karna25
karna25
  24 listopada 2010 (pierwszy post)

Witam...
Mam taki dość nietypowy problem... otóż pewne polne gryzonie (ponoć to KUNY) pogryzły mi kable w silniku i to dwukrotnie :( szkody to ok 250 zł, ale boje się, że to będzie się ciągle powtarzało... stąd moje pytanie
CZY WIECIE CO ZROBIĆ ABY ODSTRASZYĆ TE KUNY OD SAMOCHODU?!! Macie też taki problem?

luk0712
luk0712
  24 listopada 2010

tzn jakie masz auto ?

wiesz mozna coś takiego jak płyta od spodu przykrecić
w nowszych autach jest
w Twoim też pewnie było

poszukaj na allegro płyty pod silnik (od 50 do 200zł)
i bedzie raczej po problemie ^^

karna25
karna25
  24 listopada 2010

mam tą osłonę pod silnikiem.... te gryzonie wchodzą w każdą szczelinę, byle tylko usiąśc na silniku i dobrać sie do kabli :(

luk0712
luk0712
  24 listopada 2010

wchodzą na silnik bo ciepły
a zima idzie

heh rada na szybko - parkuj gdzieś gdzie ich niema ;D

z odstraszania

poszukaj po zoologicznych
wiem ze są jakieś specyfiki na własnie takie niespodzianki (miałem w garazu jakieś takie zwierzaki - wypryskałem i po sprawie)
nazwy Ci niestety niepodam bo niepamietam juz tego

są też takie elektryczne "odstraszacze" ale na prąd z gniazdka
wiec niewiem czy w aucie takie coś załozysz

KORARM
KORARM
  24 listopada 2010

Znany mi doskonale temat.
http://allegro.pl/skuteczny-samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-i1332408841.html
coś w tym stylu skutecznie pomaga na allegro jest tego pełno.

Hali20
Hali20
  25 listopada 2010

mój gofer kilka razy wciągnął skubańce i mam spokój a tak to są preparaty pewnie w zoologicznym zostaniesz albo sierść psa niektórzy kładą pod maską chociaż nie wiem czy na kuny coś to da

sasiek5
sasiek5
  27 listopada 2010

odstraszacz sobie kup takia puszeczka co sygnal dzwiekowy jakis tam daje skuteczne

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.