eMarShall
eMarShall
  17 listopada 2010 (pierwszy post)

Mianowicie Mam problem , motor po dluzszej jezdzie ,
jakby sie przegrzewal czy cos i nagle sie zadusi krecac manete ,
i spada z mocy , po wcisnieciu sprzegla gasnie od razu .
Chwile musi postac po czym znowu odpala :/
Sprawdzalem dobrze wsyztsko jest podlaczone instalacja i inne przewody.

Dzieje sie tak odkąd motor upadl na ziemie , i lekko sie ulalo paliwo.
Nie wiem juz sam gdzie lezy problem . Ktoś pomoze ? :)

Z Gory dzieki za pomoc ;)

Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  17 listopada 2010

Mam podobny temat dotyczący Kawasaki, jest niedaleko na liście. też mi upadł i coś mu nie pasuje dokładnie jak Tobie

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

Albo cewka pod magnetem się przegrzewa po dłuższej jeździe i zaczyna przebijać jak postoisz chwile to ochłodnie i znów złapie ja tak miałem w Hondzie NS-1 inna konstrukcja silnika ale problem być może ten sam. a jak się wkręca na obroty nie ma problemów np w zakresie 7/8 tyś obrotów że stęka tak jak by nie mogła iść i dopiero po czasie dostanie mocy ?

eMarShall
eMarShall
  29 listopada 2010

na zakręcie nim zacznie sie to dziać , nic sie nie dzieje :) tylko tak nagle po prostu jadac jakby ktos mnie odcial i tyle :/

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

ale to sie samo nagle dzieje na wyższych obrotach czy na niskich albo jak szybko spuścisz z gazu tak jak by straciła ta CBR-ka iskre na chwile ?

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

bo jak nie to w najgorszym wypadku może się już zaciera i tłok puchnie i tak się dzieje ja bym pierwsze wszystko sprawdził ,cewke ,kable od cewki, świece wyczyścił gaźnik ustawił, sciągnął głowice i zobaczył co tam jest czy nie widać jakiś przytarć już filtr powietrza itp bo to moze być przyczyna kilku rzeczy na raz

eMarShall
eMarShall
  29 listopada 2010

na ogol sie to dzieje jak nagle wlasnie spuszczamm gaz zmieniajc bieg albo na zakrecie spuszczam i na prostej odkrecam znow :/ jak juz zgasnie to od razu nie odpali dopiero po chwili i to na ssaniu :/

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

no to ja bym stawiał na cewke bo miałem to samo że jechałem szybko miałem powiecmy 11tyś obr i nagle spuściłem z gazu to my się iskra traciła i zgasł i musiałem czekać od 5 do 20 min aż znów odpali a puźniej już musiałem nisko kręcić żeby dojechać do domu

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

weź sciągacz do magneta wykęć cewke moze i gołym okiem będzie widać że coś jest nie tak jak nie to dać ją pomierzyć czy ma dobry obieg i jak co to albo kupić nową albo dać przewinąć to jest koszto od 50 do 100zł gdzieś tyle że przewijana to nigdy nie nowa

eMarShall
eMarShall
  29 listopada 2010

sprobuje z tymm ;) dzieki za porade

Nutella1993
Nutella1993
  29 listopada 2010

Spoko Pozdrawiam LwG

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.