierpniu wymieniałem wszystkie filtry.

Wystarczy raz zalać syfem żeby filtr paliwa był do wymiany

Konto usunięte
Konto usunięte: A coś na wtryski konkretnego ? Jakiś produkt/producent ?

Nie kojarze nazwy ale ja mam coś w szarej butelce z czarną nakrętką i pod nakrętką była jeszcze folia zabezpieczająca - coś niemieckiego na pewno - ale w sklepie ci coś doradzą:)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  29 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Silnik SDI jest bez turbiny.

Soryy mój błąd nie doczytałem. Pisałem tylko jak było w moim TDiku.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.