Zorr
Zorr
  17 listopada 2010 (pierwszy post)

witam chce kupić samochód do 15 tys. diesel. myślałem nad LAguną 2 lub Mondeo 3.
odpada passat. wiecie coś na temat tych dwóch?? lub co polecacie w tej cenie ciekawego

Liptonrze
Posty: 1 (po ~89 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Liptonrze
  17 listopada 2010

lagunę odpuść dci we francuzach to loteria a za 15 koła nie kupisz nic nadzwyczajnego

BeautifullThings
BeautifullThings
  17 listopada 2010

zgadzam sie z kolega przed, laguna odpada, siada elektronika bardzo latwo, mondeo masz tdci albo tddi. tdci padaja wtryski, dwumasa - koszt po 1,5 tys. w tddi pada tylko sterownik pompy wtryskowej - można naprawić juz za 600zł.. ja bym pomyslal o TDDi 115 koni.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  17 listopada 2010
Zorr
Zorr: lub co polecacie w tej cenie ciekawego

passata :tak:
bo laguna przy passacie (nawet gdy passat ma 3x większy przebieg) jest złomem, mondeo podobnie, może się dobrze prowadzi ale z dieslami to loteria :tak:
Zorr
Zorr
  17 listopada 2010

czyli laguna już odpada. a np. Omega II po lifcie? tam chyba 2.2 silnik
albo Rover 75 2.0 diesel ?

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  17 listopada 2010
Zorr
Zorr: czyli laguna już odpada. a np. Omega II po lifcie? tam chyba 2.2 silnik

Omegi przestali produkować przez wadliwe układy kierownicze (chyba dlatego, jak się mylę nich mnie ktoś poprawi :tak: )
samochód ładny ale osobiście bym się w to nie pakował:tak:
Zorr
Zorr
  17 listopada 2010

hmm więc za 15 ciężko coś ciekawego kupić>?

222slodki222
222slodki222
  17 listopada 2010

kup peugeota 206 HDI albo 307

luk0712
luk0712
  17 listopada 2010

volvo s/v 40 td / tdi

auto jesli wzdlednie zadbane jest dosc dobre
mało sie psuje
w miare wygląda
i to volvo
z tych jeszcze w miare niezawodnych

hm laguna szczególnie 2.2 - psuje sie na potege
mondeo - przewaznie firmówki itp
passat - też auto zalezy na jakie trafisz ale ogólnie cieżko
omegi dosc ok ale silnik bmw i podobno z chłodzeniem itp był problem (pozatym auto dla rodziny tylko - szczególnie kombii - sam taką załadowałem gratów na wakacje i miejsca zostało)
rover - hm niespotkałem sie jeszcze z tym wiec niewiem

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: volvo s/v 40 td / tdi

mniejsze od laguny/passata itd

Zorr
Zorr: hmm więc za 15 ciężko coś ciekawego kupić>?

jakbyś miał 20-25/30 to byś miał szerszy wybór, ale powiedz mi, dlaczego nie passat? :woot:
machu221
machu221
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale powiedz mi, dlaczego nie passat?


nie każdy obywatel polski musi mieć wieśwagena w swojej stajni , wiem ciężko to zrozumieć ale są inne marki :P
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie każdy obywatel polski musi mieć wieśwagena w swojej stajni , wiem ciężko to zrozumieć ale są inne marki :P

nie to że bym był miłośnikiem passata
ale za takie pieniądze , chyba nic ciekawszego nie można kupić, no chyba że kupi lagune i będzie miał frajde z serwisowania :lol2:
Passat TDI 115km myślę że by wystarczył, byłem przeciwnikiem VW bo cholernie mi się nie podobały, szczególnie wewnątrz, ale pojeździłem troche tymi autkami, zaczynając od passata b4, poprzez b5, b5fl, b6, golfa IV, golfa VI i powiem tak :
Mojego 3 letniego citroena, zamienił bym z miejca na 10letniego golfa, z przebiegiem 100x większym niż ma mój :tak:
dla porównania, np passat vs peugeot 406, to jak porównywać mercedesa z polonezem :tak:
machu221
machu221
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mojego 3 letniego citroena, zamienił bym z miejca na 10letniego golfa, z przebiegiem 100x większym niż ma mój


tu bym się kłócił ale to twoje odczucia ... ja na firmowego pegoota nie narzekam

Konto usunięte
Konto usunięte: dla porównania, np passat vs peugeot 406, to jak porównywać mercedesa z polonezem


komfort podróżowania lepszy w 406 :) , passat dobrze spasowane wnętrze bez polotu bez finezji

ogólnie passaty golfy są w polsce przecenione względem tego co oferują
Pajel
Pajel
  17 listopada 2010

szkoda tylko że w VW/Audi siadają uszczelki pod głowicą, urywają się zawory (co masakruje głowicę, tłoki i blok), itd itd... a remont ? 1,5 k zł ... i kup takiego nieudanego paska albo golfa i będziesz przeklinał VW do końca życia ;)
jak dobrze że nie jeżdżę TDI'kami ...

jest jeszcze Opel Zafira ;) np. 2.2 DTI .. ale znów w Oplowskim dieslu po 150-200 tys. siadają pompy wtryskowe a koszt regeneracji - 2,5 tys ;/

BMW E46 2.0d - 136KM - piękne auto, mało pali ... co z tego ;/ w tych egzemplarzach urywają się wały korbowe ;( pozostaje jedynie wymiana silnika ;/

a Peugeot i Citroen są to marki na które szkoda klawiatury ;/ totalna porażka ... plastikowe samochody nie nadające się do polskich warunków

tyle ode mnie :)

machu221
machu221
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w tych egzemplarzach urywają się wały korbowe ;


pierwsze słyszę :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.