NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  30 października 2010 (pierwszy post)

Witka:ziober2:

Samochód : Skoda Octavia I 2000r.
Silnik : 1,9TDi

Cisnę i nie idzie. Zawsze ładnie się zbierał a teraz max do 110km/h, pedał gazu do końca i nic.

Co się stało, pomóżcie .

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  31 października 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Lexuss:Powodów może być duuużo... zacznijmy od tego czy masz 90KM czy 110KM bo w 110 ma zmienna geometrie łopatek i czesto bywa tak że jak auto nie dostanie czasem w palnik to po miesiacach mułowatej jazdy w turbinie jest nagar i przycinają sie łopatki-- objaw taki że po zgaszeniu i odpaleniu odzyskuje moc. Chyba u mnie po właśnie odmuleniu i jeździe 200km/h to się naprawiło.


to proponuje przestać jeździc jak emeryt i czasem przegonić auto i bedzie git
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  31 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawdź rury od intercoolera, oraz obejmy. Sprawdź filtr powietrza. Możesz również zerknać na przepływkę i ją przeczyścić.

Tutaj wszystko jest okej.

Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdź ciśnienie w oponach

Jest dobrze.

Lexuss
Lexuss: to proponuje przestać jeździc jak emeryt i czasem przegonić auto i bedzie git

Jutro przegonię go osobiście, ale wydaje mi się, że wolno to ja nie jeżdżę.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kosi1993
kosi1993
  31 października 2010

sprawdź turbinę

MusicMaker
MusicMaker
  31 października 2010

Ja bym jeszcze zatkał EGR na Twoim miejscu.

Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdź turbinę

Równie dobrze mogłeś napisać "sprawdź silnik"
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  31 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym jeszcze zatkał EGR na Twoim miejscu.

A gdzie to jest ? :szok:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MusicMaker
MusicMaker
  1 listopada 2010

Nie wiem jak jest w wypadku skody, i nie wiem czy jest sterowany elektronicznie.
Jeśli jest sterowany elektronicznie to już nie taka prosta sprawa.
Generalnie EGR powinien się znajdować się w układzie InterCooler. Jest to powrotna rura do silnika która pomiędzy silnikiem a rurami od IC ma takiego grzyba i ten grzyb się otwiera lub zamyka wpuszczając spaliny do powtórnego przerobienia.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  1 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak jest w wypadku skody, i nie wiem czy jest sterowany elektronicznie. Jeśli jest sterowany elektronicznie to już nie taka prosta sprawa. Generalnie EGR powinien się znajdować się w układzie InterCooler. Jest to powrotna rura do silnika która pomiędzy silnikiem a rurami od IC ma takiego grzyba i ten grzyb się otwiera lub zamyka wpuszczając spaliny do powtórnego przerobienia.

Dzięki bracie.

Piona!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MusicMaker
MusicMaker
  4 listopada 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Dzięki bracie. Piona!

Pomogło ?
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 listopada 2010

Gdyby kogoś interesowało co mi poszło i dla dalszej wiedzy pozostałych forumowiczów melduję, że rozsypał mi się regulator ciśnieniowy turbosprężarki a także przewód olejowy turbiny łączący turbinę z miską olejową.
Pierwsza rzecz kosztuje około 150zł (zamiennik) druga bardzo ciężko dostępna, jutro jadę na szrot ponoć koleś ma (ale szukałem długo).
Tyle!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.