Euforiiiia
Euforiiiia
  28 października 2010 (pierwszy post)

Prosze o pomoc!!!!!. Czy wie ktoś jak ustawic rozrzad w mondeo 1.8 16V benzyna?????????????

Globi6663
Globi6663
  28 października 2010

mocna jest nie odpusci sobie:)hihi

Globi6663
Globi6663
  28 października 2010

jesli byly by oczywiste to by to zrobila :)

SwEeTpAbLooooD
SwEeTpAbLooooD
  28 października 2010

ja piernicze dziewczyna pyta o ustawienie rozrzadu a tutaj zrobila sie dyskusja co by wytrzymalo jak rozrzad by sie przestawil. ludzie!!

goldshaker
goldshaker
  28 października 2010
Euforiiiia
Euforiiiia: Czy wie ktoś jak ustawic rozrzad w mondeo 1.8 16V benzyna?????????????

a co Ci to da?sama chcesz ustawić?
picerlol
picerlol
  28 października 2010

to może wyjąśnię, na wale sa 2 znaki potrzebujesz przymiaru który muszisz przyłożyć tak aby przechodząć przez środek śruby od koła pasowego przebiegał przez znak (ten 2 kręcąć zgodnie ze wskazówkami zegara) na kole pasowym oraz przez krawędż specjalnego nadlewu na misce olejowej.
natomiast koła od wałków rozrządu nie mają żadnych klinów mają natomiast od strony skrzyni 2 podfrezowania potrzebujesz kawałek prostego płaskownika nie pamiętam grubosci ale około 3 mm i musisz go wsunąć w wycięcia w obu wałkach ( jeżeli nie da się włożyc musisz obrócić wałem 1 raz dookoła ponieważ te podfrezowania celowo nie są symetryczne) tak więc jak masz wsuniety płaskownik wtedy środek śruby na kole pasowym znak na kole oraz krawędź nadlewu powinny tworzyć linie prostą

Globi6663
Globi6663
  28 października 2010

jak wiesz to jej powiedz przez internet chyba lepiej jak bys to widzial skad mam wiedziec w jakim polozeniu ma teraz walki wzgledem walu a piszemy co sie moze stac jak zle ustawi czy jej odradzamy jak nie jest w pelni pewna...

Globi6663
Globi6663
  28 października 2010

kolega wytlumaczyl ale watpie ze sie polapie :) ale wierze w nia :) jesli ma sprzet to moze da rade

Euforiiiia
Euforiiiia
  28 października 2010

dzieki wielkie PICERLOL :)))
tylko nie mam znakow na kolach wałku rozrzadu .

Euforiiiia
Euforiiiia
  28 października 2010

dobrze ze kolega wytlumaczyl bo z Ty jakos nie dales rady czegokolwiek napisac konkretnego na ten temat:)

Euforiiiia
Euforiiiia
  28 października 2010

jakby byly znaki to dala bym rade a rozchodzi sie o to ze ich nie ma ;// i nie mam pojecia jak zrobic zeby b ylo dobrze. Chlopaki no pomozcie mi ;p

Marcinek282
Marcinek282
  28 października 2010

ale brecht chłopaki mam z was :D by się rozrząd przestawił to by można było z miski olejowej pozbierać resztki wałków hahaha...., uszczelki przy zmianie rozrządu.... hahah skad bierzecie te informacje :D:D:D fajna poprawa humoru na samą noc :D

KORARM
KORARM
  28 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale brecht chłopaki mam z was :D by się rozrząd przestawił to by można było z miski olejowej pozbierać resztki wałków hahaha...., uszczelki przy zmianie rozrządu.... hahah skad bierzecie te informacje :D:D:D fajna poprawa humoru na samą noc :D

Ty tępy zapełniaczu forum zmykaj stąd jak nic nie masz do powiedzenia!
Ja też niestety nic konkretnego nie napiszę.
rozrząd oczywiście może się przestawić a silnik może dalej chodzić!
Marcinek282
Marcinek282
  28 października 2010

mam do powiedzenia że jak się nie ma choć minimalnej wiedzy na dany temat to się nie powinno nie wypowiadać, a nie wałki w misce i uszczelki przy wymianie rozrządu :D koeżanka nie widzi znaków bo daje sobie głowe uciąć że jeżeli naprawde coś kombinuje przy samochodzie to patrzy na pasek wielorowkowy, i tam nie bedzie oczywiście żadnych znaków, ustawianie rozrządu to nie jest praca na pewno dla kobiet, z tym schodzi kilka dobrych godzin, trzeba djejmować pasek wielorowkowy, odkręcić obudowę palitikową i dopiero pod nią jest pasek rozrządu....

Marcinek282
Marcinek282
  28 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty tępy

tepy to Cię stworzył, to takie PS tylko...
Euforiiiia
Euforiiiia
  28 października 2010

dobra chlopaki i tak nic mi nie pomogliscie ;p konczmy to bo sie nudne robi.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.